VYBRAT REGION
Zavřít mapu

OBRAZEM: Studenti zemědělských oborů jsou žádáni na trhu práce

STŘÍBRO - Na Dni otevřených dveří si zájemci o studim prohlédli školu

23.11.2008
SDÍLEJ:

Den otevřených dveří v SOŠ Stříbro.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Den otevřených dveří pořádá Střední odborná škola Stříbro třikrát za školní rok. Pro zájemce o studium se tentokrát dveře otevřely minulý pátek a sobotu. Ti měli možnost na vlastní oči vidět žáky školy, a také v jakých podmínkách studují.
„Nepřipravujeme pro ně nějaké divadlo, ale chceme ukázat skutečné podmínky. Už několikátým rokem to praktikujeme tak, že návštěvy provází především žáci, protože kontakt mezi žáky je přímější a bližší, než mezi žákem základní školy a naším učitelem. Ti jsou tu samozřejmě také, ale jen jako případná pomoc v nejasnostech,“ uvedl ředitel školy Václav Halada.

Střední školu si také přišla prohlédnout Michaela Pajerová z Plané. „Mám zájem o veřejnosprávní činnost. O možnosti zde studovat jsem se dověděla u nás na škole, když nás navštívili zdejší studenti,“ uvedla žákyně deváté třídy. Elišku Kocourkovou nejvíce zaujala učebna přírodovědného lycea. „Přemýšlela jsem o studiu na této škole už v sedmé třídě. O možnosti se sem podívat jsem se dověděla na prezentaci škol v Tachově,“ řekla zájemkyně o studium, která přijela z Erpužic.

U vchodu byl stolík s informacemi, za kterým seděli žáci a žákyně střední školy, kteří poskytovali potřebné informace případným zájemcům. Zde byla také Kateřina Boudková. „Návštěvníky uvítáme, pak je provádíme po škole a ukazujeme učebny oborů. Na každém patře v učebnách je představen obor, který se zde studuje,“ uvedla studentka agropodnikání.

Tento článek najdete také v Tachovské Jiskře dne 26. listopadu.

Zájemci o studium mají možnost výběru z několika studijních oborů. Tradičním je obor agropodnikání. „Dalším oborem, o který je velký zájem, je veřejnosprávní činnost. A nejmladším oborem je přírodovědné lyceum. Jde o jediné lyceum tohoto oboru v Plzeňském kraji,“ říká ředitel Halada.
Počáteční obavy, zda o lyceum bude zájem se nenaplnily. „Po dvou letech už víme, že to byl krok správným směrem. Zájem u žáků o tento obor je a také výhledově bude,“ dodává.

Kromě dnů otevřených dveří mohou také zájemci o studium střední školu navštívit i v jiném termínu. „Pokud rodiče zavolají, a chtěli by se podívat někdy jindy, není to problém. Domluvíme termín a hodinu, kdy jim to umožníme,“ vysvětluje Halada.

Po vystudování střední školy je pro maturanty důležité najít uplatnění na trhu práce. Proto škola několikrát ročně sleduje, zda její studenti nezůstávají nezaměstnaní. „Spolupracujeme s úřady práce a podle jejich údajů je nezaměstaných studentů naprosté minimum. Je zajímavé, že mezi nezaměstnanými nejsou absolventi oboru agropodnikání, u kterých by se mohlo říci, že v zemědělství tu práci nenajdou. Ze zemědělských podniků k nám dokonce chodí vedoucí a říkají, že u nich nastal generační problém a potřebují nové kvalifikované odborníky,“ dodal ředitel školy.

Čtěte také: Sloučení by nebylo dobré

Autor: Antonín Hříbal

23.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Jasná obloha nad Borem nabídla barevnou podívanou.
33

Draci se vznášeli nad Borem

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Stavitelé chrámů vystavovali v Paříži

Tachov – Už během loňského školního roku se žáci Základní školy Kostelní Tachov zapojili do projektu Hraví architekt – hraví stavitelé chrámů.

Zlatá hlavička Koláře: Viktoria dobyla Letnou!

Praha – Dokázali to! Fotbalisté Viktorie Plzeň zvítězili i v desátém kole první ligy. V Praze na Letné porazili Spartu 1:0 brankou Daniela Koláře. Zároveň desátým vítězstvím v řadě překonali rekord Sparty z podzimu 2011 v počtu vítězství od začátku sezony.

Kapři a líni se stěhovali do Mže i Úhlavky

Sytno – V sobotu se sytenský rybník zaplnil rybáři, kteří vybírali ryby z rybníka, ale také i desítkami přihlížejících, kteří se přišli potěšit krásným slunečným dnem a pohledem, který se naskýtá pouze jednou v roce.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení