VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chyba přijde obec draho

SVOJŠÍN - Finanční úřad udělil Svojšínu milionovou pokutu za porušení rozpočtové kázně

6.12.2007
SDÍLEJ:

Starosta obce Svojšín Karel Petráň (vpravo).Foto: DENÍK/Miloš Němec

Bezmála milionový platební výměr za porušení rozpočtové kázně obdržela od tachovského finančního úřadu obec Svojšín.

Svojšínští totiž dostali v roce 2001 z prostředků Ministerstva pro místní rozvoj dotaci na povodňové škody, která činila 940 tisíc korun, na akci Oprava cesty Svojšín – Holyně. Z provedené daňové kontroly vyplynulo, že jednou z podmínek pro správné použití dotace bylo, že tuto použije až po vynaložení vlastních prostředků, avšak ty byly uhrazeny 27. prosince 2001, přičemž samotná dotace byla čerpána už o tři týdny dříve.

„Dále pak bylo zjištěno, že akce měla být ukončena do října 2001, ale práce na ní probíhaly ještě v listopadu téhož roku a nebyl tak dodržen termín realizace,“ stojí v kontrolní zprávě. Zato správce daně uložil platebním výměrem obci uvedenou částku uhradit, včetně penále ve výší jednoho promile denně z částky, které se týká porušení rozpočtové kázně. Pokuta by však Svojšínu způsobila nemalé potíže, které by ji bránily ve výkonu jejího poslání.

„Nemáme na ni ani žádné volné finanční prostředky. Požádali jsme proto prostřednictvím Finančního úřadu v Tachově ministerstvo financí o úplné prominutí odvodu za porušení rozpočtové kázně a úplné prominutí dosud nevyměřeného penále,“ uvedl Karel Petráň, starosta Svojšína. V daném případě ale došlo k porušení rozpočtové kázně před šesti lety.

„Tedy bez jakéhokoli přičinění současných funkcionářů obce. Až do provedené daňové kontroly si nebyli členové orgánů obce, vzešlých z komunálních voleb v letech 2002, 2003 a 2006, v daném případě vědomi porušení dotačních podmínek,“ připomněl Petráň. „Neboť se jednalo o akci stavebně, finančně i administrativně uzavřenou a ve vztahu k poskytovateli dotace vyúčtovanou. Po podrobném seznámení se s dokumentací akce v souvislosti s probíhající kontrolou ale nezbývá, než ve shodě s finančním úřadem konstatovat, že u kontrolované záležitosti došlo k uvedenému pochybení,“ dodal starosta.

6.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vuřty pro seniory griloval starosta
3

Vuřty seniorům griloval starosta

Ilustrační foto.

Na slavnosti piva pojede zvláštní pivní vlak z dolního nádraží

Starají se židovský hřbitov i o kulturní dění v obci

Stráž – Pro svou organizaci používají historické názvy, které platily v českých obcích před rokem 1850.

Nechceme hrát na jedna nula, říká tachovský trenér Martin Knakal

Tachov – Na domácí půdě se v sobotu představí všichni tři zástupci tachovského okresu ve fotbalovém krajském přeboru. Stříbro a Rozvadov hrají od tří hodin odpoledne, Tachov nastoupí ke svému zápasu o dvě hodiny později.

Ženu týral tak, že chtěla skočit pod vlak

Klatovsko – Cítila se jako kus hadru. Přála si, aby se druhý den ráno už neprobudila a vážně přemýšlela o sebevraždě skokem pod vlak. Až do takového stavu dohnal svoji o 18 let mladší partnerku 63letý invalidní důchodce z Klatovska.

Modelka Diana Kobzanová podpořila tachovský útulek

Tachov – Psí Útulek U Šmudliny v Tachově si vybrala modelka Diana Kobzanová pro svoji charitativní akci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení