VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Svoz v Tachově je rozdělen do dvou týdnů

Tachov – Mobilní svoz nebezpečného, velkoobjemového a železného odpadu, včetně svozu elektrozařízení, chystá na dva květnové víkendy město Tachov. V polovině května bude odpad svezen z osad náležejících k Tachovu a z jedné části města, čtvrtý květnový víkend ze zbývající části města.

28.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

„Svoz odpadů začne v sobotu 15. května v půl deváté ráno v Mýtě a v Malém Rapotíně. Pracovníci společnosti, která pro město bude svoz provádět, postupně přejedou pro odpad do Světců, Velkého Rapotína, Oldřichova, dále budou na točně v Hornické, ve Vítkově a v Bíletíně,“ informovala Deník Marie Multušová z investičního odboru tachovské radnice.

V neděli 16. května bude svoz odpadu pokračovat v ulicích Tovární, Bělojarské u kotelny, Zárečné, U Penzionu, Sokolovské u pily, Pošumavské (v její dolní části) a ve Stadtrodské.

„Při mobilním svozu se současně sbírají drobná elektrozařízení, která je nutné odevzdávat úplná. Podléhají tak zpětnému odběru,“ doplnila Multušová.

V případě, že někdo nemá možnost odevzdat velkoobjemový či nebezpečný odpad při svozových dnech, může tak po celý rok učinit do dvou sběrných dvorů v Tachově.

V Americké ulici je sběrný dvůr otevřen od pondělí do pátku od 10 do 17 hodin a v sobotu od 9 do 16 hodin. Občané s trvalým bydlištěm v Tachově a jeho osadách zde mohou zdarma odevzdat velkoobjemový odpad a stavební odpad. „Ttoho přibližně čtyři sta kilogramů na číslo popisné za kalendářní rok, na větší množství je třeba si na vlastní náklady objednat kontejner,“ uvedla Multušová s tím, že do sběrného dvora v Americké ulici je dále možné odvážet také železný odpad a odpad z údržby zeleně.

Druhý tachovský sběrný dvůr je ve Vilémovské ulici. Je otevřen od pondělí do čtvrtka od 8 do 16 hodin, v pátek od 8 do 14 hodin a v sobotu od 8 do 11 hodin. Tam mohou občané zdarma odevzdávat nebezpečný odpad a pneumatiky. Současně slouží sběrný dvůr jako místo zpětného odběru elektrozařízení, a to nejen pro fyzické, ale i pro právnické osoby.

Pro úplnost ještě uvádíme časový rozpis mobilního svozu odpadu:

Sobota 15. května: Mýto (8.30 – 9 hodin), Malý Rapotín (8.30 – 9.30), Světce (9.15 – 10), Velký Rapotín (10 – 11), Oldřichov (10.15 – 12.15), Hornická točna (11.15 – 13.15), Vítkov (12.30 – 13) a Bíletín (13.15 – 14).

Neděle 16. května: Tovární (8.30 – 10), Bělojarská u kotelny (8.30 – 9), Zárečná 1523 (8.30 – 9)), U Penzionu (10.10 – 11.30), Sokolovská u pily (10.15 – 10.45), Pošumavská dole (9.10 – 10), Stadtrodská 1484 (9.10 – 10).

Autor: Jiří Kohout

28.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Ilustrační foto.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Fotbalisté Tachova snadno přehráli Okulu Nýrsko

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení