VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Táborníci prošli u Svojšína stezkou odvahy a hodně cvičí

Svojšín – V seriálu o letních táborech na Tachovsku se dnešním dílem vracíme opět k řece Mži nedaleko Svojšína, kde působí S*O*R neboli Speciálně operativní rota.Podobně jako v minulém běhu Letního tábora Svojšín i nyní tvůrci aktivit uvádí základní myšlenky, od kterých se odvíjí další táborové dění:

29.7.2015
SDÍLEJ:

Tábor Svojšín 2015, druhý turnusFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

„Poklidný život byl napaden zákeřnými nepřáteli, jako je lenost, pohodlí, sociální sítě a mnoho dalších. Nepřátelé tak zabírají čím dál větší území našich spojenců a používají neznámé taktiky."

Pobyt je totiž zaměřen na vojenskou tématiku, kde se ve všech hrách klade důraz na osvojení pocitu soudržnosti a kamarádství. Denní režim začíná budíčkem a rozcvičkou a celý den se pak nese v duchu námětu tábora.

Jak jsme zjistili, účastníci si tábor pochvalují, i když i zde se těm nejmenším trochu zasteskne po domově. „Pořád se něco děje, něco děláme a trochu běháme," říká hned v úvodu naší návštěvy Pavel Randáček, který před prázdninami chodil do první třídy v Bukovanech. Na stezce bobříka odvahy se nebál a když, tak prý jen trošíčku. „Šli jsme z tábora do tábora a důležité bylo nebát se," dále popisuje a dodává, že šel sám a za odvahu byl povýšen. Dostal mašličku, na kterou si napíše novou hodnost.
Katrina Zavalaná se podle svých slov cítí pohodlně. „Hodně cvičíme a nejvíce mne bavila opičí dráha. Musí se udržet rovnováha, přelézat a znova přelézat, skákat přes pneumatiky a lézt v kleče v písku," popisuje hru budoucí žákyně druhé třídy ze školy Gagarinova ve Stříbře.

Po čtvrté je na táboře Patrik Havel. Půjde do osmé třídy v Plzni Skvrňanech. „Je to dobrý, mám rád vojáky a to jak tu cvičíme," konstatuje a připomíná, že jídlo je na táboře chutné. „Nejvíce mi chutnaly řízky, mňam," dodává.

Po čtvrté se táborového dění účastní Pavel Hašek. Po prázdninách půjde do sedmé třídy školy ve Městě Touškov. „Minule mne bavila výroba, třeba dýmky míru," vzpomíná na jeden z předchozích táborů věnovaný indiánům.

Adam Mašek je jedním z táborníků, kteří mají nač vzpomínat. I když půjde po prázdninách do šesté třídy ve škole Gagarinova Stříbro, na táboře je už posedmé a letos si užívá oba turnusy. „Vůbec se mi nestýská a jsem tady moc rád. Super byla hra na maskování, kdy jeden tým se schová a druhý ho hledá. Schovali jsme se do křoví a dali na sebe větve, aby nás nikdo neviděl."

Do prváku učiliště s gastronomickým zaměřením půjde Eliška Kovandová. „Tady je disciplína a více se sportuje, než to bylo třeba na jiném táboře," poukazuje Eliška, na táboře je celkem už podeváté. I když je program do jisté míry pro děti tajný, aby byly překvapené, přesto se na některé body těší dopředu. Jedním z nich je pašování proviantu. Jde o populární hru a táborníci ji opětovně hrají už mnoho let.

Do první třídy školy Gagarinova ve Stříbře půjde Karlička Kužmová. „Hraji na píšťalku a těším se do školy na hudební výchovu," říká a vedoucí dodává, že Karlička moc pěkně kreslí. Na táboře se jí stýská jen opravdu maličko a má vzkaz pro své rodiče: „Posílám velkou pusu."

Tábor se bez vedoucích neobejde, tou hlavní vedoucí je Lenka Strankmüllerová. „Na tomto turnuse máme sedmdesát osm dětí o které se stará dvacítka lidí z personálu. Oproti tomu předcházejícímu tu máme více menších dětí a turnus je také kratší," poukazuje. Každý tábor má své téma a tak děti zažily v minulých letech UFO, Řím a Řecko, indiány, rytíře nebo školu her a kouzel.

Autor: Antonín Hříbal

29.7.2015
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení