VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tachov se dočká nové bytové výstavby

TACHOV - Soutěž na výběr investorů pro plánovanou novou výstavbu rodinných, bytových domů a domů městského typu vyhlašuje město Tachov

16.5.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Vít Šimánek

„Cílem nabídkového řízení je vybrat vhodného zájemce, který v lokalitě realizuje novou výstavbu,“ informovala vedoucí majetkoprávního odboru tachovské radnice Drahomíra Červinková. „Město zároveň zveřejňuje záměry obce, podle zákona o obcích, na pronájem pozemků s jejich následným prodejem.“
V bezprostředním okolí Tachova by měla vyrůst dvě satelitní městečka, která se již běžně vyskytují v okolích větších měst. Radnice tak podle vedoucí mmajetkoprávního odboru reaguja na sháňku po stavebních parcelách. „Pro občany města i pro jiné, kteří se zde chtějí usídlit, to bude velká příležitost.“
Podmínky soutěže jsou uveřejněny na internetových stránkách města.
Tachov nabízí výstavbu ve třech lokalitách.

První je lokalita Pod hřbitovem, která se rozkládá na pozemcích o celkové výměře 40 500 m2. Zde se počítá s výstavbou minimálně 17 rodinných domů a pěti viladomů, veškeré infrastruktury a komunikace. V této lokalitě je zpracovaná urbanisticko architektonická studie pod názvem projektu Regenerace sídliště Rapotínská, Tachov- 2. etapa. Veškerá výstavba by měla být v souladu s touto studií a s územním plánem. Výstavba je plánovaná do roku 2018. Ukončení výběrového řízení je nejpozději do 15. června.

V lokalitě Pod Revisem, na pozemku o celkové výměře 6000 m2, se plánuje stavba jednoho až dvou bytových domů, včetně vybudování přístupové komunikace a přípojek veškerých sítí v souladu s územním plánem města. Předpokládá se doba výstavby do roku 2013. Výběrové řízení bude ukončeno nejpozději do 29. května.

Třetím místem plánované výstavby je lokalita Třešňovka - Družstevní. Na pozemcích o celkové výměře 43 000 m2 by mělo vyrůst 33 rodinných a dva bytové domy, v souladu s urbanisticko architektonickou studií regenrace sídliště Rapotínská a v souladu s územním plánem, včetně vybudování infrastruktury a komunikace. Předpokládá se doba výstavby do roku 2013. Výběrové řízení bude ukončeno nejpozději 29. května.
„Všechna tři řízení jsou obálkovou metodou,“ doplnila Drahomíra Červinková.

Autor: Jiří Kohout

16.5.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení