VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tachovští dobrovolní hasiči bilancovali činnost

Tachov – V letošním roce se tachovští dobrovolní hasiči přestěhovali do nové zbrojnice. Na úpravě objektu odpracovali stovky brigádnických hodin. A tak se mohla jejich výroční valná hromada konat v novém a důstojném prostředí.

12.2.2012
SDÍLEJ:

Tachovští dobrovolní hasiči měli v sobotu výroční valnou hromadu. Na ni ocenili za zásluhy některé členy. Medaili za věrnost dostal z rukou starosty hasičů Miroslava Lukeše (vpravo) také Petr VáňaFoto: DENÍK/Marie Podzimková

„V současné době má sbor devadesát jedna členů, z toho je dvanáct žen,“ uvedl v hodnotící zprávě za loňský rok starosta sboru Miroslav Lukeš. „Zasahovali jsme u devíti událostí, pětkrát to byl požár a čtyřikrát technická pomoc. Kromě toho jsme tak, jako každým rokem, prováděli odbornou asistenci při ohňostroji.“

Tachovští dobrovolní hasiči neustále pracují na zdokonalení svých odborných znalostí a dovedností. Proto se zúčastňují nejrůznějších školení a modelových zásahů. Jejich zdatnost pochválil na valné hromadě přítomný velitel tachovského Hasičského záchranného sboru Pavel Hrůša: „Zúčastnil jsem se společného zásahu při požáru v bytě na sídlišti Rapotín. Ocenil jsem vaši profesionalitu,“ ře­kl.

Kromě toho, že dobrovolní hasiči věnují svůj volný čas zásahům, ale i údržbě a opravám techniky, odpracovali plno brigádnických hodin. „Jen na drobných úpravách nové zbrojnice, malování, stěhování, na opravách nábytku a dalších to bylo více než jedenáct set hodin,“ uvedl starosta hasičů Lukeš.

Kromě toho hasiči působí na úseku prevence, sportují a soutěží.

Na valné hromadě byli nejlepší z nich oceněni, převzali medaile a čestná uznání.

Autor: Marie Podzimková

12.2.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení