VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sto milionů. Taková bude cena nové hasičské zbrojnice v Tachově

TACHOV - Se stavbou se začne v polovině příštího roku. Současná stanice je totiž malá. Hasiči v Tachově se tak po mnoha letech dočkají nové požární zbrojnice. Stavba by měla stát už za dva roky

29.8.2008
SDÍLEJ:

Ředitel územního odboru Tachov Jaroslav Hrkal ukazuje na místo, kde by měla vyrůst nová požární stanice za sto miliónů korun. Foto: HZS PK/ Alena Marešová

„V současné době se provádí geologický průzkum pozemku a v brzké době bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. První stroje by měly začít na stavbě pracovat ve druhém čtvrtletí příštího roku,“ informovala tisková mluvčí hasičů Alena Marešová.
Nová požární stanice bude stát na pozemku u komunikace výjezdu z města Tachov směrem na Plzeň v prostoru před bývalou mlékárnou.
„V těchto dnech bylo ukončeno výběrové řízení na projektanta stavby, s tím, že do patnáctého prosince bude předána projektová dokumentace na realizaci stanice,“ řekl ředitel Územního odboru HZS Tachov Jaroslav Hrkal.

„Dalším krokem bude vypsání výběrového řízení na dodavatele stavby a následovat bude stavební řízení k povolení výstavby,“ nastínil Hrkal postup akce.
Pozemek, na kterém nová stanice vyroste, je už majetkem Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.
„Pozemek jsme zakoupili od Města Tachov, které nám v tomto ohledu vyšlo maximálně vstříc, za což je třeba představitelům a organizacím města poděkovat,“ uvedl dále Hrkal.
Výstavba nového objektu byla podle hasičů nutností. Jedním z důvodů je skutečnost, že veškerá činnost a provoz požární stanice Tachov probíhá v nevyhovujícím objektu v Hornické ulici v Tachově.

„Jen požární technika, která je zapotřebí k zajištění náročných zásahů a další úkolů je umístěna na několika místech okresního města. K uskladnění nebo garážování techniky jsou v současné době využívány prostory v objektu Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, kde máme k dispozici dvůr a garáže. Další technika je umístěna v areálu Správy a údržby silnic v Tachově a také v objektech Městského úřadu Tachov v Hornické ulici,“ řekl Jaroslav Hrkal.

V budově úřadu také sídlí oddělení prevence a civilní ochrany Územního odboru Tachov.
„Nová stavba by tedy měla nahradit stávající požární stanici uprostřed města. V plánu stavby je také zahrnuto to, že budou mít hasiči k dispozici čtrnáct garážových stání včetně myčky, zázemí pro službukonající příslušníky, skladovací prostory a také dílny nezbytné pro chod stanice,“ uvedla tisková mluvčí Alena Marešová.

V budově budou i kanceláře.
„Počítá se s kancelářemi pro velitele stanice a techniky denní směny. Stávající objekt požární stanice bude sloužit územnímu odboru Tachov až do vybudování druhé etapy,“ řekl ředitel územní odboru.
„Až bude hotová i druhá etapa výstavby, tak by mohl vzniknout v budově staré stanice archiv hasičů. Ale to je v dalekém časovém horizontu,“ nastínila Deníku Alena Marešová.

Josef Holek

29.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení