VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Těsto na bramboráky připravila ředitelka

Stříbro – Kolik usmažila Marie Prosová bramboráků, to si netroufla odhadnout. Specialitu totiž nabízela návštěvníkům Střední odborné školy Stříbro po dvě odpoledne, kdy škola otevřela dveře veřejnosti.

2.12.2013
SDÍLEJ:

O HLADOVÉ KRKY návštěvníků Střední odborné školy Stříbro se staraly Marie Prosová (vlevo) a Tereza Tomanová.Foto: DENÍK/Jiří Kohout

„Už tady smažím druhý den a vůbec nedokážu říct, kolik jsem jich udělala. Ale měla jsem dvanáct kilo těsta na jeden den, takže dohromady z dvaceti čtyř kil. Určitě to jde do stovek," uvedla kuchařka.

Bramboráky připravovala škola z vlastních zdrojů. A to doslova, protože brambory pocházely z vlastních pozemků a těsto připravila s jedním zástupcem osobně ředitelka, druhý zástupce uvařil bramboračku.

Speciality dostávali návštěvníci v rámci Brambormánie, která byla mottem pro dny otevřených dveří. „Jako tradičně je pořádáme v tomto období a škola je otevřena všem, kdo se chtějí přijít podívat," uvedla ředitelka školy Jarmila Kánská.

„Chodí především žáci devátých tříd s rodiči, protože vybírají kam na školu po ukončení základní školy. Hlavně pro ně je tedy tato akce určena. Ale chodí nám sem řada bývalých žáků, veřejnost, protože už tradičně máme připravenu celou řadu zajímavých pokusů a doprovodných akcí," vyjádřila se.

K nejzajímavějším podle ředitelky patřily fyzikální a chemické pokusy a biologie. „Myslím, že ji tady děláme na dost vysoké úrovni. Z technologických procesů je velký zájem o výrobu sýrů. Ale letos jsme dny otevřených dveří pojali jako Brambormánii, protože jedním z oborů naší školy je agropodnikání a nedávno jsme z našich pozemků brambory sklidili," doplnila Kánská.

Střední odborná škola Stříbro má dvanáct tříd ve třech oborech – agropodnikání, veřejnosprávní činnost a přírodovědné lyceum. Všechno jsou maturitní obory. Celkem školu navštěvuje přes pět set žáků. Stejné obory zůstanou i pro příští školní rok. „Žádný nový obor neplánujeme otevřít," dodala ředitelka.

Škola v současné době neumožňuje dálkové studium, ale nabízí několik různých vzdělávacích kurzů pro veřejnost. „V oboru přírodovědné lyceum jsme dali žákům předmět základy zahradní architektury, je o něj velký zájem a plánujeme pro příští rok, že v tomto oboru otevřeme i kurz pro veřejnost. Do veřejnosprávní činnosti jsme zařadili základy logistiky. V řadě podniků na Tachovsku je logistika velmi žádaná, proto jsme její základy zařadili, aby měli žáci možnost širšího uplatnění," sdělila Deníku ředitelka školy.

Autor: Jiří Kohout

2.12.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení