VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tiskárna se stěhuje ze Stříbra

Stříbro – Společnost Nava Tisk demontuje tento týden stroje z tiskárny, kterou provozovala v areálu bývalých kasáren ve Stříbře. Podle jednatele firmy Oty Rubnera se část provozu stěhuje do jiných prostor ve Stříbře a část do Plzně. Důvodem jsou podle Rubnera neshody se stříbrskou radnicí.

6.10.2010 5
SDÍLEJ:

STĚHUJÍ STROJE. Zařízení tiskárny stěhuje společnost Nava Tisk do jiných prostor. Foto: Radek Koňařík

Nava zahajovala tiskárenský provoz v pronajaté hale bývalé tělocvičny v loňském roce. „Podařilo se nám získat dotaci na vytvoření nových pracovních míst. Podmínkou bylo vytvořit tato místa v pohraničním regionu, a tak jsme se rozhodli pro Stříbro. Původně jsme si chtěli koupit bývalý kinosál, ale ten už byl pronajatý, tak jsme si vyhlédli pozemek na stavbu nové haly,“ vysvětlil Deníku jednatel.

Cena 890 korun za jeden metr zasíťovaného pozemku byla podle Rubnera příliš vysoká. „Město v té době prodalo jinému zájemci pozemky levněji. Pronajali jsme si tedy bývalou tělocvičnu, kde jsme investovali jeden a půl milionu korun do rekonstrukce. Pořídili jsme novou technologii a rozjeli tiskárenský provoz s tím, že si objekt odkoupíme.“ Nava měla podle Rubnera dokonce již připravenu kupní smlouvu k podpisu, kde cena činila 5,9 milionu korun (po odečtení investovaných peněz na rekonstrukci).

„Záměr prodeje však musel projít schvalovacím řízením. Požádal jsem město o prodej předem určenému nájemci, to se ale nepodařilo, přihlásil se další zájemce a ten objekt získal. A za necelých šest milionů, aniž by byla zohledněna naše investice do rekonstrukce,“ upozornil dále Rubner s tím, že se s novým majitelem na nájmu objektu nedohodl, a tak se rozhodl knihárnu v bývalých kasárnách zrušit.

„Pronajali jsme si prostory v bývalém Amati pod nádražím. Tam budeme jeden a půl roku a pak se můžeme dohodnout dále. Knihárna ovšem bude v Plzni. Stříbrské zaměstnance jsme propustili, pokud ovšem budou chtít dojíždět do Plzně, nevidím problém v tom se dohodnout. V provozu ve Stříbře ale budou pracovat tiskárenští odborníci z Plzně,“ vysvětlil dále jednatel společnosti Nava Tisk. „Chtěli jsme ve Stříbře vytvořit několik desítek pracovních míst, ale vedení města podle mého názoru o to nemá zájem,“ uvedl dále.

Stříbrská radnice dala podle starosty Miroslava Nenutila společnosti Nava Tisk pobídku pro vytvoření nových pracovních míst. „Město chtělo, aby firma ve Stříbře zakotvila, proto jsme jí dali pobídku podmíněnou zahájením stavby nové haly do určitého termínu. Tím by byla zajištěna stabilní pracovní místa. Termín firma nesplnila, tím ztratila výhodu pobídky ze strany města. V tom vidím problém, vše ostatní je jen rozpitvávání detailů,“ vyjádřil se Nenutil.

„Když dostal pan Rubner nabídku od developerské firmy, která areál bývalých kasáren spravuje, vždy o společnosti mluvil jako o neslušné, ale nikdy nenavrhl jiné řešení. Jeho postoje mě nepřekvapují a jeho výpady proti vedení města ani neurážejí, protože my jsme všechny své dohody, na rozdíl od něj, vždy splnili,“ uvedl dále stříbrský starosta.

Cena pozemku, kterou jednatel Navy odmítl, nebyla podle starosty přemrštěná. „Cena zasíťovaných pozemků pro výstavbu rodinných domů se ve Stříbře pohybuje mezi 700 až 1100 korunami. Ale je v tom započteno všechno od kanalizace, přes plyn, veřejné osvětlení, až k chodníkům a asfaltové ulici. Cena 890 korun za metr byla inženýru Rubnerovi nabídnuta jako cena za kompletní infrastrukturu. Pan inženýr nikdy nenavrhl jinou částku k jednání, pouze všude vykřikoval, jak je pro něj tato cena neslušná a likvidační,“ uvedl Nenutil.

Radnice podle starosty souhlasila s prodejem bývalé tělocvičny. „Abychom splnili zákonné podmínky, byl vyhlášen záměr prodeje objektu a zájem o něj projevila ještě jedna společnost. I do účelového záměru, který navrhoval pan Rubner, se ale může přihlásit kdokoliv, kdo k tomu má připomínku. Navíc pan Rubner nesložil desetiprocentní jistinu, kterou zájemce o koupi musí ze zákona složit,“ vysvětlil Nenutil.

Autor: Jiří Kohout

6.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Jednou z hlavních hvězd letošního Ještě jednoho festu byla kapela Trautenberk. Ta rozpoutala peklo jak na pódiu, tak pod ním.

Ještě jeden fest již klepe na dveře

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

Kosov – Pohodové odpoledne i večer můžete zažít v osadě Kosov u Boru při akci Kosovský dvorek.

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Tachov - Světecká jízdárna má za sebou další část z cyklu Dveře jízdárny dokořán. Na v pořadí čtvrtém koncertu se představilo další zajímavé těleso.

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení