VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Titul chce pět staveb z okresu

Tachovsko – Pět staveb z tachovského okresu je nominováno do soutěže Stavba roku Plzeňského kraje 2014. V historii soutěže je to zatím nejvyšší počet staveb, který za Tachovsko usiloval o titul nejlepší stavby kraje.

5.5.2015
SDÍLEJ:

IlustraceFoto: stavbarokupk.cz

Nominace byly uzavřeny a vyhlášeny, ocenění stavba roku uděluje v každé kategorii odborná porota. Kromě toho v současné době pokračuje hlasování o cenu veřejnosti, do kterého se může zapojit každý, kdo by chtěl některou ze staveb podpořit. Hlasovat je možné na internetových stránkách stavbarokupk.cz.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny 27. května v Plzni, výsledky hlasování veřejnosti zveřejní vyhlašovatel soutěže o den později.

Továrna ve Stříbře

V kategorii Novostavba roku se o přízeň poroty i veřejnosti z tachovského okresu uchází areál firmy RSF Elektronik ve Stříbře. Přihlásila jej dodavatelská firma Swietelsky.

Jak nominaci hodnotí porota: „Nominace je navržena za jednoduché, přehledné a čisté řešení průmyslového areálu, který zahrnuje dvě výrobní haly, skladový objekt a administrativní budovu, vzájemně přehledně propojené manipulačními plochami. Před vjezdem se nachází velké parkoviště. Konstrukce jednotlivých objektů tvoří železobetonový skelet, obvodový plášť je pak elegantní kombinací skleněných ploch a šedých sendvičových panelů. Stavba je provedena velice precizně a ve vynikající stavební kvalitě, pro průmyslové objekty zcela nadstandardně."

Zámek v Tachově

V kategorii Rekonstrukce budov má Tachovsko hned dvojí zastoupení. Jedním je tachovský zámek, který byl loni otevřen jako klasický zámek s prohlídkovým okruhem, výstavními prostorami a dalším zázemím.

Toto tvrdí odborná porota: „Nominace je navržena za přirozené propojení nové výstavní expozice s původními zámeckými prostory. Expozice v přízemí vnáší svojí moderní a neotřelou formou prezentace do historické stavby soudobou stopu. Vzhledem ke své historické hodnotě je objekt šetrně restaurován."

Dům U Haranta

Další rekonstruovanou stavbou je Dům U Haranta v Bezdružicích. Objekt přihlásila Místní akční skupina Český Západ – Místní partnerství.
Slovo poroty: „Nominace je navržena za zdařilou rekonstrukci, která objektu na náměstí našla novou společenskou náplň. Neokázalé vkusné interiéry i obnova historické fasády jsou provedeny kvalitně, budova přirozeně vévodí prostoru náměstí. Objekt není památkově chráněný. O to víc zaujme velice citlivý návrh všech aktérů rekonstrukce reagující na původní historickou podobu."

Rozhledna Vysoká

Město Tachov přihlásilo do soutěže dvě stavby – kromě zámku ještě novou dominantu Tachova, rozhlednu na vrchu Vysoká. Ta usiluje o přízeň v kategorii Sportovní a volnočasové stavby.

Odborná porota k nominaci uvedla: „Nominace je navržena za architektonické a elegantní ztvárnění inženýrské stavby. Rozhledna nejvíc připomíná figurku šachové dámy lesknoucí se stříbřitě ve slunci. Těžká žulová podesta ji drží u země, aby se svými elegantně točitými schody neulétla do nebe. Na samém vrcholu je překvapivě prostorná vyhlídková plošina."

Plánský pavouk

Pátý zástupce Tachovska v soutěži Stavba roku Plzeňského kraje je v kategorii Veřejná prostranství. Projekt se jmenuje Regenerace panelového sídliště Fučíkova a přihlásila jej firma Eurovia, která stavbu provedla.

Všeobecně se pro ni vžil název Pavouk, protože právě toto zvířátko svojí strukturou připomíná.

„Nominace je navržena za netradiční přístup k úpravě volné zelené plochy mezi bytovými objekty a tím k vytvoření nového víceúčelového prostoru pro obyvatele. Všechny cesty, které dříve vedly odnikud nikam, mají teď najednou smysl a potkávají se na jednom místě. Velice jednoduchou a přehlednou formou se zde podařilo vytvořit nestandardní prostor, který umožňuje příjemná vzájemná potkávání uprostřed sídlištní šedi, spojené s příjemným posezením a sportovním vyžitím," hodnotí porota.

Autor: Jiří Kohout

5.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Bakoš

A zase ten Bakoš. Tentokrát sestřelil Jihlavu

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Chystají výstavu výpěstků

Sulislav – Malý sálek sulislavského pohostinství bude hostit nevšední výstavu. Jde o výstavu ovoce a zeleniny a k vidění bude 26. a 27. srpna. 

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení