VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Turistkou roku 2012 se stala Anna Gonová

Tachov – Aktivitu svých členů hodnotili mimo jiné na tradiční Doderné tachovští turisté. Na základě záznamů z tzv. Pochodníků (seznamu akcí, kterých se členové KČT Tachov v uplynulém roce zúčastnili) vyhlásili Turistu roku 2012 a předali několik diplomů za aktivitu.

5.3.2013
SDÍLEJ:

Turistka roku 2012 Anna Gonová s diplomem a figurkou Píďalky, maskota tachovských turistů. Foto: DENÍK/Jiří Kohout

Nejpilnější turistkou se stala Anna Gonová. Ta se za uplynulý rok zúčastnila 31 pěších výšlapů a absolvovala tak mezi členy klubu turistů nejvíce akcí. „Při vyhodnocování turisty roku bereme v potaz pouze počet výšlapů. Nezapočítáváme jiné společné akce," vysvětlila Deníku předsedkyně KČT Tachov Alena Mautnerová.

Anna Gonová vyhrála titul Turistka roku už počtvrté za sebou. V minulosti se něco podobného podařilo Ludmile Haškové, která získala tento titul pětkrát. „Když se někomu podaří vyhrát titul pětkrát, vyhlašujeme stop stav. To znamená, že titul už po pěti vítězstvích není možné získat. Dostane se tak při vyhodnocení i na další členy klubu," vysvětlila kronikářka Jiřina Pulerová.

V sobotu se v sále Městského kulturního střediska v Tachově, kde se turistická Doderná konala, předávaly ještě další diplomy. Ty dostaly další píďalky (tak si turisté z Tachova říkají): Jaroslava Majerová (26 akcí), Alžběta Michlová, Ludmila Hašková (po 22), Jiřina Pulerová (20), Marie Vosiková, Jiřina Vajskébrová a Růžena Žigová (po 19).

Ocenění se dočkali také značkaři, manželské páry Trávníčkových a Vlasových. Značkaři obdrželi veřejnou pochvalu za vybudování nové turistické značky – žluté, která vede z Tachova přes Studánku do Lesné a má turisty zavést k naučným stezkám v Českém lese.

Kromě dekorování vzorných turistů se při setkání probíraly další aktuality. „Na Doderné řešíme různé organizační záležitosti, které vyplynuly z výroční členské schůze. A dolaďujeme plán činnosti na letošní rok," vysvětlila Mautnerová s tím, že letošní sezona má pro tachovské turisty dvě významná výročí. Jedno celorepublikové, které připomene 125 let od založení Klubu českých turistů, a druhé tachovské, kterým se oslaví 60 let aktivní činnosti.

„V Tachově byl klub turistů založen sice už v roce 1957, ale zakládající členové udělali několik základních akcí, namalovali první turistické značky na Tachovsku, spoluorganizovali celookresní akce, ale v samotném městě se po určité době nedělo nic," popsala předsedkyně. „Až 21. dubna 1963 se vydala parta zaměstnanců banky pod hlavičkou KČT na celodenní výlet," dodala. Právě tento výlet lze považovat za historicky první organizovaný výšlap KČT Tachov.

Do plánu na letošní rok bylo připraveno několik akcí souvisejících s odkazy na minulost. Tyto akce mají společný název Hledání historických stop a hledat se podle turistů bude v minulosti Tachova, v minulosti klubu i v minulosti příhraničního regionu. „Patří sem i plnění tématického odznaku Historie Tachova, pár výletů k milníkům času a vzpomínková akce, která se bude konat 21. dubna. Trasa s názvem Po stopách našich předků povede stejnými místy, jako při historicky první vycházce v roce 1963," doplnila Mautnerová.

Autor: Jiří Kohout

5.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení