VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Knížecí aleji se odstraňují špatné stromy, nahradí je nové

TACHOV - Poraztit se musí jasan, lípa a několik olší. Práce budou pokračovat do konce roku

8.10.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Michaela Červená

Do konce letošního roku se budou v Knížecí aleji, která vede z Tachova do Světců, kácet dřeviny, které jsou ve špatném stavu. Souběžně s tím se budou vysazovat nové stromy. Kompletní revitalizace aleje bude dokončena v dubnu příštího roku.
„Akce bude probíhat na pozemcích ve vlastnictví města a zahrne přibližně polovinu délky aleje,“ informovala nás Marie Multušová z investičního odboru Městského úřadu v Tachově.

Kácení dřevin začalo 1. října a bude pokračovat do 31. prosince. „Pěstební opatření, které spočívá v zapěstování vhodných stávajících jedinců, se bude dělat do 1. listopadu a výsadba navržených dřevin do 30. dubna příštího roku,“ dodala Multušová.
Z Knížecí aleje se odstraňují stromy ve špatném zdravotním stavu, s prasklým kmenem, napadené dřevokaznými houbami. Kromě jednoho jasanu a jedné lípy to jsou samé olše. „Kácení bylo řádně povoleno a s ohledem na zdravotní stav stromů převažuje veřejný zájem nad zájmem ochrany přírody a krajiny,“ dozvěděli jsme se na investičním odboru.

Za pokácené stromy se budou vysazovat nové. Budou to olše lepkavé, jasany, lípy, javory, buky a vrba. „Alej by měla zůstat ve složení stromů v jakém byla,“ dodala Marie Multušová.

Rekonstrukce zeleně v Knížecí aleji bude stát 512 tisíc korun. O dodavateli rozhodlo výběrové řízení. Celá projekt se jmenuje Obnova památné Knížecí aleje v Tachově a je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Životní prostředí.
Havarijní stromy se v aleji odstraňovaly postupně. Protože se však městu naskytla příležitost získat z výše uvedeného programu dotaci, byl připraven projekt, který řeší výsadbu nových i zapěstování stávajících stromů.

V době, kdy v aleji probíhají práce je prostor vymezen páskou a ještě je hlídán zaměstnancem firmy, která akci provádí. Přesto se podle Multušové vyskytují jedinci, kteří toto nerespektují a hazardují se svým životem. „Také jsou schopni pásku sundat a ukrást, případně posunout na jiné místo. V případě, že chodci slyší motorovou pilu, je třeba dbát zvýšené opatrnosti,“ dodala pracovnice investičního odboru města.

Autor: Jiří Kohout

8.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení