VYBERTE SI REGION

V Tachově plavali o pohár

Tachov - V pořadí již 18. ročník Tachovského poháru v plavání se konal v sobotu v tachovském plaveckém bazénu. „Startují zde mládežnické oddíly z Plzeňského, Jihočeského a Severočeského kraje,“ uvedl organizátor akce Rudolf Hutta. „Celkem zde startuje jedenáct oddílů. Tachovsko reprezentuje dvanáct plavců,“ pokračoval Hutta.

11.4.2010

Ilustrační foto.Foto: Deník

Nejnadějnějšími reprezentanty Tachovska byli třináctiletý Marcel Šmejkal a o rok mladší Iva Gomoláková. „Startuji na tratích sto metrů motýlek, dvě stě metrů polohový závod a dvě stě metrů volný způsob. V motýlku bych chtěl být do třetího místa,“ řekl Šmejkal. Jeho kolegyně Iva Gomoláková měla ještě ambicióznější plány. „Chtěla bych vyhrát na trati sto metrů prsa, mám ze všech nejlepší čas, uvedla Gomoláková.

Jejich představy se tachovským reprezentantům splnily. Gomoláková, která startovala v šesti disciplínách, chyběla jen jednou na stupních vítězů. V závodě na 200 metrů polohového závodu a 100 metrů volného způsobu obsadila první místo. Její kolega Marcel Šmejkal obsadil třikrát druhé místo v závodech 100 metrů motýlek, 200 metrů polohový závod a 100 metrů prsa. Na stupně vítězů dosáhli také tachovští Milan Kukeně a Petra Orságová.

Chátrající památník u hranic čeká záchrana

Obora – Zachránit Böttgerův památník v centru zaniklé obce a v těsné blízkosti Česko-bavorských hranic vytvořit místo setkávání uprostřed Evropy. Takový je záměr obce Obora, která už získala od státu pozemek pod historickou památkou z roku 1893.