Studium navazuje na loňský pilotní vzdělávací program, kde se účastníci seznamovali s historií a kulturou Tachovska. „Jelikož byl zájem veliký, rozhodli jsme se ve spolupráci s Ústavem celoživotního vzdělávání při Západočeské univerzitě v Plzni a Střední průmyslovou školou otevřít v Tachově ostrou univerzitu třetího věku,“ vysvětlil ředitel Revisu Jan Petruň.

Senioři měli možnost přihlásit se do dvou oborů. V Revisu se konají přednášky oboru Vybrané kapitoly z dějin výtvarného umění a architektury, ve Střední průmyslové škole v Tachově Světcích pak lekce Práce s počítačem. „Ke studiu se přihlásilo celkem sedmapadesát zájemců,“ informovala Deník manažerka vzdělávání a konferenčních služeb Lenka Chybová. „Dějiny jako hlavní obor, který je nutný pro oficiální absolvování univerzity třetího věku, bude navštěvovat sedmatřicet osob, čtrnáct dalších studuje zároveň i počítače jako doplňkový obor a šest lidí se rozhodlo studovat pouze počítače,“ dodala.

Studium bylo ve čtvrtek zahájeno přednáškou Jeskynní malby a skulptura paleolitu, megalitické stavby neolitu, kterou vedl garant předmětu Ladislav Gawlik. Ten účastníky zároveň pozval na výlet do Paříže, který pro ně připravuje na jaro příštího roku.