VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V tělocvičně soutěžilo osm evropských zemí

Přimda – Zástupci osmi evropských zemí se v úterý sešli v tělocvičně Základní školy v Přimdě, aby se utkali ve sportovně vědomostních soutěžích.

7.11.2012
SDÍLEJ:

florbalové utkání Švédsko – Německo: Martin Ábel z Německa (v černém) bojuje s Michaelem Akúcsem ze Švédska (ve žlutém).Foto: Jiří Babin

Nejednalo se však o skutečné delegace. To se jen žáci druhého stupně školy změnili v rámci projektového dne Žijeme v Evropě v reprezentanty Slovenska, Polska, Německa, Švédska, Itálie, Francie, Velké Británie a Řecka. Základní škola Přimda se totiž zúčastnila soutěže o nejlepší projektový den na téma Škola v Evropě, Evropa ve škole, kterou vyhlásil Dům zahraničních služeb.

Přimdská škola se svým projektem v rámci Plzeňského kraje zvítězila.

Prvním úkolem všech družstev bylo představit svoji zemi pomocí plakátu, který děti týden před projektovým dnem vytvořily. Zde si nejlépe vedli zástupci Slovenska a Polska, tedy žáci šesté třídy.

Poté už na děti čekaly sportovně-vědomostní soutěže. Jednou bylo třeba složit rozstříhanou slepou mapu Evropy, jindy umístit na správné místo do mapy názvy moří či ostrovů, přiřadit vlajky ke správné zemi do připravené tabulky, poznat evropské památky a zařadit je do té které země. Hodnotila se rychlost a správnost provedení úkolu. Po skončení soutěží zmizely z tělocvičny stolečky a týmy se pustily do mezinárodního turnaje ve florbalu.

První místo ve všech soutěžích projektového dne obsadilo Řecko, reprezentované chlapci z deváté třídy.

Druhá skončila Velká Británie (dívky z deváté třídy), na třetím místě skončilo Slovensko (jedno z družstev šesté třídy). Pořadí dalších bylo následující: 4. Itálie, 5. Německo, 6. Švédsko, 7. Polsko a 8. Francie.

Družstva si z projektového dne odnesla spoustu zážitků, ale také diplomy a sladké odměny na doplnění ztracené energie. Ředitelka školy Marcela Husáková nezapomněla ani na pomocníky z řad žáků, kteří se starali o hladký průběh všech soutěží, a předala jim děkovný list a sladkosti za dobře odvedenou práci.

Zatímco velká tělocvična vřela úsilím družstev bojujících o nejlepší umístění v soutěžích, v malé tělocvičně připravili pracovníci Domu zahraničních služeb pro všechny žáky školy soutěže pracovní listy zaměřené na znalosti dětí o Evropě.

Odpoledne byla pro zájemce z řad rodičů, školské rady, zástupců města a samozřejmě pedagogů připravena v čítárně školy prezentace programu celoživotního učení. Provázel jí Petr Chaluš z Domu zahraniční služeb a seznámil přítomné s možnostmi spolupráce se zahraničními školami, včetně studia v zahraničí.

Jana Anděl Valečková

Autor: Redakce

7.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení