VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Stříbře se propadl chodník

Stříbro - Poměrně nepříjemné překvapení čekalo na obyvatelé jednoho z bytových domů ve stříbrské Větrné ulici.

31.5.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník / Miroslav Fuchs

Kousek od vchodu totiž došlo k propadu nedaleké komunikace. "Jedná se o prostor o průměru přibližně dvacet centimetrů. Hlavním problémem je ale dutina, která se nachází pod ním. Celý prostor byl okamžitě po zjitštění ohraničen a zajištěn, aby nedošlo k nějakému zbytečnému zranění," popsal situaci kolem propadu Blahoslav Kupec ze Správy majetku města Stříbra.

Jak dále dodal, celá záležitost by se měla vyřešit během jednoho dne. "Bude vyříznut beton a vymletá díra, která způsobila propad, bude zalita. Tím by se měl celý prostor zpevnit a zajistit. V létě se bude kousek odsud opravovat silnice. Firma zároveň dokončí i opravu tohoto místa."

Propad v poddolovaném Stříbře by mohl souviset s již ukončenou těžbou. To by mohlo nejednoho obyvatele napadnout. Podle vedoucího provozu technických služeb tomu tak ale není. "Kvůli důlní činnosti k propadu téměř jistě nedošlo. Pochybuji, že by se v této lokalitě těžilo. V tomto případě se bude jednat spíše o nějaký starý rozvod tepla, který vedl do kotelny. V průběhu let se na něj zapomnělo a teď se opět přihlásil o pozornost. Nejedná se ale o žádný vyloženě krizový stav. Největším nebezpečím v tomto ohledu bylo, aby si nikdo neublížil kvůli díře, která vznikla, nebo aby se s někým neutrhl ještě větší kus," vysvětlil Kupec.

I přesto, že se tentokrát nejedná o propad v důsledku důlních prací, s podobným případem se zástupci města potýkali před necelým půlrokem. Na konci ledna se totiž na poli za autobusovou zastávkou Vranov propadl důlní komín. Jak již dříve Deník informoval, tenkrát se rozhodně jednalo o mnohem větší nebezpečí. Možný zvědavec by se mohl během několika vteřin propadnout až do několikametrové hloubky. "Co se týče tohoto propadu, má ho na starost firma Diamo, která realizuje zahlazování následků hornické činnosti," dodal na toto téma Kupec.

Autor: Jindřich Sýkora

31.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Se zpěvákem Martinem Maxou se jeho příznivci mohli nedávno setkat při Loretánských slavnostech v Boru, další koncert plánuje už 20. října v Černošíně.

Věřím, že na Tachovsku najdu nové přátele

Třetí místo v rybářských závodech získal Jiří Havel.

Rybáři se sjeli na Zaječák, špatné počasí nevadilo

Prezident znovu navštíví náš kraj, vybral si termín voleb

Plzeň – Dobu bezprostředně před říjnovými parlamentními volbami, tedy od středy 18. do pátku 20. října, stráví prezident Miloš Zeman v Plzeňském kraji.

Silné americké vozy se opět setkají na Minerálce

Tachov – Rozloučení se sezonou se jmenuje již tradiční akce určená především pro příznivce amerických dlouhých kapot a silných motorů. Další ročník této oblíbené show se chystá na sobotu a opět nabídne desítky různých automobilových krasavců nejen americké výroby.

NAŠI PRVŇÁČCI: dnes představujeme ZŠ Kostelní Tachov

Podívejte se na tablo novopečených prvňáčků. Prostřednictvím našeho seriálu Naši prvňáčci bude redakce představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol na Tachovsku. Rodiče a blízcí žáků každou středu najdou v tištěném vydání na straně 4 a na webu prvňáčky z Tachovska. Deník si tak mohou koupit na památku.

Žáci Baníku měli soustředění na Chodsku

Stříbro – Do chodského letoviska Babylon se vydalo fotbalové mužstvo starších žáků TJ Baníku Stříbro na pravidelné soustředění. Ubytování bylo v kempu Srub Babylon, kluci byli rozděleni do dvou větších chatek, trenéři a vedoucí spali v chatkách menších.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení