VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vesnicemi roku se staly Kostelec a Nedražice

KOSTELEC - Finanční odměny obržely v úterý osadní výbory obcí, které se nacházejí ve správním území Kostelce. Zdejší obecní úřad tak ocenil jejich celoroční práci. „Už čtyři roky pořádáme vlastní obdobu soutěže Vesnice roku,“ informoval Deník starosta Kostelce František Trhlík

19.12.2007
SDÍLEJ:

V Kostelci skončil čtvrtý ročník soutěže Vesnice roku, kterou zdejší obecní úřad pořádá pro osadní výbory všech svých spádových obcí. Na snímku jsou nejen zástupci oceněných osadních výborů, ale i spolků a organizací.Foto: DENÍK/Miloš Němec

Majetkoprávní komise kosteleckého úřadu hodnotí osadní výboryv pěti oblastech. „Pracovní činnost osadního výboru a dokumentace činnosti, rozvíjení tradic a zakládání nových, dobrovolnou práci občanů, práci s občany a jejich skupinami, květinovou výzdobu domů a předzahrádek,“ vypočítal Trhlík. Komise po celý rok objíždí jednotlivé obce a hodnotí je podle daných regulí. „Pořizuje snímky a srovnává, co se změnilo oproti předchozímu roku,“ podotkl Trhlík.

Hlavní důraz komise klade na obohacování společenského života a zároveň na zakládání nových tradic. A jak výsledky soutěže Vesnice roku dopadly? Na prvním místě se shodně umístily Kostelec a Nedražice, následovány Popovem a Ostrovem u Stříbra. Osadní výbor v Kostelci si osmitisícovou odměnu vysloužil za bohatý společenský život pro celé spádové území Kostelecka a péči o mládež.

Stejnou odměnu dostali i Nedražičtí. „Ti zase za bohatost v tradicích, jejich obnovách a postupnou sounáležitost generací,“ řekl starosta. Osadní výbor v Popově zaujal komisi svépomocnou prací. „Pomoc obecního úřadu doslova odmítají. Celoročně se tak například sami starají o údržbu zeleně,“ vysvětlil Trhlík. Popovští také obecnímu rozpočtu ušetřili 50 tisíc korun, když odpracovali brigádnické hodiny při výstavbě tamní společenské klubovny. Ostrov u Stříbra získal ocenění za zaměření se na obnovu pěti Božích muk na jeho spádovém území.

Jak s penězi osadní výbory naloží? „My jsme odměnu věnovali na osvětlení altánu v Kostelci,“ uvedla Dagmar Smolíková, předsedkyně osadního výboru Kostelec. Nedražičtí si zakoupili venkovní gril a udírnu, popovští výhru vyčlenili na zařízení společenské klubovny a Ostrovští zase na výstavbu altánu na jejich fotbalovém hřišti. Ocenění se ale dostalo i spolkům a organizacím při obecním úřadě. Nezapomnělo se na mateřinku, dobrovolné hasiče, sportovce a rybáře. „Všem patří naše poděkování za celoroční práci,“ uzavřel Trhlík.

Glosa autora je zde>>>

19.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Indiáni v přípravě narazili. Motor je přejel v přesilovkách

Ilustrační foto.

Někteří prodejci na slavnostech obcházeli EET

Táborníci se stali svědky únosu. Pod dohledem policistů stříleli i ze samopalu

Bonětice – Policisté z Plzeňského kraje využili prázdninových pobytů dětí na táborech, aby jim zde předvedli své schopnosti.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Na nájezdu i výjezdu D5 u Nové Hospody pokračují stavební práce

Nová Hospoda/Bor – Z důvodu právě probíhající rekonstrukce, která potrvá do středy 30. srpna, upozorňujeme řidiče na úplnou uzavírku výjezdní i nájezdové větve dálnice u Nové Hospody.

Fotbalisté Tachova snadno přehráli Okulu Nýrsko

Tachov – Fotbalisté FK Tachova po výhře v Mýtě se poprvé v KPM představili domácím fandům. V cestě za výhrou jim měla být Okula Nýrsko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení