VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vlastimil Harvilla: Macour v Oldřichově je stále na prodej

Oldřichov –/Reakce na článek/ Tímto reaguji na článek redaktorky Marie Podzimkové s názvem „Macour v Oldřichově už není na prodej“ ze dne 1. července na straně číslo 2. V tomto článku je několik nepravdivých a zavádějících informací.

13.7.2011
SDÍLEJ:

Tabule na bývalé restauraci U Macoura v Oldřichově už neplatí. Město vypovědělo realitní kanceláři smlouvu a dává dočasně objekt k dispozici osadnímu výboru a občanům.Foto: DENÍK/Marie Podzimková

Tyto informace poškozují naší společnost při snaze zprostředkovat prodej budovy, kde dříve byla restaurace „U Macoura“.

V prvním odstavci a v nadpisu se uvádí, že budova již není na prodej.

Naše společnost má na zprostředkování nemovitosti exklusivní zprostředkova­telskou smlouvu, která doposud nebyla vypovězena, přičemž výpovědní lhůta činí jeden měsíc a tato lhůta začíná prvním dnem měsíce následujícího po doručení písemné výpovědi zprostředkovateli.

Ve druhém odstavci ve vyjádření pana starosty se nepravdivě uvádí, že z původní ceny kolem dvou milionů korun cena klesla na částku pod jeden milion korun. Nevíme samozřejmě zda toto je skutečný výrok starosty, ale skutečnost je taková, že původní cena, za kterou byla nemovitost nabízena, byla ve výši cca 2.400.000,– Kč a to na základě nabídky jiné realitní kanceláře. Naše společnost nyní nabízí nemovitost za cenu 1.490.000,– Kč a potencionální zájemci tak mají stále možnost si nemovitost za tuto cenu koupit minimálně do 31. srpna 2011.

Vlastimil Harvilla, jednatel Harvilla Reality Plzeň

Vyjádření autorky článku:

„Při psaní článku jsem vycházela z informací, které zazněly na veřejném jednání zastupitelstva města, které se konalo dne 27. června. Další informace jsem získala při následném jednání se starostou Tachova Ladislavem Macákem. Jak uvedl, podání výpovědi realitní kanceláři Harvilla schválila městská rada dne 10. června 2011. Důvodem byl dopis od realitní kanceláře Harvilla, který dával městu na vědomí, že objekt je špatně prodejný a proto navrhuje postupné snižování ceny až na částku 900 tisíc korun.“ Marie Podzimková

Čtěte také:Macour už není na prodej

13.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení