Své vyprávění doplnili foto projekcí a závěr patřil krátkému dokumentárnímu filmu. Celá beseda se nesla s nádechem humoru, oba aktéři naznačili, že podobné výstupy nemusí být vždy dramatické, ale dají se se zvládnou i s veselým nadhledem. „Horolezectví má i vlídnou tvář, není to pokaždé takové to drama ve velkém větru a bílé tmě. I když nás i na této cestě překvapovaly nenadálé události, jako třeba, že jsme si omylem smazali z telefonu číslo na meteoroložku a podobně, tak cesta byla plná i úsměvných zážitků,“ řekl Jan Vesták.

Jakub Bouda ze Stříbra studuje na Pedagogické fakultě ZUČ v Plzni a k horolezectví jej přivedl jeho trenér atletiky Jan Krabec. Na svém kontě už má zvučná jména hor jako jsou Grossglockner, Gran Zebru, Ortler a jiné, ale také výstupy v Peru. „Hora Ama Dablam lákala svou technickou obtížností. Na jednom místě je velmi prudký hřeben. Do třetího kempu se jde dobře, je střídavý terén, ale od třetího kempu je výstup těžký, to už je samý sníh, musíte mít mačky, cepíny, jde o náročnou cestu,“ vyprávěl účastníkům Bouda.

V řadách posluchačů seděli i příbuzní mladého horolezce. „Je jasné, že se o něho bojím, asi jako každá máma. Ale přece ho nemohu ochudit o tyhle pocity a zážitky, když o ně tolik stojí. Jsem ráda, že se ve zdraví vrátí, vždy je tak vyhublý a několik dní pak doma odpočívá a stále vypráví,“ řekla maminka Miroslava Boudová.