VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z náměstí zmizely stavební stroje a dlaždiči

Planá – Od jara komplikovala pohyb po náměstí v Plané chodcům i motoristům rozsáhlá rekonstrukce. Opravoval se chodník na severní straně a hlavní vozovka. Kromě ztíženého pohybu poukazovali také obchodníci na úbytek zákazníků. To vše by mělo skončit, rekonstrukce je dokončena a náměstí bylo v minulých dnech plně otevřeno.

23.10.2014
SDÍLEJ:

Opravené plánské náměstí z pohledu od radnice.Foto: Martina Němečková

„Rekonstrukce části náměstí v Plané, která zahrnovala rekonstrukci hlavní komunikace, přilehlého severního chodníku, přeložky vedení telekomunikačních a optického kabelu, výměnu vodovodního přivaděče a veřejného osvětlení, je hotova," potvrdila Deníku starostka Plané Martina Němečková.
První etapu rekonstrukce plánského náměstí prováděli stavaři na jaře a týkala se území od kina k morovému sloupu. „Práce na první etapě byly zahájeny 16. března. V polovině měsíce června dodavatel předal první etapu a stejná firma nám zahájila práce na druhé etapě, která zahrnovala část náměstí od morového sloupu k radnici," doplnila starostka s tím, že celé dílo bylo předáno 10. října.


Rozdělení prací na dvě etapy byl záměr radnice ještě před zahájením. „Rekonstrukce byla rozdělena na etapy právě proto, aby byl co nejméně zasažen běžný provoz na náměstí. Pokud by se město rozhodlo provádět tuto rekonstrukci jako celek, možná by se podařilo termíny v řádu týdnů ještě zkrátit, ale za cenu úplného uzavření náměstí pro automobilovou dopravu, což by jistě velmi výrazně zasáhlo všechny, kdo na náměstí podnikají," uvedla Němečková.
Dodavatel stihl práce dokončit o tři týdny dříve, než byl smluvní termín. K úbytku zeleně, na který lidé v souvislosti s rekonstrukcí náměstí rovněž poukazují, radnice vysvětlila, že byly zrušeny úzké pruhy trávníků, které sloužily často k venčení psů. Naopak bylo vysazeno 10 lip srdčitých, malokorunných kultivarů.


Ve výběrovém řízení na dodavatele byla vysoutěžena částka 8,3 milionu korun na dodavatelské práce, některé inženýrské sítě byly financovány zvlášť. Během přípravy projektu se objevila možnost financování rekonstrukce z 31. kola výzvy ROP NUTS II Jihozápad. „Prozatím byla stavba předfinancována městem, ale je podepsána smlouva o přidělení dotace ve výši 85 procent prokázaných způsobilých výdajů," vysvětlila starostka.

Autor: Jiří Kohout

23.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Dvorek nabídne hudbu i divadlo

V prostorách Jízdárny ve Světcích se uskutečnil čtvrtý koncert cyklu Dveře Jízdárny dokořán.
10

Jízdárnu rozezněly lovecké rohy

Stropní ventilátory zvýší komfort při čekání na úřadě

Tachov – Vydýchaný stojící vzduch na chodbách Městského úřadu v Tachově, který návštěvníky ničil při návštěvě budovy především v letních měsících, je minulostí.

Kracíkovi role učitele nevadí. Mladým pomůžu rád, říká útočník

Plzeň – Vytáhnout nahoru další mladíky. Úkol pro hokejového útočníka Jaroslava Kracíka, který se po návratu ze zahraničí chystá v mateřské Škodě Plzeň už na třetí sezonu.

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení