VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žáci se setkali s ochránci přírody

PŘIMDA, KLADSKÁ - Zelená školní zahrada na Přimdě – setkání žáků ZŠ s architektkou a realizátory projektu

30.1.2008
SDÍLEJ:

Žáci se setkali s ochránci přírodyFoto: Barbora Nováková

Ve čtvrtek 24. ledna 2008 od 11 hodin proběhlo na Přimdě setkání žáků místní školy se zástupci Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská, Správy CHKO Český les a architektkou Ing. Červinkovou ze Studia M, aby společně vytvořili návrhy Zelené školní zahrady, která vznikne včásti zahrady obklopující novou budovu Správy CHKO Český les.

· Zpracování projektové dokumentace a setkání dětí sarchitektkou bylo podpořeno Nadačním fondem Zelený poklad vrámci projektu „Zelená školní zahrada“.

· Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská, Správa CHKO Český les a Základní škola Přimda společně spolupracují na projektu ekologické školní zahrady, která by měla vzniknout včásti Prezentační zahrady Českého lesa obklopující novou budovu Správy CHKO Český les na Přimdě.

· Vybudování Zelené školní zahrady je logickým vyústěním dlouhodobé spolupráce ZO ČSOP Kladská se Správou CHKO Český les a ZŠ Přimda.

· Zahrada by měla sloužit především žákům a učitelům zdejší školy, proto bylo na Přimdě 24.ledna uspořádáno setkání žáků sarchitektkou, kde děti prezentovaly své výkresy na téma „Jak by měla vypadat naše školní zahrada“ a nápady na realizaci.

· Na základě tohoto setkání architektka zpracuje návrh zahrady, který bude zohledňovat přání dětí i požadavky učitelů.

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Kladská vznikla vroce 2002 a jejím posláním je ochrana a obnova přírody, krajiny a životního prostředí, ekologická výchova, vzdělávání a osvěta dětí, mládeže i dospělých a podpora udržitelného způsobu života. Aktivně spolupracujeme se Správami CHKO Český les, CHKO Slavkovský les, Lesy ČR, Městským muzeem Mariánské Lázně a Krajským muzeem Karlovarského kraje. Vydáváme dva časopisy – Arnika, přírodou a historií Karlovarského kraje a Český les – příroda a historie, podílíme se na vzniku nových naučných stezek, vytváříme knim naučné panely, realizujeme ekologické výukové programy pro školy, pro veřejnost organizujeme přírodovědné vycházky do přírody i celodenní akce (Den Země, Evropská noc pro netopýry, Vítání ptačího zpěvu aj.) a vneposlední řadě se každoročně zapojujeme do Národního programu Ochrana biodiverzity, vyhlašovaného Českým svazem ochránců přírody.

Chráněnou krajinnou oblast Český les vyhlášenou vroce 2005 na ploše 470 km2 tvoří část pohraničního pohoří, rozkládající se od Broumova až po Domažlický průsmyk. Oblast zahrnuje nejcennější území příhraničního pásu hor vdélce cca 70 km. Na nepřístupných místech sutí, svahů a hřebenů pohraničních hvozdů se dochovaly zbytky původních bučin, doplněné vseverní části vrchovištními rašeliništi sporosty borovice blatky. Do roku 1990 byla velká část oblasti vhraničním pásmu, které omezovalo veškerou hospodářská činnost vúzemí. Většina obcí sodsunem německého obyvatelstva zanikla, což přispělo ktomu, že se jedná o území relativně nenarušené lidskými zásahy.

Barbora Nováková

30.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ve Ctiboři se konal tradiční Memoriál Františka Žejdla a Memoriál Ing. Josefa Dvořáka
19

Obrazem: Dobrovolní hasiči soutěžili ve Ctiboři

Zahradník a organizátor výstavy ovoce a zeleniny  Herbert Hacker.

Chystají výstavu výpěstků

Další dealeři drog dopadeni

Tachovsko - Tachovským kriminalistům se v boji proti distribuci drog povedl další úspěšný zásah.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Obora – Obec Obora ve spolupráci s bývalými obyvateli pohraničí a Česko-německým fondem budoucnosti obnovují Böttgerův památník.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení