VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zadní Chodov: Podařilo se získat majetek za miliony

Zadní Chodov – Ještě relativně nedávno tvořil podstatnou část obce Zadní Chodov areál bývalých kasáren s několika velkými budovami a rozsáhlými plochami.

7.10.2014
SDÍLEJ:

NECELÉ DVA MILIONY korun obdržela obec Zadní Chodov na rekonstrukci budovy obecního úřadu.Na snímku budova před rekonstrukcí.Foto: Obec Zadní Chodov

Dnes už po něm není ani památky. Obci se v uplynulých letech podařilo celý areál prodat, noví majitelé jej nechali srovnat se zemí. Do obecní kasy putovalo třináct milionů korun.

Záměry nového majitele bývalých kasáren jsou ambiciózní, na přelomu roků 2015 a 2016 by se zde měla začít stavět Mezinárodní obec pro seniory, ve které by mohlo najít domov až 500 seniorů (přibližně 65 procent by bylo z Česka). A nejen to, projekt by měl přinést zhruba 130 pracovních míst.
V právě končícím volebním období se v Zadním Chodově podařilo mimo jiné kompletní rekonstrukcí vybudovat tři byty v domě číslo 77. Další úpravy budou na podzim pokračovat v bytovém domě, který vznikl přestavbou mateřské školy. Budou se vyměňovat okna a vchodové dveře. Obec rovněž připravuje projekt na vybudování dalších tří bytů v bývalé školce, která navíc získá centrální vytápění.

Také budově samotného obecního úřadu věnovalo vedení obce pozornost. V rámci rekonstrukce radnice, s bezmála dvoumilionovou dotací, se podařilo udělat novou střechu, zateplení, vyměnila se okna, budova má hydroizolaci, vznikla zde tělocvična, zasedací místnost.

Další dotaci získala obec na pořízení techniky pro hospodaření v lesích a péči o veřejnou zeleň. Zadní Chodov tak disponuje traktorem s vlekem, křovinořezem a motorovou pilou.

Co se týká veřejné zeleně, tak v tomto volebním období byla vysazena nová zeleň a prováděly se některé terénní úpravy v Zadním Chodově i v Kyjově, který je místní částí. V neposlední řadě byly opraveny lesní cesty a překladiště dřeva.

Obec nechala vybudovat přístřešky na kontejnery a v Kyjově vyrostlo nové dětské hřiště.

Radnice se také pokusila kompletovat historický majetek, získala tak přibližně deset hektarů pozemků, lesů a rybníka v hodnotě několika milionů korun. Kromě toho obec koupila budovu bývalého kulturního domu a obchod.

Na podzim se bude pokračovat v opravě komunikací a vybudování chodníku v Kyjově, kde vznikne rovněž odpočívadlo pro cyklisty.
Zatím se, po několikaletém úsilí, nepovedlo získat do vlastnictví obce budovu bývalé pošty. Nedořešené vlastnické vztahy zabránily vybudování protipovodňových opatření v Zadním Chodově, stejně tak mohou nedořešené vlastnické vztahy za neuskutečněné opravy komunikací a výstavbu chodníků v Zadním Chodově.

Více k tématu ve středečním tištěném Tachovském deníku.

Autor: Jiří Kohout

7.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Jedním z cílů záchranných složek byl také požár valníku mezi Stříbrem a Těchlovicemi.

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Rozhodne již Stříbro o motokrosových titulech?

Stříbro - Neděle 20. srpna bude na motocyklovém závodišti ve Stříbře patřit atraktivnímu programu BUKSA/ADOS Mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení