VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žádostí je více než bude bytů

Tachov – Zhruba pětadvacet milionů korun bude město Tachov investovat v příštích dvou letech do výstavby chráněných bytů pro lidi, kteří jsou tělesně či zdravotně postižení a potřebují pečovatelské služby. Byty vzniknou v Bělojarské ulici v sousedství objektu, kde už 46 podobných bytů několik let stojí.

4.3.2016
SDÍLEJ:

Budovu, kde sídlí také oblastní spolek Českého červeného kříže v Tachově v Bělojarské ulici, čeká letos demolice. Místo ní vyroste dům s chráněnými byty, kde pak nade Červený kříž zázemí pro veškerou svojí činnost.Foto: DENÍK/Antonín Hříbal

Projekt je ve startovací fázi, letos bude zbourán objekt, v němž sídlí tachovská organizace Českého červeného kříže. Právě na jeho místě nové byty vyrostou a zázemí v něm najde znovu červený kříž.

„S demolicí budovy červeného kříže počítáme na podzim, zhruba v říjnu a listopadu. Bytový dům s chráněnými byty se pak začne stavět v dalším roce," upřesnil Deníku starosta Tachova Jiří Struček.

Na dům se 24 chráněnými byty se připravuje projektová dokumentace a město se rovněž poohlíží po vhodném dotačním titulu. „Žádat o dotační podporu na tento objekt určitě budeme. Zatím jsme nenašli vhodný dotační program, ale zatím je na to do příštího roku relativně čas," potvrdil starosta.

Chráněné bydlení je, jak uvádí ve své zprávě ČTK, pobytová služba poskytovaná lidem, kteří mají sníženou soběstačnost kvůli zdravotnímu postižení a jejich situace vyžaduje pomoc jiného člověka. Ubytování umožní těmto lidem začlenění do společnosti, zlepšení, obnovení nebo udržení návyků a dovedností souvisejících s péčí o sebe a svěřené prostory.

„Pro získání bytu v plánovaném objektu jsou stanovena kritéria a žádosti posuzuje odbor sociálních věcí. Ten po posouzení splněných podmínek doporučí radě města zájemce o byt ke schválení," vysvětlil Struček s tím, že už v současné době je evidováno více žadatelů o byt, než bude k dispozici bytových jednotek. „Žadatelé pak dostávají byt v případě, že se nějaký uvolní," doplnil.

Český červený kříž se dočasně musí přestěhovat do náhradních prostor, které společně s městem hledá, aby mohl dál poskytovat odběry krve a další služby. Po dokončení objektu se vrátí zpět, protože se počítá i se zázemím pro červený kříž.

Autor: Jiří Kohout

4.3.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Robert Gilbert přebírá 5. května 2016 dekret o udělení čestného občanství Domažlic z rukou starosty Miroslava Macha.

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Jana Míková se opět prosadila na stupně vítězů

Tachov – Opět na stupních vítězů, a to dokonce mezi staršími jezdci, stanula při jednom ze svých letních startů mladá tachovská automobilová závodnice Jana Míková.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení