VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zahrada domova ožila sportem a muzikou

Tachov – Představit dětský domov veřejnosti, ukázat, jak v něm děti žijí, jaké jsou a jaké vůbec mají možnosti a zázemí.

23.9.2013
SDÍLEJ:

Z akce v tachovském dětském domověFoto: DENÍK/Josef Holek

To byl jeden z hlavních úkolů sobotní akce Den u nás, kterou Dětský domov v Tachově připravil pro veřejnost. V zahradě domova byly dopoledne tvůrčí dílny a provozovaly se různé sportovní aktivity, odpoledne se na pódiu vystřídaly různé kapely.

Cestu si do dětského domova našla řada lidí, organizátoři jich ale možná čekali více. „Svůj účel tato akce splnila. Představili jsme se veřejnosti, děti si užily po celý den zajímavý program," konstatoval ředitel zařízení Zdeněk Kropáč. „Lidi přišli, ale očekávali jsme, že zájem bude větší. Předpokládal jsem například, že se na své žáky z dětského domova přijde podívat více jejich učitelů z tachovských škol, nebo více jejich kamarádů, vrstevníků," vysvětlil.

Mezi prvními návštěvníky, kteří v Tachově prožili téměř celý den, byli Američané. „Jsou to lidé, kteří pracují na americké základně v Grafenwöhru, rodiny s malými dětmi. Přátelské styky s nimi udržujeme pravidelně. Oni připravují občas program pro naše děti, teď si zase užili naší akce," doplnil ředitel.

Při tvůrčích dílnách si návštěvníci společně s dětmi mohli vyzkoušet různé výtvarné techniky, třeba drátkování, nebo výrobu sádrové masky. Na hřišti se pak hrály míčové hry, nebo se soutěžilo v letním biatlonu. K vidění byly také fotografie kanadské fotografky Marie Copps (rodačky z Tachova), která svoji kolekci fotografií vytvořila jako benefiční, aby právě tachovskému dětskému domova pomohla získat peníze na nákup židlí do jídelny.

Se zdárným průběhem akce pomáhaly i některé děti. „Nabízíme hostům, jestli by si nedali kávu nebo čaj, nebo jim nabízíme sladké pečivo," řekla jedna z dívek při dopolední části programu.

Kolem poledne začal hudební program, který zahájila Bára Zemanová. Tu na pódiu vystřídala Zuzana Holakovská, šestnáctiletá obyvatelka dětského domova. Učí se na kadeřnici a jednou by ráda navštěvovala konzervatoř. Zahrály ještě kapely Past, Piková dáma a Dr. Marcy. Svoji premiéru před tachovským publikem si odbyl folklórní soubor Kaštánek, sestavený právě z děvčat z dětského domova, které na dudy doprovází vychovatel Pavel Švanda a na klarinet ředitel Zdeněk Kropáč.

Autor: Jiří Kohout

23.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Tachovští kriminalisté si opět posvítili na dealery drog. Tentokrát zatkli čtveřici, která distribuovala pervitin a marihuanu na několika místech Tachovska, především ale v jedné obci na Stříbrsku.
4

Další dealeři drog dopadeni

Představení nového loga a tabule v rámci projektu záchrany Böttgerova sloupu ve spolupráci s německou firmou v rámci projektu Böttger.

Obora představila logo s Böttgerovým památníkem

Čtvrtek na Stříbrsku: Dvě dopravní nehody a požár valníku se slámou

Tachovsko – O čtvrtečním odpoledni na Stříbrsku se rozhodně nedá mluvit jako o klidném. Záchranné složky totiž museli hned třikrát vyjíždět k různým případům.

Bouřka se silným větrem zaměstnala hasiče v celém kraji

Plzeňský kraj - Hasiči odstraňovali padlé stromy a větve na více než třiceti místech.

OBRAZEM: Setkání s indiány vystřídalo kroužkování ledňáčků

Tachovsko – Společnému soužití člověka s přírodou se věnoval příměstský tábor s Dětským domovem Domino Plzeň.

Petr Ardeleanu bude v sobotu pískat na Baníku

Tachovsko – Ve čtvrtém kole nejvyšších fotbalových soutěží nebudou chybět ani jména všech tří Tachováků, kteří v nich působí. Dva z nich se vydají na Moravu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení