VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zaměstnanci stříbrské AEES se dohodli s vedením

Stříbro - /AKTUALIZOVÁNO/ V AEES se zřejmě podařilo dosáhnout dohody mezi zaměstnanci a vedením firmy.

5.7.2009 73
SDÍLEJ:

Jsme připraveni stávkovat, vzkazují pracovníci vedeníFoto: DENÍK/Josef Holek

"Vedení závodu AEES Stříbro vítá, že se v úterý podařilo dosáhnout dohody s odborovou organizací na finálním znění Sociálního plánu, který určuje podmínky hromadného propouštění v závodě AEES ve Stříbře," uvedla v úterý večer Martina Pařízková mediální zástupce AEES

Co se odehrávalo v pondělí:

Asi tři stovky zaměstanců se také dohodly a přišly podpořit odbory svou přítomností na parkovště před firmu. Podpory se zúčastnili i hejtmanka Plzeňského kraje Milada Emmerová a předseda Odborového sdružení KOVO Josef Středula.

„Výbor zahájil všechny úkony k tomu, aby mohla být vyhlášena stávka. Než se však se stávkou začne, dáme ještě prostor vedení firmy. Pokud jednání nepovedou ke zdárnému konci, tak jako nevedla doposud, vyhlásíme stávku,“ řekl Josef Středula předseda sdružení KOVO.

"Kdy stávka bude, to vám ze strategických důvodů říci nemohu,“ dodal. Zástupci kalifornské společnosti AEES, přiletěli v pondělí ráno do Prahy a ihned po výstupu na ruzyňském letišti začali jednat. Rozhovory však podle Středuly nevedly k ničemu podstatnému.

Informace k aktuální situaci v závodě AEES Stříbro

Společnost AEES Stříbro informuje, že dnes, v úterý 7. července 2009, budou ukončena jednání mezi vedením závodu a zástupci odborové organizace o podmínkách tzv. Sociálního plánu, jenž Společnost nabídla zaměstnancům ke zmírnění dopadů plánovaného hromadného propouštění ohlášeného na konci června.

Společnost již dříve oznámila své rozhodnutí snížit do konce září tohoto roku počet pracovních míst ve výrobním závodě společnosti ve Stříbře o cca 600 na výsledných zhruba 120 zaměstnanců. Vedení společnosti již oznámilo záměr propouštění představitelům odborové organizace i zaměstnancům a průběžně jedná o situaci příslušnými úřady. Společnost zároveň oznámila, že ve Stříbře plánuje zachovat přibližně 120 pracovních míst.

Společnost v rámci propouštění nabídla zaměstnancům nadstandardní odstupné a další výhody, které převyšují nároky vyplývající ze zákonných ustanovení či z podmínek platné kolektivní smlouvy. Přesto při všech dosud vedených jednáních zástupci odborové organizace tuto nabídku odmítali a požadovali vyrovnání několikanásobně vyšší, než jaké stanovují zákonné předpisy či kolektivní smlouva.

Společnost nabízí poskytnout zaměstnancům, kteří ukončí pracovní poměr dohodou před započetím výpovědní lhůty a kteří splní stanovené podmínky, jednorázové odstupné ve výši 6,5 násobku měsíčního výdělku. Kdo odpracoval ve Společnosti více než 10 let, měl by dostat sedminásobek průměrného měsíčního výdělku. Znamenalo by to, že zaměstnanci by pracovali o dva až dva a půl měsíce kratší dobu a celkem získali o jeden a půl až dva měsíční příjmy více oproti režimu stanovenému zákonem. Zaměstnancům, kteří trpí nemocí z povolání, nabízí Společnost zvýšit odstupné na desetinásobek měsíčního průměrného platu. Společnost také nabídla zachovat pro všechny zaměstnance, kteří ukončí svůj pracovní poměr dohodou za stanovených podmínek, také vyplacení odměn za odpracované roky a příspěvků při odchodu do důchodu tak, jako by jejich pracovní poměr končil až s koncem roku 2009.

Vedení Společnosti je přesto připraveno i nadále usilovat o dosažení dohody s odborovou organizací tak, aby propouštěným zaměstnancům mohla poskytnout zvýhodněné podmínky dle navrženého Sociálního plánu.

Pokud se nepodaří dosáhnout dohody s odborovou organizací a Sociální plán nebude přijat, bude Společnost nucena zvážit postup výhradně v souladu se zákonnými povinnostmi.

Martina Pařízková
mediální zástupce AEES


Situaci budeme sledovat a přineseme aktuální výsledky jednání.

Čtěte také:
Nevzdáme to, skandovali zaměstnanci
Jsme připraveni stávkovat, vzkazují pracovníci vedení

5.7.2009 VSTUP DO DISKUSE 73
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

O víkendu startuje okresní přebor

V Tachově zasahovali hasiči při likvidaci stovky metrů dlouhé ropné skvrny na komunikaci.
AKTUALIZOVÁNO
13

FOTO, VIDEO: Ulicemi Tachova tekla nafta, skvrna se táhla devět set metrů

Zemřel Robert Gilbert, velitel jednotky, která osvobodila Domažlice

Domažlice – V pátek 11. srpna zemřel ve věku 102 let Robert Irvine Gilbert. Americký veterán, který se v roce 1945 aktivně podílel na osvobození Domažlic. Robertu Gilbertovi byl v loňském roce jmenován čestným občanem Domažlic.

FOTO: Černobílá kafírna nabídla pouťové koláčky i kávu

Kladruby – Uplynulý víkend patřil v Kladrubech pouti. Tradičně už ji město Kladruby pořádá na několika stanovištích, kde si každý návštěvník pouti najde to, co je mu nejbližší.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

FOTO: Maršovy Chody oslavily tradiční Vavřineckou pouť

Maršovy Chody – Vavřineckou pouť slavili o uplynulém víkendu obyvatelé obce Maršovy Chody.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení