VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Železniční trať do Bezdružic čeká především kolem nádraží zvelebení

KONSTANTINOVY LÁZNĚ - Udělat z trati 177 mezi Pňovany a Bezdružicemi na Tachovsku jednu z nejmalebnějších železničních tratí v zemi chce se svými partnery občanské sdružení Asociace Entente Florale CZ – Souznění (AEF)

10.1.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Antonín Hříbal

Trať 177 proto zařadilo do programu Vlídná nádraží, který si dává za cíl zkrášlit a oživit okolí zastávek na dané trase. Projektová dokumentace pro první etapu obnovy má být hotova v březnu. AEF chce oživovat vybrané trati po celé ČR. „Máme jednu z nejhustích železničních sítí ve světě a podél ní hodně starých objektů, které mají své kouzlo. Mnohé jsou ale zanedbané a to bychom chtěli napravit,“ říká ředitelka sdružení Drahomíra Kolmanová. První náprava se má týkat právě trati 177, zatím ve 12kilometrovém úseku mezi Cebiví a Bezdružicemi, kde je celkem šest zastávek.

Největší část projektu by se měla zrealizovat už letos. Projekt má řešit zvelebení okolí zastávek a dle možnosti i oživení. Podmínkou je vrátit zastávkám i funkčnost, tedy například zprovoznit záchodky, zpřístupnit čekárny a opravit nebo vyměnit lavičky. Dále bude důležité po dokončení oprav prostory udržovat. „Ohledně plánovaných úprav jsme v jednání s majiteli objektů a pozemků, což jsou především Správa železniční a dopravní cesty, České dráhy a obce,“ říká Kolmanová s tím, že instituce i starostové jsou zatím ke spolupráci vstřícní.

Například v Bezdružicích, kde se plánují největší změny, iniciuje město posunout k vlakovému nádraží i autobusový terminál. Sdružení Plzeňská dráha pak plánuje v objektu bývalého skladiště založit muzeum lokálky. V Konstantinových Lázních navrhne AEF úpravy parkoviště u nádraží a umístění květinových mís k nástupišti. Složité bude oživit sousední Kokašice. V okolí zastávky žije málo lidí a ruch na zastávce je minimální. Existuje vize udělat z drážního objektu bytovou nebo rekreační jednotku. Úpravy se chystají i v zastávkách Břetislav, Strahov a Cebiv. Investice do úprav budou záležet na majitelích pozemků. Mohou dosáhnout i pár stovek tisíc. Kromě vlastníků se bude finančně podílet i AEF a zřejmě prostředky z grantů.

S bezdružickou tratí se AEF rozhodlo začít kvůli tomu, že v lokalitě našlo partnery a trať se může stát ještě více turisticky zajímavou stejně jako její okolí. Akce Vlídná nádraží má v budoucnu pokračovat na úseku Cebiv – Pňovany a AEF má vyhlídnuté další dvě trati, z nichž jedna je v Plzeňském a druhá ve Středočeském kraji.

10.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Naši prvňáčci ze ZŠ Kostelní Tachov

Ilustrační foto

Fotbalový nábor nových talentů

Šest nejčastějších chyb při výběru toalety

Ačkoliv na toaletě strávíme dle průzkumů přibližně tři měsíce života, nevěnujeme jejímu výběru příliš pozornosti. Přitom se dá udělat mnoho chyb, kterých později litujeme. Přečtěte si 6 nejčastějších prohřešků, kterých se při výběru WC dopouštíme.

Dlouhý Újezd vydřel výhru v derby s Borem

Tachovsko – Dalším kolem pokračovala fotbalová I.B třída skupiny A, která nabídla i jedno okresní derby. Sparta Dlouhý Újezd po smolné prohře ve Staňkově chtěla složit reparát. To se jí podařilo jenom výhrou 1:0 v derby se Sokolem Bor.

Opustili nás...

Tachovsko - Opustili nás.

Hlasujte v programu Prazdroj lidem a podpořte tak projekt, který Plzni prospěje

Plzeň - Celkem z devíti projektů, které pomáhají rozvoji města Plzně a oživování tamního veřejného prostoru, mohou až do 28. září vybírat lidé ty, které jsou jim nejsympatičtější a které získají od Plzeňského Prazdroje speciální prémii.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení