Do rukou bytových architektů se dostala bytová jednotka, která se nachází v prvorepublikové vile v pražské části Modřany. S rozlohou 51 metrů čtverečních byla určena pro dámu, která žije sama a tu a tam u ní přespí její dospělá dcera. Na druhou stranu má investorka ráda rodinná setkání, i proto musel být byt zařízen tak, aby v něm mohlo hezké chvilky strávit až osm lidí.

Světlo ze tří stran

Na základě přání majitelky a spolupráce s bytovou architektkou Markétou Daňkovou došlo ke zvětšení obývákového prostoru na úkor ložnice.

„Denní světlo se do bytu dostává ze tří stran. Z jihu díky propojení do předsíně vedoucí na terasu, ze západu stávajícím oknem a ze severu skleněnou rámovou příčkou oddělující ložnici,“ popsala Markéta Daňková.

close V interiéru jsou starší i repasované kusy s novými designy, levné prvky s autorskými nápady, levné a stylové materiály. info Zdroj: se svolením Liny Neméth a soutěže Interiér roku zoom_in V interiéru jsou starší i repasované kusy s novými designy, levné prvky s autorskými nápady, levné a stylové materiály.

Autorská tapeta je skvostem na míru

Co se týče barevnosti, interiér je v kombinaci různých tónů bílé barvy, doplněné i akcentem ostře žluté nábytkové sestavy, která obestavuje dělící příčku a tvoří vysokou sekci kuchyně s vestavnými spotřebiči a ze strany ložnice šatní skříně. Příjemná žlutá barva dominuje i hlavnímu obytnému prostoru.

A je tu i jedna další velmi zajímavá designová záležitost. „Autorská tapeta vytvořená na míru ruční perokresbou,“ popsala bytová architektka Markéta Daňková, která svůj počin přihlásila i do prestižní soutěže Interiér roku.


Nahrává se anketa ...

Ze starých dveří knihovna

Jak již bylo zmíněno, na začátku měla investorka k dispozici vybydlený byt a v něm jen nefunkční šicí stroj a oprýskané dveře. Ale i to bylo z části vkusně a chytře začleněno do nového interiéru.

„Na podnoží původního šicího stroje nyní stojí umyvadlo, pro autorskou knihovnu byly zase použité repasované části původních dveří a jejich zárubní,“ přiblížila Markéta Daňková.