VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA JÄGEROVÁ

Gabriela Jägerová / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nebezpečné prvky jsou pryč

Lom u Tachova – Půl milionu stálo pořízení nového dětského hřiště v Lomu u Tachova – konkrétněji pěti herních prvků, které jsou každou volnou chvilku plně dětmi obsazeny.

Mateřinka v Lomu se může rovnat městským školkám

Lom u Tachova – Mateřinka jako nová! Tak komentují návštěvníci a rodiče, kteří přišli po prázdninách do místní mateřské školy. Ta rok od roku jen vzkvétá.

Bez digitalizace se může kino zavřít

Stříbro – Na běžný film přijdou do kina Slávia ve Stříbře tři, čtyři, pět diváků. Stává se, že promítají i pro jednoho zájemce a to už jen proto, že se rozhodl do kina jít. Tato smutná čísla mají několik příčin a jedno řešení – řešení s názvem digitalizace.

Podzemí ukrývalo tajemství

Láz – Letošní sraz rodáků ve vesnici Láz měl nečekaný bod na programu.

Nikdy neví, kolik žáků přijde

Staré Sedliště – Vedení Základní školy ve Starém Sedlišti do poslední chvíle neví, kolik žáků do jejich tříd bude vlastně docházet.

Každý má na svůj Tachov mobilem úplně jiný pohled

Tachov – Lidé zakládají různé spolky a organizace, aby se zviditelnili, někomu pomáhali a nebo si společně něco užili. Víte, o co jde skupině Tachov mobilem? Vlastně jen o to, ukázat, jak to naše společné město vidí oni a možná v něm obyčejně najít neobyčejné.

Letos už mají pivo naraženo

Chodová Planá – V Chodové Plané v sobotu odpoledne narazili první letošní pivo a páni pivovarníci si připili za bouřlivého potlesku několika set lidí, kteří se na tuto událost přišli podívat.

Představila celoživotní ruční tvorbu

Světce – Kolem sto padesáti klobouků bylo k vidění a návštěvníci si je mohli vyzkoušet ve světecké jízdárně tento víkend.

FOTO: Nová miminka na Tachovsku se představují

Tachovsko - Seznamte se s nejmladšími občánky, kteří přišli právě na svět.

Pozor. Vosy jsou letos agresivnější

Tachovsko – Za posledních deset dní ošetřovali lékaři na pohotovosti v Tachově dva až tři pacienty po napadení bodavým hmyzem – konkrétněji vosou. Oproti běžné praxi je to veliký nárůst. Přemnožení a větší agresivitu vos tedy potvrzují i lékaři, kteří výsledky vidí ve svých statistikách a na ošetřených pacientech.

Sanitou najezdí pět tisíc kilometrů za měsíc

Konstantinovy Lázně – Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Konstantinových Lázních má po čtyřech letech nový vůz. Ten záchranáři používají od začátku srpna a má už najeto 2800 kilometrů. Oproti původnímu vozu přináší několik výhod.

Nebožtíkům svíčky nehoří, vše kvůli stávajícímu suchu

Tachov – Až do konce měsíce srpna platí zákaz manipulování s ohněm na místním hřbitově v Tachově. Tím je myšleno i to, že nemůžete své rodině a přátelům, kteří jsou na pohřebišti uloženi, zapálit ani malou svíčku. Důvod tohoto nařízení je jasný – trvající sucho a nebezpečí požárů.

Před tropy se schovali v lesích na Zobáku

Diana – Malé letní táboření na Zobáku poblíž obce Diana si užívaly děti ze základní školy Přimda a okolí. Vedení letního tábora se ujali učitelé Jiří Babin a Martina Daňková.

Dočkali se nového koberce

Lhota u Stříbra – Silnice mezi Lhotou u Stříbra a Sytnem se v současné době zcela opravuje, město Stříbro za rekonstrukci zaplatí několik set tisíc korun – konkrétněji přes šest set padesát tisíc korun. Stará silnice byla plná výmolů a děr.

Zefektivní v novém školním roce výuku cizích jazyků i to nové nabídne škola

Planá – Střední odborná škola v Plané se vydala další cestou, jak zatraktivnit a zajistit svým žákům výbornou jazykovou přípravu. Na výuku jazyků bude v novém školním roce klást vysoký důraz.

Pole, trávy i les hořely. Zaměstnávaly hasiče celý den

Tachovsko – Suchá tráva se během několika málo minut změní v zahořelou a to ať už od zemědělských strojů, které pracují na polích ve dne v noci nebo od vyhozeného nedopalku u okénka vašeho automobilu.

Rozhledna bojuje o prvenství

Tachov – Rozhledna na Vysoké v Tachově má v celostátní soutěži úspěch a postupuje dál, konkuruje takovým stavbám jako je polyfunkční dům Quadrio v centru Prahy nebo prodloužení trasy metra A. O pět titulů v soutěži Stavba roku 2015 soutěží už jen třicet staveb – jak už bylo zmíněno, mezi ně patří i rozhledna v Tachově. Letos se dostala mezi tři nejlepší v republice, které byly otevřeny v roce 2014.

Do povědomí občanů chci dostat 
nový obrázek na městské strážníky

Stříbro - Nový velitel městské policie ve Stříbře Jiří Sigmund v rozhovoru pro Deník.

Dekorace se v zahradách přímo vyjímaly

Svojšín – Tradiční Zahradní slavnosti – Květy baroka přilákaly na zámek do Svojšína a jeho zahrad několik stovek návštěvníků a obdivovatelů.

Operu si užilo skoro tisíc diváků

Světce – Vrcholná hudební událost a historicky druhé provedení barokní slavnostní opery Costanza e Fortezza v podání souboru Musica Florea přilákala do světecké jízdárny přes devět set návštěvníků. Páteční a sobotní několikahodinové představení sehráli v rámci Devíti týdnů baroka.

Úroda už je zničená úplně

Vítkov – Neznámý vandal pole Štefana Berčíka postříkal nějakou látkou – to už jsou výsledky, které přišly přímo poškozenému. Kterou látku útočník použil, se zatím neví, to musí teprve potvrdit rozbory ze zeleniny, která byla z místa odebrána.

Břeh se opravuje. Konečně

Tachov – Vůz, který zásoboval jednu z firem v Tachově, padal ze srázu do řeky i s nákladem. To se stalo v únoru letošního roku. Než se vyřídily veškeré formality, trvalo to a koryto řeky zůstalo delší čas poškozeno. Nyní zde firma konečně provádí stavební práce a lidé nemusí díru obcházet přes cizí, soukromé pozemky.

Pádem do mělkého kanálu můžou letní prázdniny končit

Tachov - Odkryté kanály a vpustě po Tachově o takových nástrahách vás informujeme několikrát do roka. I když se to zdá jako banalita, můžete se pádem do takové jámy odřít, v horším případě si něco zlomit. Pro malé živočichy, kteří těmto lidským nástrahám a pastím nerozumí, je to otázka života a smrti.

Hnědé nádoby na odpad lidé plní listím a sezónní zeleninou

Tachov – Několik nových kontejnerů na bioodpad mohou využívat obyvatelé Tachova a naleznete je jak mezi rodinnými domy, tak mezi bytovými domy.

Jeden muž měl doklad padělaný

Tachovsko – Nelegální migranty hledali v pátek na Tachovsku policisté cizinecké, pořádkové a dopravní policie a příslušníci německé policie. Zaměřili se hlavně na úsek dálnice D5 a vytipované vozy doprovodilo policejní auto na odpočívadlo ke kontrole.

Vandal si už po sobě 
černou skládku uklidil

Stříbro, Butov – Asi s dvacítkou pytlů plných odpadu se musel táhnout zakladatel skládky ze Stříbrska.

Čtyřletá holčička běhala po městě a nevěděla, kde bydlí. Otec spal

Tachov – Malé, žíznivé dítě se ztratilo ve městě a domů už netrefilo – tak vypadal případ, kterým se zabývali strážníci městské policie v Tachově v úterý, krátce po sedmnácté hodině večer.

Trvající sucha koupaliště neomezují, vody je stále dost

Tachovsko – Tachov, Planá, Konstantinovy Lázně – tak přesně v těchto městech najdete koupaliště, ve kterých můžete trávit parné dny. Přestože málokterý den je zakončen deštěm nebo přeháňkou, v zařízení pro osvěžení vodou nestrádají.

Vandal zničil celou úrodu

Vítkov – Seschlé listy, spálené plody a úroda k nepoužití, tak dopadlo řádění zatím neznámého vandala ve Vítkově, který s největší pravděpodobností postříkal malé pole Štefana Berčíka – ten měl zasázené brambory, cuketu, květák, brokolici, fazole, cibuli, ředkvičky a spoustu další zeleniny, nic z toho však letos neochutná.

K černé skládce se podepsal

Stříbro, Butov – Několik pytlů s odpadky někdo vysadil cestou na Butov do lesa. Vandal byl tak důmyslný, že za město vyvezl odpad, pod který se vlastně podepsal. „Černá skládka byla objevena v pátek v městských lesích směrem k Butovu. Vzhledem k tomu, co v pytlích bylo nalezeno, nebude těžké původce odpadu dohledat. Původce by měl vysvětlit, jakým způsobem se odpad z jeho provozovny dostal do lesa, případně zdokladovat, komu odpad předal ke zpracování," informoval Deník starosta města Stříbra Karel Lukeš.

Velitele už mají a bude posila

Stříbro – Po čtyřech měsících má služebna městské policie ve Stříbře nové vedení. V pondělí byl oficiálně do této pozice pověřen Jiří Sigmund, který má už u městské policie ve Stříbře letité zkušenosti, vystřídal tak Tomáše Sedláře, který po dohodě odstoupil ze své funkce.

Na tradiční slavnosti zavítali rytíři i šermíři

Bor – Na zámku v Boru byli v sobotu odpoledne k vidění šermíři a šenkýřky, tanečnice a trhovci, malíři a písaři – v Boru se o víkendu konaly dvanácté Zámecké historické slavnosti.

Výběr kapel byl tutovkou

Tachov – „Tak letos naprosto super!" Takovými slovy hodnotili návštěvníci další ročník letního hudebního festivalu Tarock, který připravil na letišti v Tachově skvělou porci kvalitního rocku na pátek i sobotu.

Záchranáři: pozor na alkohol

Tachov – Nad Tachovem se rozezněly zvuky pravé rockové hudby – po roce si fanouškové opět užívají již tradiční Tarock.

Rodiče chtějí peníze zpátky

Stříbro – Rodiče, kteří své děti odvezli na zahraniční dovolenou raději sami, nyní řeší celou situaci dál. Autobus měl začátkem července přepravit děti a rodiny s dětmi na dovolenou do Chorvatska. Na místo určení však dojel pozdě a ještě s určitými poruchami. Deník o události informoval zhruba před dvěma týdny.

Boban se tvářil v kleci jako naprostý chudáček a nebylo možné ho tam nechat

Tachov – Chovatelka psouna prériového Šárka Uxová v rozhovoru pro Deník:

Zeleň trápí vytrvalé suché dny

Tachovsko – Suché, vyprahlé týdny trápí Tachovsko. Za několik dlouhých dní tropy vystřídaly dvě noční bouřky, kdy více foukalo, než zapršelo a moc vláhy do půdy bouřka nepustila. Snad v každém městě a obci už se řešila varianta umělého zavlažování a zalévání. Na mnoha místech jsou nově zasázené stromy a keře, které se vedle klasických okrasných květin musí zalévat. Nad suchou trávou už obce ani netrnou, až zase začne pršet, poroste, což se o mladých stromcích říci nedá.

Nahnuté stromy hrozí pádem

Tachovsko – Několik tropických dnů vystřídaly dvě noci, kdy byl velice silný vítr s bouřkou. Toto počasí mělo za následek, že hasiči v celých západních Čechách odstraňovali popadané nebo nebezpečně nahnuté stromy.

Nechutné záchody jsou pryč

Tachov – Poliklinika v Tachově se chystá investovat milion korun do oprav a rekonstrukcí. Nebezpečné a odporné vyměnit za vyhovující a odpovídající jednadvacátému století. Řeč je o záchodech, schodišti a dalším.

Malý skinny vypadá tak trochu jako hrošík

Tachov – Chovatelka skinny morčete Hana Hospodková v rozhovoru pro Deník.

Lidé z horka nekolabovali

Tachovsko – Tachovsko má za sebou několik tropických dnů, kdy teplota přesahovala třicet stupňů a v noci neklesla pod desítku. Tyto vysoké teploty sebou nesou obtíže nejen pro kardiaky a seniory.

Na hřbitově chystají novinky

Tachov – Tachovské pohřebiště má nového správce, nyní se o místní hřbitov stará samo město Tachov – tedy o evidenci, nabízí hrobová místa, zajišťují obřady ve smuteční síni, která je součástí hřbitova, a další a další povinnosti.

V kostele přednášeli o Husovi

Planá – Vzpomínkový večer na mistra Jana Husa uspořádal historik, průvodce a autor filmů o hradech – Libor Marek. Mezi diváky zasedlo asi padesát lidí z okolí a tím pádem byl kostel svatého Petra a Pavla zcela naplněn. Připomněli si, že před 600 lety byl v Kostnici upálen náš největší kazatel.

Podle rodičů byl autobus pro přepravu dětí nebezpečný

Stříbro – Několikadenní dovolenou v Chorvatsku si měly užít děti ze Stříbra. Zahraniční pobyt jim zařizoval Dům dětí a mládeže ze Stříbra a cestovní kancelář slibovala jízdu autobusem, který splňuje standardy pro cestování v jednadvacátém století. Místo toho na děti a jejich vyděšené rodiče čekal přistavený autobus, jehož technický stav podle rodičů nevyhovoval tak dlouhé cestě, sedačky byly mokré a k přepravě dětí tedy nevyhovující.

Mladí vandalové si po sobě museli nepořádek uklidit

Tachov – Nepořádek, nepořádek, nepořádek – to jsou tři hlavní problémy, které řeší pracovníci Rychty kolem svých sportovišť. Město zde nechalo nainstalovat čtyři nové odpadkové koše a předpokládalo se, že to povede ke zlepšení této situace.

Pořadatelé dopilovali poslední detaily oslav

Tachov – Všechny organizační složky se účastnily společné schůze na městském úřadu, aby doladily poslední detaily k Historickým slavnostem ve městě Tachov, které se konají druhý srpnový víkend.

Ptáci v sítích na střeše umírali několik dní

Tachov – Na jeden z věžáku na sídlišti Východ byly nainstalovány sítě proti holubům, ty měly tyto nechtěné a pro někoho otravné opeřence odrazovat od toho, aby si na střechu, antény a vysílače sedali. Holubi to však neznají a přesto se na svá obvyklá místa snažili posedat, což se stalo osudným nejen holubům, ale i dalším městským ptákům.

Střet s osobním vozem motorkář nepřežil

Planá – První prázdninový den začal na Tachovsku tragicky. Ve středu dopoledne, krátce před devátou hodinou ranní se stala dopravní nehoda v ulici Kyjovská v Plané, kde se střetl osobní automobil s motorkářem. Motorkář na místě zemřel.

Dokáže být i lump, protože krade lidem věci z kapes

Tisová – Chovatelka kočkodana bělobřichého Petra Velichová v rozhovoru pro Deník.

Nehoda přidělala práci hasičům a silničářům

Přimda – Na dálnici D5 se stala v pondělí ráno dopravní nehoda nákladního vozidla. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale práce tam čekalo dost.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT