VYBRAT REGION
Zavřít mapu

GABRIELA JÄGEROVÁ

Gabriela Jägerová / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Nebezpečné prvky jsou pryč

Lom u Tachova – Půl milionu stálo pořízení nového dětského hřiště v Lomu u Tachova – konkrétněji pěti herních prvků, které jsou každou volnou chvilku plně dětmi obsazeny.

Mateřinka v Lomu se může rovnat městským školkám

Lom u Tachova – Mateřinka jako nová! Tak komentují návštěvníci a rodiče, kteří přišli po prázdninách do místní mateřské školy. Ta rok od roku jen vzkvétá.

Bez digitalizace se může kino zavřít

Stříbro – Na běžný film přijdou do kina Slávia ve Stříbře tři, čtyři, pět diváků. Stává se, že promítají i pro jednoho zájemce a to už jen proto, že se rozhodl do kina jít. Tato smutná čísla mají několik příčin a jedno řešení – řešení s názvem digitalizace.

Podzemí ukrývalo tajemství

Láz – Letošní sraz rodáků ve vesnici Láz měl nečekaný bod na programu.

Nikdy neví, kolik žáků přijde

Staré Sedliště – Vedení Základní školy ve Starém Sedlišti do poslední chvíle neví, kolik žáků do jejich tříd bude vlastně docházet.

Každý má na svůj Tachov mobilem úplně jiný pohled

Tachov – Lidé zakládají různé spolky a organizace, aby se zviditelnili, někomu pomáhali a nebo si společně něco užili. Víte, o co jde skupině Tachov mobilem? Vlastně jen o to, ukázat, jak to naše společné město vidí oni a možná v něm obyčejně najít neobyčejné.

Letos už mají pivo naraženo

Chodová Planá – V Chodové Plané v sobotu odpoledne narazili první letošní pivo a páni pivovarníci si připili za bouřlivého potlesku několika set lidí, kteří se na tuto událost přišli podívat.

Představila celoživotní ruční tvorbu

Světce – Kolem sto padesáti klobouků bylo k vidění a návštěvníci si je mohli vyzkoušet ve světecké jízdárně tento víkend.

FOTO: Nová miminka na Tachovsku se představují

Tachovsko - Seznamte se s nejmladšími občánky, kteří přišli právě na svět.

Pozor. Vosy jsou letos agresivnější

Tachovsko – Za posledních deset dní ošetřovali lékaři na pohotovosti v Tachově dva až tři pacienty po napadení bodavým hmyzem – konkrétněji vosou. Oproti běžné praxi je to veliký nárůst. Přemnožení a větší agresivitu vos tedy potvrzují i lékaři, kteří výsledky vidí ve svých statistikách a na ošetřených pacientech.

Sanitou najezdí pět tisíc kilometrů za měsíc

Konstantinovy Lázně – Výjezdová základna Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Konstantinových Lázních má po čtyřech letech nový vůz. Ten záchranáři používají od začátku srpna a má už najeto 2800 kilometrů. Oproti původnímu vozu přináší několik výhod.

Nebožtíkům svíčky nehoří, vše kvůli stávajícímu suchu

Tachov – Až do konce měsíce srpna platí zákaz manipulování s ohněm na místním hřbitově v Tachově. Tím je myšleno i to, že nemůžete své rodině a přátelům, kteří jsou na pohřebišti uloženi, zapálit ani malou svíčku. Důvod tohoto nařízení je jasný – trvající sucho a nebezpečí požárů.

Před tropy se schovali v lesích na Zobáku

Diana – Malé letní táboření na Zobáku poblíž obce Diana si užívaly děti ze základní školy Přimda a okolí. Vedení letního tábora se ujali učitelé Jiří Babin a Martina Daňková.

Dočkali se nového koberce

Lhota u Stříbra – Silnice mezi Lhotou u Stříbra a Sytnem se v současné době zcela opravuje, město Stříbro za rekonstrukci zaplatí několik set tisíc korun – konkrétněji přes šest set padesát tisíc korun. Stará silnice byla plná výmolů a děr.

Zefektivní v novém školním roce výuku cizích jazyků i to nové nabídne škola

Planá – Střední odborná škola v Plané se vydala další cestou, jak zatraktivnit a zajistit svým žákům výbornou jazykovou přípravu. Na výuku jazyků bude v novém školním roce klást vysoký důraz.

Pole, trávy i les hořely. Zaměstnávaly hasiče celý den

Tachovsko – Suchá tráva se během několika málo minut změní v zahořelou a to ať už od zemědělských strojů, které pracují na polích ve dne v noci nebo od vyhozeného nedopalku u okénka vašeho automobilu.

Rozhledna bojuje o prvenství

Tachov – Rozhledna na Vysoké v Tachově má v celostátní soutěži úspěch a postupuje dál, konkuruje takovým stavbám jako je polyfunkční dům Quadrio v centru Prahy nebo prodloužení trasy metra A. O pět titulů v soutěži Stavba roku 2015 soutěží už jen třicet staveb – jak už bylo zmíněno, mezi ně patří i rozhledna v Tachově. Letos se dostala mezi tři nejlepší v republice, které byly otevřeny v roce 2014.

Do povědomí občanů chci dostat 
nový obrázek na městské strážníky

Stříbro - Nový velitel městské policie ve Stříbře Jiří Sigmund v rozhovoru pro Deník.

Dekorace se v zahradách přímo vyjímaly

Svojšín – Tradiční Zahradní slavnosti – Květy baroka přilákaly na zámek do Svojšína a jeho zahrad několik stovek návštěvníků a obdivovatelů.

Operu si užilo skoro tisíc diváků

Světce – Vrcholná hudební událost a historicky druhé provedení barokní slavnostní opery Costanza e Fortezza v podání souboru Musica Florea přilákala do světecké jízdárny přes devět set návštěvníků. Páteční a sobotní několikahodinové představení sehráli v rámci Devíti týdnů baroka.

Úroda už je zničená úplně

Vítkov – Neznámý vandal pole Štefana Berčíka postříkal nějakou látkou – to už jsou výsledky, které přišly přímo poškozenému. Kterou látku útočník použil, se zatím neví, to musí teprve potvrdit rozbory ze zeleniny, která byla z místa odebrána.

Břeh se opravuje. Konečně

Tachov – Vůz, který zásoboval jednu z firem v Tachově, padal ze srázu do řeky i s nákladem. To se stalo v únoru letošního roku. Než se vyřídily veškeré formality, trvalo to a koryto řeky zůstalo delší čas poškozeno. Nyní zde firma konečně provádí stavební práce a lidé nemusí díru obcházet přes cizí, soukromé pozemky.

Pádem do mělkého kanálu můžou letní prázdniny končit

Tachov - Odkryté kanály a vpustě po Tachově o takových nástrahách vás informujeme několikrát do roka. I když se to zdá jako banalita, můžete se pádem do takové jámy odřít, v horším případě si něco zlomit. Pro malé živočichy, kteří těmto lidským nástrahám a pastím nerozumí, je to otázka života a smrti.

Hnědé nádoby na odpad lidé plní listím a sezónní zeleninou

Tachov – Několik nových kontejnerů na bioodpad mohou využívat obyvatelé Tachova a naleznete je jak mezi rodinnými domy, tak mezi bytovými domy.

Jeden muž měl doklad padělaný

Tachovsko – Nelegální migranty hledali v pátek na Tachovsku policisté cizinecké, pořádkové a dopravní policie a příslušníci německé policie. Zaměřili se hlavně na úsek dálnice D5 a vytipované vozy doprovodilo policejní auto na odpočívadlo ke kontrole.

Vandal si už po sobě 
černou skládku uklidil

Stříbro, Butov – Asi s dvacítkou pytlů plných odpadu se musel táhnout zakladatel skládky ze Stříbrska.

Čtyřletá holčička běhala po městě a nevěděla, kde bydlí. Otec spal

Tachov – Malé, žíznivé dítě se ztratilo ve městě a domů už netrefilo – tak vypadal případ, kterým se zabývali strážníci městské policie v Tachově v úterý, krátce po sedmnácté hodině večer.

Trvající sucha koupaliště neomezují, vody je stále dost

Tachovsko – Tachov, Planá, Konstantinovy Lázně – tak přesně v těchto městech najdete koupaliště, ve kterých můžete trávit parné dny. Přestože málokterý den je zakončen deštěm nebo přeháňkou, v zařízení pro osvěžení vodou nestrádají.

Vandal zničil celou úrodu

Vítkov – Seschlé listy, spálené plody a úroda k nepoužití, tak dopadlo řádění zatím neznámého vandala ve Vítkově, který s největší pravděpodobností postříkal malé pole Štefana Berčíka – ten měl zasázené brambory, cuketu, květák, brokolici, fazole, cibuli, ředkvičky a spoustu další zeleniny, nic z toho však letos neochutná.

K černé skládce se podepsal

Stříbro, Butov – Několik pytlů s odpadky někdo vysadil cestou na Butov do lesa. Vandal byl tak důmyslný, že za město vyvezl odpad, pod který se vlastně podepsal. „Černá skládka byla objevena v pátek v městských lesích směrem k Butovu. Vzhledem k tomu, co v pytlích bylo nalezeno, nebude těžké původce odpadu dohledat. Původce by měl vysvětlit, jakým způsobem se odpad z jeho provozovny dostal do lesa, případně zdokladovat, komu odpad předal ke zpracování," informoval Deník starosta města Stříbra Karel Lukeš.

Velitele už mají a bude posila

Stříbro – Po čtyřech měsících má služebna městské policie ve Stříbře nové vedení. V pondělí byl oficiálně do této pozice pověřen Jiří Sigmund, který má už u městské policie ve Stříbře letité zkušenosti, vystřídal tak Tomáše Sedláře, který po dohodě odstoupil ze své funkce.

Na tradiční slavnosti zavítali rytíři i šermíři

Bor – Na zámku v Boru byli v sobotu odpoledne k vidění šermíři a šenkýřky, tanečnice a trhovci, malíři a písaři – v Boru se o víkendu konaly dvanácté Zámecké historické slavnosti.

Výběr kapel byl tutovkou

Tachov – „Tak letos naprosto super!" Takovými slovy hodnotili návštěvníci další ročník letního hudebního festivalu Tarock, který připravil na letišti v Tachově skvělou porci kvalitního rocku na pátek i sobotu.

Záchranáři: pozor na alkohol

Tachov – Nad Tachovem se rozezněly zvuky pravé rockové hudby – po roce si fanouškové opět užívají již tradiční Tarock.

Rodiče chtějí peníze zpátky

Stříbro – Rodiče, kteří své děti odvezli na zahraniční dovolenou raději sami, nyní řeší celou situaci dál. Autobus měl začátkem července přepravit děti a rodiny s dětmi na dovolenou do Chorvatska. Na místo určení však dojel pozdě a ještě s určitými poruchami. Deník o události informoval zhruba před dvěma týdny.

Boban se tvářil v kleci jako naprostý chudáček a nebylo možné ho tam nechat

Tachov – Chovatelka psouna prériového Šárka Uxová v rozhovoru pro Deník:

Zeleň trápí vytrvalé suché dny

Tachovsko – Suché, vyprahlé týdny trápí Tachovsko. Za několik dlouhých dní tropy vystřídaly dvě noční bouřky, kdy více foukalo, než zapršelo a moc vláhy do půdy bouřka nepustila. Snad v každém městě a obci už se řešila varianta umělého zavlažování a zalévání. Na mnoha místech jsou nově zasázené stromy a keře, které se vedle klasických okrasných květin musí zalévat. Nad suchou trávou už obce ani netrnou, až zase začne pršet, poroste, což se o mladých stromcích říci nedá.

Nahnuté stromy hrozí pádem

Tachovsko – Několik tropických dnů vystřídaly dvě noci, kdy byl velice silný vítr s bouřkou. Toto počasí mělo za následek, že hasiči v celých západních Čechách odstraňovali popadané nebo nebezpečně nahnuté stromy.

Nechutné záchody jsou pryč

Tachov – Poliklinika v Tachově se chystá investovat milion korun do oprav a rekonstrukcí. Nebezpečné a odporné vyměnit za vyhovující a odpovídající jednadvacátému století. Řeč je o záchodech, schodišti a dalším.

Malý skinny vypadá tak trochu jako hrošík

Tachov – Chovatelka skinny morčete Hana Hospodková v rozhovoru pro Deník.

Lidé z horka nekolabovali

Tachovsko – Tachovsko má za sebou několik tropických dnů, kdy teplota přesahovala třicet stupňů a v noci neklesla pod desítku. Tyto vysoké teploty sebou nesou obtíže nejen pro kardiaky a seniory.

Na hřbitově chystají novinky

Tachov – Tachovské pohřebiště má nového správce, nyní se o místní hřbitov stará samo město Tachov – tedy o evidenci, nabízí hrobová místa, zajišťují obřady ve smuteční síni, která je součástí hřbitova, a další a další povinnosti.

V kostele přednášeli o Husovi

Planá – Vzpomínkový večer na mistra Jana Husa uspořádal historik, průvodce a autor filmů o hradech – Libor Marek. Mezi diváky zasedlo asi padesát lidí z okolí a tím pádem byl kostel svatého Petra a Pavla zcela naplněn. Připomněli si, že před 600 lety byl v Kostnici upálen náš největší kazatel.

Podle rodičů byl autobus pro přepravu dětí nebezpečný

Stříbro – Několikadenní dovolenou v Chorvatsku si měly užít děti ze Stříbra. Zahraniční pobyt jim zařizoval Dům dětí a mládeže ze Stříbra a cestovní kancelář slibovala jízdu autobusem, který splňuje standardy pro cestování v jednadvacátém století. Místo toho na děti a jejich vyděšené rodiče čekal přistavený autobus, jehož technický stav podle rodičů nevyhovoval tak dlouhé cestě, sedačky byly mokré a k přepravě dětí tedy nevyhovující.

Mladí vandalové si po sobě museli nepořádek uklidit

Tachov – Nepořádek, nepořádek, nepořádek – to jsou tři hlavní problémy, které řeší pracovníci Rychty kolem svých sportovišť. Město zde nechalo nainstalovat čtyři nové odpadkové koše a předpokládalo se, že to povede ke zlepšení této situace.

Pořadatelé dopilovali poslední detaily oslav

Tachov – Všechny organizační složky se účastnily společné schůze na městském úřadu, aby doladily poslední detaily k Historickým slavnostem ve městě Tachov, které se konají druhý srpnový víkend.

Ptáci v sítích na střeše umírali několik dní

Tachov – Na jeden z věžáku na sídlišti Východ byly nainstalovány sítě proti holubům, ty měly tyto nechtěné a pro někoho otravné opeřence odrazovat od toho, aby si na střechu, antény a vysílače sedali. Holubi to však neznají a přesto se na svá obvyklá místa snažili posedat, což se stalo osudným nejen holubům, ale i dalším městským ptákům.

Střet s osobním vozem motorkář nepřežil

Planá – První prázdninový den začal na Tachovsku tragicky. Ve středu dopoledne, krátce před devátou hodinou ranní se stala dopravní nehoda v ulici Kyjovská v Plané, kde se střetl osobní automobil s motorkářem. Motorkář na místě zemřel.

Dokáže být i lump, protože krade lidem věci z kapes

Tisová – Chovatelka kočkodana bělobřichého Petra Velichová v rozhovoru pro Deník.

Nehoda přidělala práci hasičům a silničářům

Přimda – Na dálnici D5 se stala v pondělí ráno dopravní nehoda nákladního vozidla. Nikomu se naštěstí nic nestalo, ale práce tam čekalo dost.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT