VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JINDŘICH SÝKORA

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Majitelé nechali psa ležet tři dny v mrazech u rybníka

Tachovsko – Již podruhé během jednoho týdne došlo na Tachovsku k týrání zvířat, ze kterého zůstává rozum stát. Tentokrát se incident odehrál v obci Kosov.

FOTO: Výstava oslavila vznik veřejné dopravy

Tachov - Během víkendu se opět uskutečnila tradiční výstava Kroužků železničních modelářů Tachov. K vidění byla milovníkům železničních modelů již dobře známá trať tachovských modelářů.

FOTOGALERIE: Svazek manželů Tichých je diamantový

Staré Sedliště - Během sobotního dopoledne byl na obecním úřadě ve Starém Sedlišti opravdový důvod k oslavám. Svou diamantovou svatbu zde totiž uspořádali manžele Marie a Jan Tichých.

Sjezdovky na Tachovsku se rozjedou tento víkend

Tachovsko – Rychlý příchod zimy v posledním týdnu přidělal mnoho vrásek nejednomu řidiči. Naopak milovníci zimních sportů se již mohou připravovat na první výlety na svah. Sjezdovky v Tachově a v Přimdě totiž na víkend plánují začít se svou sezónou.

Parkování bude omezeno kvůli výstavbě nové mateřské školky

Stříbro – Již od minulého týdne musí počítat řidiči ve Stříbře s novou vyhláškou, která omezuje parkování v ulici Prokopa Holého.

U gymnazistů vyhrál druhé kolo voleb Jiří Drahoš

Tachovsko – Druhé kolo prezidentských voleb se rychle blíží a rozhodnout o nové hlavě státu mohli opět i studenti středních škol.

Policisté zadrželi pět dealerů drog na Stříbrsku a Borsku

Tachovsko – Policisté z tachovského toxi týmu si mohou za rámeček přidat další úspěch v boji proti drogové kriminalitě. Při rozsáhlé akci totiž zadrželi pět osob, které již delší dobu vyráběly a distribuovaly omamné látky na území Borska a Stříbrska.

Nový sníh přinesl také dvě dopravní nehody

Tachovsko – Nová sněhová nadílka překvapila nejednoho řidiče. Bohužel v některých případech došlo i k dopravním nehodám.

Nová konstrukce Pňovanského mostu jeho podobu nezmění, navíc přibude lávka

Tachovsko – V letošním roce je na Tachovsku naplánováno hned několik velkých stavebních projektů. Patří mezi ně rozsáhlá rekonstrukce kulturního areálu Mže v Tachově nebo výstavba zcela nové mateřské školy ve Stříbře.

Pro zraněného museli hasiči dojít pěšky

Blahousty – Ne vždy se mohou záchranné složky spolehnout na svou techniku. K jednomu takovému případu došlo v blízkosti obce Blahousty. Jednotka profesionálních hasičů ze Stříbra zde byla na žádost Zdravotnické záchranné služby zavolána k pomoci při transportu muže.

Termín rekonstrukce mostu byl stanoven

Tachovsko – Jedním z největších a velmi diskutovaných stavebních projektů na Tachovsku bude během letošního roku rozsáhlá rekonstrukce Pňovanského mostu.

Hasiči museli zachraňovat muže ze žlabu okapu

Planá – K poměrně kurióznímu případu, který však mohl skončit tragédií, spěchali hasiči z Tachova a dobrovolní hasiči z Plané.

Rekonstrukce kina a areálu Mže může začít letos v dubnu

Tachov – Nově je možné na webových stránkách okresního města nalézt materiály o plánované rekonstrukci kulturního areálu Mže.

Majitelka se odstěhovala a zvířata nechala v zamčeném domě

Okrouhlé Hradiště – K dalšímu případu, kdy zůstává nad myšlenkovými pochody majitele rozum stát, došlo v obci Okrouhlé Hradiště.

Uplynulý rok v Konstantinových Lázních byl nejúspěšnější za posledních 16 let

Konstantinovy Lázně – Rok 2017 je již minulostí a stejně tak i hudební sezóna v Konstantinových Lázních. 

Muž sražený policejním autem je ve stabilizovaném stavu

Tachov - Je to již týden, co došlo v blízkosti tachovského autobusového nádraží k dopravní nehodě, při které služební vozidlo Policie České republiky srazilo chodce. Muž byl s vážným poraněním hlavy letecky dopraven do plzeňské Fakulutní nemocnice.

Opravy haly začaly, první přišlo na řadu osvětlení

Tachov – O tom, že tachovská sportovní hala je po dlouhých letech tahanic a jednání v majetku města, jsme již informovali. Zástupci Tachova také slibovali, že o halu bude dobře postaráno a dočká se rekonstrukce. Ta se již nyní rozběhla.

Hledaný muž se může pohybovat na Tachovsku

Tachovsko - Policie České republiky žádá veřejnost o pomoc při pátrání po celostátně hledané osobě. Tou je Ladislav Kovalčík, narozený 5. května 1968 ve Slovenské republice. Dotyčný má trvalé bydliště na adrese Brezno, Podkoreňová 78, Slovenská republika.

Muzeum rozezněl tříkrálový koncert

Tachov - Presbytář Muzea Českého lesa během nedělního odpoledne ožil na své poměry netradiční akcí.

FOTO: Hlavním lákadlem byl velbloud

Živý je v Bernarticích již tradicí a letošní rok opět nebyl výjimkou.

Tříkrálová sbírka pomůže hospici a domovu pro seniory

Tachov – Stejně jako na dalších místech České republiky, také na Tachovsku byla během pátečního odpoledne zahájena Tříkrálová sbírka.

Sulislavský kostel se může pyšnit opraveným oltářem

Sulislav – Sulislavský kostel svatého Vavřince má už opravený boční oltář s obrazem Panny Marie. Tento oltář je dle písemností starý celých 282 let a restaurování zabralo celý půlrok.

Senioři mají bezplatné jízdné nově od sedmdesáti

Tachov – Jednou z dalších novinek, kterou po změně tras několika linek zavádí okresní město v Městské hromadné dopravě, je snížení věkové hranice bezplatného jízdného pro seniory.

K bouračce došlo přímo před hasičskou stanicí

Stříbro – Opravdu krátkou cestu měli hasiči ze Stříbra k dopravní nehodě, která se stala krátce před středeční třetí hodinou odpolední.

Příčinou novoročních dopravních nehod byl alkohol a nepřiměřená rychlost

Tachovsko – Začátek nového roku se pro policisty a další záchranné složky rozhodně nenesl v klidném duchu. Během prvního lednového dne museli řešit hned trojici dopravních nehod.

Jednou z hlavních výhod haly je vlastní vytápění

Planá – Nejednoho žáka plánské základní školy Na Valech, ale také místní sportovce, velmi potěšila informace o nové nafukovací hale, která se opět nachází v blízkosti zmiňované školy. Oproti svému předchůdci má hned několik vylepšení.

Zloděj si vybral kůlnu u rodinného domu

Bor – Policisté z Boru se i nadále zabývají případem krádeže, ke kterému došlo v závěru minulého roku v Boru.

Historik a horníci obdrželi ocenění za rozvoj

Stříbro – Závěrem roku došlo ve Stříbře na slavnostní chvíli. Poprvé totiž byla udělena Medaile za rozvoj královského horního města Stříbra.

Výstavbě tělocvičny nic nebrání

Tachov – Téma vlastní tělocvičny tachovského gymnázia je záležitostí, která se táhne již dlouhá léta. Jak jsme již informovali, škole se v letošním roce přeci jen zdařilo s četnými návrhy a v dnešních dnech se na projektu pilně pracuje.

Komedyjanti oslaví čtvrtstoletí průřezem nejlepších her

Tachov – Dnešní večer v kinosálu Mže bude opět po nějaké době patřit divadlu. A to tachovskému.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT
>