VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KOHOUT

Jiří Kohout / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

FOTO: Zahrádkáři doufají, že výstava přinese další rekord

Bor - Jubilejní dvacátou okresní zahrádkářskou výstavu zahájil v pátek dopoledne předseda okresního svazu zahrádkářů Jiří Havránek. Poprvé v historii se výstava koná v komnatách zámku v Boru.

Auto najelo do kola traktoru

Planá - Bez zranění se obešla dopravní nehoda, která se stala ve čtvrtek večer na křižovatce silnice první třídy s Nádražní ulicí v Plané.

Co se stalo, mě mrzí, beru to jako varování pro všechny

Tachov - Rok a půl sekat dobrotu teď bude muset sedmadvacetiletá Romana z Tachova. Jinak jí hrozí osmiměsíční vězení. Problém by jí to dělat nemělo, doposud byla bezúhonná. Svého činu podle vlastních slov lituje, nikdy netušila, že by se mohla dostat takovým způsobem do křížku se zákonem.

Neposlušný řidič je ve vazbě

Stříbro - Ve vazbě skončil čtyřiadvacetiletý muž, který opakovaně řídil automobil, ačkoliv má soudem zakázáno řídit jakékoliv motorové vozidlo až do roku 2021.

Davida a Lucii nominovala tachovská škola na Perlu

Tachov - Perlu Plzeňského kraje, tedy cenu mimořádně umělecky nadaným dětem, vyhlásí v neděli hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard. Mezi nominovanými je také několik dětí z tachovského okresu.

Zloději se zalíbila i sekera ve špalku

Olbramov - Nářadí v hodnotě dvaceti tisíc korun si odnesl neznámý pachatel, který se vloupal do dílny na pozemku jednoho domu.

Policejní vůz skončil na střeše

Nová Hospoda - Naštěstí bez vážných zranění skončila dopravní nehoda, při které se policejní Hyundai se dvěma policisty uvnitř převrátil na střechu.

Zloděj aut a cigaret je ve vazbě

Tachovsko - Ve vazbě skončil čtyřicetiletý muž ze Stříbrska, který spáchal hned několik deliktů.

Řídil se třemi promile

Tachov - Bezmála tři promile nadýchal v Tachově řidič osobního automobilu Opel.

Končí smlouva, hledá se provozovatel osvětlení

Tachov – Správce a provozovatele veřejného osvětlení hledá v současnosti město Tachov.

FOTO: Podařilo se dokončit kino i náměstí

Planá – Několik projektů, které se připravovaly už v předešlém volebním období, se podařilo vedení města Planá dotáhnout do konce v období, které v těchto dnech uzavírá svoji kapitolu.

Adventisté nabídnou veřejnosti kulturu i vaření

Tachov – Nové kulturní a vzdělávací centrum pro veřejnost otevřela v pondělí v podvečer v Tachově Církev adventistů sedmého dne.

Béčko Chodského Újezdu si zastřílelo, pětkrát skóroval Čepelák

Tachovsko – Dalšími koly pokračovaly okresní soutěže druhé, třetí a čtvrté třídy. Diváci, kteří zamířili v sobotu a v neděli na stadiony, viděli především gólové hody.

Zfetovaný řidič v Přimdě ujížděl policii a poslal auto do křoví

Přimda – Před policií se snažil v Přimdě zmizet čtyřiatřicetiletý řidič osobního automobilu Chrysler. Jeho útěk ale skončil v zeleni na náměstí, když přitom poškodil nejen svoje vozidlo, ale také zeleň patřící městu a část církevního majetku.

Přebytky jdou hlavně na investice bez dotací

Tachovsko – Ekonomice se daří a tím pádem mají vyšší příjmy z daňového přerozdělování také obce a města. To Deníku potvrdila starostka Plané Martina Němečková.

Rockové kapely uspořádaly soustředění v Třískolupech

Třískolupy – Dvě pražské rockové kapely strávily několik dní v kulturním domě v Třískolupech u Přimdy, kde absolvovaly své letní soustředění.

Z nádrže zmizela nafta

Vítkov – Naftu za několik tisíc korun odčerpal z nádrže nákladního auta, zaparkovaného v tachovské místní části Vítkov, neznámý pachatel.

Stříbro už by rádo prolomilo smůlu, chce získat tři body

Tachovsko – Takový start do soutěže si Baník Stříbro před zahájením krajského fotbalového přeboru zřejmě vůbec nepředstavoval.

Málem přizabil posádky dvou aut a zbaběle ujel

Rozvadov – Jako čítankový pirát silnic se zachoval na dálnici v prostoru bývalého hraničního přechodu v Rozvadově neznámý řidič vínově zbarveného Fordu C-Max.

Mariášový klub z Kladrub hostil ligový turnaj

Kladruby – První zářijovou sobotu se v restauraci U Koruny v Kladrubech sešlo 59 hráčů z 12 družstev na osmém turnaji Rohozec ligy v míchaném licitovaném mariáši.

Hlavní ocenění získal Jakub Šedivý

Stříbro – Jubilejní pětadvacátou výstavu králíků, holubů a drůbeže uspořádali stříbrští chovatelé ve svém areálu v Mánesově ulici. Výstavu doplnili expozicí okrasného ptactva.

V zadávání zakázek patří Tachov k nejlepším v zemi

Tachov – Sedmé místo patří městu Tachov v žebříčku českých měst do 20 tisíc obyvatel v zadávání veřejných zakázek za poslední tři roky. Žádné město v kraji na tom není lépe.

Při požáru včelína se popálil majitel

Muckov – K požáru včelína ve vesnici Muckov nedaleko Boru vyjeli ve středu odpoledne hasiči.

V Plzni řešili nedostatek členů volebních komisí. Odměna neláká

Plzeňský kraj - Ve většině volebních obvodů už je personální krize zažehnána.

Lom rozhodl proti Přimdě šesti brankami v prvním poločase

Tachovsko – O víkendu se hrála další kola okresních soutěží druhé, třetí a čtvrté třídy. Ve druhé třídě si nadále vedou dobře Studánka s Borem, tyto týmy dosud neztratily ani bod. Naopak bez bodu zůstávají zatím Kšice, Částkov a Kladruby.

Přestřelka se Sedlčany domácímu týmu plný počet bodů nepřinesla

Tachov – Další dva důležité body ztratil FK Tachov v domácím utkání. Po prohře na penalty v prvním kole s Čížovou měl tentokrát podobný výsledek zápas s Tatranem Sedlčany. S tím rozdílem, že diváci viděli mnohem více gólů.

Umělecká škola zahájila netradičně

Tachov – Deštivé počasí znemožnilo tachovské Základní umělecké škole zahájit školní rok tak, jak je zvykem a stalo se letitou tradicí. A tak se učitelé, žáci a rodiče nesešli na nádvoří tachovského zámku, ale ve vestibulu školy.

Stolní tenisté jsou ve střehu, blíží se Tachovská pálka

Tachov – Jubilejní desátý ročník turnaje ve stolním tenisu Tachovská pálka, který se hraje o putovní pohár starosty města, se blíží. Na programu je v sobotu 15. září a pořádá jej oddíl stolního tenisu TJ Slavoj Tachov.

Okresní zahrádkářská výstava bude letos jubilejní

Bor – K zářijovému dění na Tachovsku neodmyslitelně patří okresní zahrádkářská výstava. Tu loňskou v Jízdárně ve Světcích navštívilo 2000 lidí a 1500 dětí a zahrádkáři doufají, že i o tu letošní bude velký zájem.

Atletický Baník hledá talentované sportovce, tréninky jsou od pondělí

Stříbro – Nábor nových členů do svých řad hledá atletický oddíl Baník Stříbro. Tréninková sezona začne od pondělí 10. září, kdy se zájemci mohou začít hlásit.

Proti parkovišti bojují podpisovou akcí

Tachov – O novém parkovišti, které by mohlo nabízet bezmála třicítku parkovacích míst a pomohlo by vyřešit problémy s parkováním na sídlišti Západ, uvažuje tachovská radnice. Jenže někteří obyvatelé s plochou pro stání vozidel nesouhlasí.

Sezona burčáku se i v Tachově rozjela naplno

Tachov – V Řeznictví Tolar na náměstí, v kavárně U Venyho v Husitské ulici, ale i na několika dalších místech v Tachově je možné v těchto dnech zakoupit čerstvý burčák. Zatímco do minulého týdne byl k mání jenom bílý, od tohoto týdne můžete koupit i červený.

AKTUALIZOVÁNO

Po srážce s vlakem musel být kůň utracen

Třemešné – Osobní vlak s koněm se srazil ve čtvrtek večer na železničním přejezdu poblíž obce Třemešné. Ve vlaku nikdo zraněn nebyl, ale koně však musel veterinář utratit.

Tachovským florbalistům začíná o tomto víkendu nová sezona

Tachov – Do nové sezony vstoupí mládežnické týmy klubu Florbal Tachov o tomto víkendu. Čeká je turnaj v Plzni.

Mezi kandidáty je nejvíce živnostníků a podnikatelů

Tachovsko – Bezmála patnáct stovek lidí se o prvním říjnovém víkendu bude ucházet o přízeň voličů ve městech a obcích tachovského okresu. Ve hře je 467 křesel zastupitelů v 51 obcích a městech.

Moštárna se připravuje na nápor letošní úrody

Planá – Na zahájení provozu připravují zahrádkáři v Plané svoji moštárnu, která je každý rok k dispozici pěstitelům z celého okresu.

Herec Roman Skamene se soudí o pozemky u dálnice

Tachov – O čtyři pozemky o celkové rozloze sedmi hektarů, které se nacházejí v okolí Málkovic na Tachovsku, se soudí se Státním pozemkovým úřadem herec Roman Skamene.

Býci se prošli po silnici. Srazilo je auto

Pytlov – Do stáda býků, kteří se volně procházeli po silnici, narazil na počátku víkendu 64letý řidič osobního automobilu. Nehoda se stala u osady Pytlov mezi Černošínem a Víchovem.

Horníci se podpořili návštěvou

Stříbro, Zbůch – Do Zbůchu na oslavy Dne horníků se vydali členové Hornického spolku Stříbro.

Studánka je nadále ve druhé třídě suverénní, Částkovu dala čtyři góly

Tachovsko – Dalšími koly pokračovaly o víkendu okresní fotbalové soutěže druhé, třetí a čtvrté třídy. Ve druhé třídě pokračují ve stoprocentních výkonech hráči Studánky a Boru.

Peníze budou, strážníci nejsou

Tachovsko – Milionovou dotaci odsouhlasila rada Plzeňského kraje společně pro Kostelec a Kladruby na zajištění větší bezpečnosti v průmyslové zóně Ostrov. Peníze by měly posloužit pro posílení služby strážníků v této oblasti. Těch je však zoufale málo.

Zmizelo třináct parfémů

Tachov – Škodu za více než devět tisíc korun způsobil neznámý pachatel v jednom obchodě v Tachově.

Budou Loretánské slavnosti

Bor – Loretánské slavnosti se uskuteční od pátku do neděle v Boru.

Koncert vynesl přes šedesát tisíc

Stráž – Více než šedesát tisíc korun se podařilo vybrat při koncertu v kostele sv. Václava ve Stráži, na kterém vystoupil český houslista Jaroslav Svěcený se svojí dcerou Julií a cembalistkou Jitkou Navrátilovou.

Rozloučili se s prázdninami

Staré Sedliště - Celé léto čekáme na déšť a ono prší zrovna, když máme takovou akci, posteskla si starostka Starého Sedliště Jitka Valíčková.

Borovany byly evropským centrem bluegrassu

Borovany – Sobotní deštivé počasí neodradilo příznivce bluegrassu k účasti na jednom z nejstarších evropských festivalů tohoto hudebního žánru.

Fotbalová benefice vzdala hold skvělému člověku

Tachov – Stovky lidí se přišly v páteční podvečer podívat na fotbalové utkání mezi reprezentačním týmem Hasičského záchranného sboru a bývalými reprezentanty Československa.

Na poběžovickém půlmaratonu startovali také běžci z Tachovska

Stříbro, Poběžovice – Několik běžců z tachovského okresu se v sobotu 18. srpna zúčastnilo Panevropského půlmaratonu, jehož desátý ročník se běžel na tradiční trase Stadlern – Poběžovice. Byli to především členové klubu SV Stříbro.

K lávce u muzea povede opravený chodník

Tachov – Už jen necelý týden budou muset chodci u tachovského muzea dávat pozor, aby si třeba nezpůsobili špatným šlápnutím zranění.

Tachov čeká Doubravka a souboj bratří Knakalů

Tachov, Plzeň – Pikantní příchuť bude mít sobotní krajské derby v divizi mezi Doubravkou a Tachovem. Nejen, že si diváci budou moci pochutnat na ďábelských toustech s mletým masem, či na zelňačce. Čekají je především pikantní souboje na trávníku. A nejen mezi bratry Knakalovými.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT