VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JIŘÍ KOHOUT

Jiří Kohout / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ničiteli záchoda hrozí rok vězení

Kladruby – Podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci sdělili tento týden stříbrští policisté sedmadvacetiletému muži z Kladrub.

Obnova německé části hřbitova pokračuje, přibyly nové stromy

Hošťka – Brigádu na obnovu zeleně na tamním hřbitově uspořádali v Hošťce. Na místě se sešlo zhruba deset lidí, aby zasadili stromy, které nyní budou na hřbitově růst.

V Oldřichově shořelo auto

Tachovsko – Dva výjezdy měli tachovští profesionální hasiči během středečního dne. V jedenáct hodin dopoledne je zalarmoval požár automobilu.

S kradenými cigaretami nasedl do auta a zmizel

Rozvadov – Případem, který se stal 10. listopadu v dopoledních hodinách v jednom obchodě v blízkosti hraničního přechodu Rozvadov, se zabývají policisté z obvodního oddělení v Boru.

Psi zimou trpět nebudou

Deky, sláma, zateplené boudy. To především pomáhá psům v útulcích v kraji přečkat zimní období. Na to se pracovníci útulků připravují už teď.

Recidivista bral televizi i občanku

Stříbro – Pachatele vloupání z první poloviny října už znají stříbrští policisté. Zloděj tehdy ukradl v jednom domě věci za několik tisíc korun.

Vedení si teprve zvolí

Brod nad Tichou – Ustavující zasedání zastupitelstva v Brodu nad Tichou se sice již uskutečnilo, ale vzhledem k tomu, že jeden z nově zvolených zastupitelů byl omluven, zbývající členové odhlasovali, že volba starosty a místostarosty se uskuteční na druhé schůzi 21. listopadu.

Ukradl dvě pily

Tachov – Vloupáním, které se stalo z 11. na 12. listopadu ve Fügnerově ulici v Tachově, se zabývají tachovští policisté.

FOTO: Dělníci dokončují dlažbu na náměstí

Stříbro – Už jen několik dní mají dělníci na to, aby dokončili rekonstrukci dlažby na stříbrském náměstí před muzeem.

Nového starostu zvolilo zastupitelstvo v Lesné

Lesná – Obec Lesná patří k několika obcím a městům tachovského okresu, ve kterých se s příchodem nových zastupitelů také mění vedení obce.

Nic neukradl, způsobil ale velkou škodu

Bor – Vloupáním do několika pokojů v jednom hotelu v Boru prověřují tamní policisté.

Lidé doporučují nové přechody

Tachov – Na několik problematických míst, kde by uvítali nové přechody pro chodce, upozorňují diskutující čtenáři na tachovském facebookovém profilu.

Volby v Bezdružicích platí, soud zamítl stížnost

Bezdružice – Návrh na neplatnost hlasování a neplatnost voleb podal starosta Bezdružic Jan Soulek.

Policejní Hektor je nejlepší stopař

Tachov – Mistrem republiky stopařů se stal se svým psem Hektorem policejní psovod z Tachova Petr Zifčák. Probojoval se tak na Mistrovství světa stopařů.

Volbu místostarosty odložili na příště

Cebiv – Zdeněk Kovář zůstává i v dalším volebním období starostou obce Cebiv.

Poštu občanům zachovali

Trpísty – Jednu z nejmenších pošt v tachovském okrese mají v obci Trpísty. Protože poštovnímu úřadu v Trpístech hrozilo uzavření, rozhodla se tyto služby provozovat obec v rámci systému Pošta Partner.

Chtěl pomoci, ale skončil u soudu

Tachov – Štefanu Chavíkovi se po zprošťujícím vynesení rozsudku Okresního soudu v Tachově určitě ulevilo. Za krádež mu totiž hrozila v lepším případě podmínka.

Po hádce zapálil ubytovnu a odešel

Tachov, Stříbro – Obvinění ze spáchání zločinu obecného ohrožení ve stádiu pokusu čelí osmadvacetiletý muž ze Stříbrska. Ten měl podle policie v sobotu večer založit úmyslně požár v jedné z tachovských ubytoven.

Starostu dělá osmadvacet let

Trpísty – Od středy by si Josef Pavlas mohl užívat důchodu. Ale místo toho jej pravděpodobně najdete na obecním úřadu v Trpístech. Už 28 let je totiž v této obci na Tachovsku starostou a stal se jím i pro další volební období.

Rozhodl jediný hlas

Kladruby – Jediný hlas rozhodoval při volbě nového vedení města v Kladrubech.

V Rozvadově je novým starostou Pavel Pajer

Rozvadov – Nového starostu má v novém volebním období obec Rozvadov.

Čtyři řidiči ujeli z místa dopravních nehod

Tachov – Svědky několika dopravních nehod hledají tachovští dopravní policisté. 

Do funkce se vrací Ladislav Macák

Tachov – Nové vedení města volilo v pondělí večer v do posledního místa zaplněném kinosále ustavující zastupitelstvo v Tachově. Po čtyřech letech se do funkce starosty vrací Ladislav Macák (Patrioti Tachova).

Částkov bude mít dva místostarosty

Částkov – Nového starostu bude mít v tomto volebním období obec Částkov.

Neznámý vandal rozbil skla u dvou automobilů

Tachov – Dva automobily poškodil neznámý pachatel v ulicích Tachova.

Vandráci vyprodali dvakrát kino

Tachov – Cestu herců Pavla Lišky a Jana Révaie a režiséra Hynka Bernarda na motorkách střední Amerikou bylo možné sledovat v televizním dokumentu.

FOTOGALERIE: Ve škole si připomněli svátek děsu

Tachov – Děsivě vyhlížející tunel z lavic, židlí, plachty a plastových umrlců, strašidelné muzeum, svatba nemrtvých a další hororová překvapení si přichystali žáci druhého stupně Základní školy Hornická v Tachově v rámci páteční oslavy Halloweenu.

Dopravce zjišťuje názory cestujících

Tachovsko – Zda jezdí na trati mezi Plzní a Planou dostatek počet vlaků, nebo jak cestujícím vyhovuje časově nastavení spojů. Na to se mimo jiné budou v úterý ve vlacích ptát pracovníci poskytovatele veřejné dopravy, aby zjistili, co by se případně dalo zlepšit.

Poškodil značku a ujel

Tachovsko – Svědky dopravní nehody hledají policisté z Dálničního oddělení Ostrov u Stříbra.

Při hubertské mši požehnal farář přírodě

Kladruby – Bohoslužba, při které farář Miroslav Martiš požehnal lovcům, lesům, zvířatům a přírodě vůbec, se uskutečnila v sobotu v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech.

Přehlédla jiné auto

Bor – V nemocnici skončila 18letá řidička po nehodě, která se stala ve čtvrtek odpoledne na křižovatce u Boru.

Pes se propadl pod kůlnu

Staré Sedliště – K záchraně psa vyjížděli ve čtvrtek v 11 hodin a 11 minut tachovští profesionální hasiči do Starého Sedliště.

Tachov dostal šest milionů na jízdárnu

Tachov – Výrazně kupředu postoupí pokračující rekonstrukce jízdárny v Tachově Světcích díky šestimilionové dotaci, kterou město získalo od Plzeňského kraje. Částka poslouží k dokončení expozice kovářství, tedy bytu kováře a podkovárny.

V Plané téměř beze změn

Planá – S jedinou změnou začíná svoje čtyřleté volební období vedení města Planá.

Silný mandát rozhodl

Obora – Vysoká volební účast, která činila zhruba 86% voličů, a nebývale silný mandát pro Starosty a nezávislé, kteří získali 85% všech hlasů a tím šest křesel v sedmičlenném zastupitelstvu, jsou pravděpodobně hlavní příčinou, proč v obci Obora zůstalo po středečním ustavujícím jednání zastupitelstva vše při starém.

Lukeše ve Stříbře střídá Votava

Stříbro – Už krátce po říjnových komunálních volbách se ve Stříbře začala rýsovat povolební koaliční spolupráce mezi Hnutím ANO 2011 a Českou stranou sociálně demokratickou.

Ve Stráži zůstává starostou Karel Fišpera

Stráž – Beze změny na postu starosty zůstane v dalším volebním období městys Stráž.

V Černošíně obhájil Miroslav Plincelner

Černošín – Svého starostu si na ustavujícím jednání nového zastupitelstva zvolil v pondělí v podvečer Černošín.

Olbramov bude znovu volit

Olbramov – Změna na postu starostky se udála v Olbramově. Ustavující jednání zastupitelstva zvolilo v pondělí večer starostkou Miroslavu Vláškovou.

FOTOGALERIE: Klášter omezí prohlídky

Kladruby – Sezona končí a turisty v klášteře v Kladrubech vystřídají řemeslníci. Rozsáhlá rekonstrukce potrvá několik let a po jejím dokončení získá klášter dvě nové prohlídkové trasy.

Ve věži se opravily také interiéry

Tachov – Nová fasáda věže farního kostela Nanebevzetí Panny Marie v Tachově už několik měsíců svítí novotou. Kromě toho se ale také letos pracovalo uvnitř věže, kde se opravovalo hlavně v horních částech objektu.

Hasiči vyjížděli k popadaným stromům

Tachovsko – Desítky zásahů zaměstnaly po celém kraji profesionální i dobrovolné hasiče na konci víkendu v souvislosti s náhlým ochlazením provázeným sněžením.

Jak se rodila republika na Tachovsku

Stříbro – Zatímco na většině území nového Československa se před 100 lety vznik republiky oslavoval, v oblastech, kde převládala německá menšina, se podle dochovaných záznamů příliš nejásalo. Německé obyvatelstvo přijalo většinou vznik samostatného státu jako skutečnost, která se stala.

Přemnožená zvěř decimuje lesy

Tachovsko – Obrovská stáda zvířat ničí přírodu na Tachovsku. Škody podle majitelů lesů ani nelze vyčíslit, jsou ale vysoké.

Soutěží tři památky

Tachovsko – Tři objekty z tachovského okresu soutěží v anketě o Památku Plzeňského kraje 2018, kterou vyhlásil kraj tento týden.

Pokladny na nádražích budou uzavřeny

Bezdružice – Jízdenku na vlak už si od prosince nekoupí cestující na železničních stanicích v Bezdružicích a v Konstantinových Lázních na železniční trati Bezdružice – Pňovany.

Mladá řidička před jízdou fetovala

Tachov – Osobní automobil Škoda Felicia zastavili policisté ve večerních hodinách v Tachově.

Studenti zasadili českou lípu

Stříbro – Běžná výuka šla ve čtvrtek na Gymnáziu a obchodní akademii ve Stříbře stranou, přednost dostalo připomenutí významného výročí 100 let od vzniku Československa.

Sad uchovává historické odrůdy

Tachov – Dvanáct let už na okraji Tachova roste unikátní genový sad historických odrůd ovocných stromů. Mezi 600 kmeny převládají jabloně, které tvoří více než polovinu, dále hrušně, najdeme tu i třešně, či švestky, ořešáky.

V Kostelci se starosta nezmění, zůstává Trhlík

Kostelec – Ustavující jednání nově zvoleného zastupitelstva se v Kostelci uskuteční v úterý 30. října od 18 hodin v zasedací místnosti obecního úřadu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT