VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF HOLEK

Josef Holek / Tachovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za samé jedničky dostaly děti pohár

Staré Sedlo – Žáci premianti se mají lépe. Toto pravidlo platilo v sobotu odpoledne ve Starém Sedle, kde jedničkářům rozdávali zmrzlinové poháry zdarma.

Starosedlští se sešli u živého betlému

Staré Sedlo - Již tradiční Zpívání koled u živého betlému se v sobotu večer konalo na dvoře Penzionu Staré Sedlo.

O Senát: Dufka versus Nenutil

Tachovsko, Chebsko – Voliči si vybrali, že do druhého kola senátních voleb chtějí Miroslava Nenutila (ČSSD) a Jiřího Dufku (ANO 2011). Učitele a senátora ze Stříbra, farmáře a fotbalového trenéra a funkcionáře z Chodského Újezdu.

Starostka Martina Němečková své křeslo nejspíše uhájí. Má silný mandát

Planá – Současná plánská starostka Martina Němečková bude městu s největší pravděpodobností velet i v následujících čtyřech letech. Její kandidátka Pro Planou – Starostové a nezávislí získala v patnáctičlenném zastupitelstvu pět křesel.

AKTUALIZUJEME

Tachov: Vítězí ČSSD, ale další kroky budou těžké

Tachovsko – /DOPORUČUJEME/ První obce a volební okrsky, především ty menší, mají už sečtené hlasy do zastupitelstev i do Senátu.

Než se jízda rozjela, vyháněl Indián z kmene Cheyenů zlé duchy

Zadní Chodov – Už poosmé hostil chodovský ranč Níveas Hobby závody, respektive jízdu zručnosti na koni. Sobotní akce se účastnila čtrnáctka jezdců ze všech koutů Plzeňského kraje.

U Regentu se potkal autobus s náklaďákem. Sanity odvezly pět zraněných

Chodová Planá - Zatáčky u Regentu si v úterý odpoledne připsaly další čárku do statistiky nehodovosti. Tentokrát se zde střetl nákladní vůz s autobusem.

AKTUALIZOVÁNO

První letošní smrťák. U Janova zemřel motorkář

Janov - Tragicky skončila nehoda, která se stala v sobotu dopoledne na dálničním přivaděči mezi Janovem a Bezděkovem. O život zde přišel německý motorkář. Jeho spolujezdkyně byla s těžkými zraněními převezena do plzeňské nemocnice.

Pitka se změnila v tragédii. Mladík vylezl na sloup vysokého napětí, dostal ránu

Planá – Dramatický konec měl středeční alkoholický dýchánek čtveřice mladých lidí z Plané. Jeden z party si totiž usmyslel, že vyleze na desetimetrový sloup elektrického vedení. To se mu vymstilo – výboj ho zasáhl do hlavy a ramene, poté ještě spadl. Utrpěl vážná zranění, se kterými byl transportován do plzeňského špitálu.

Na opravě prodělávají. A budou dál

Planá – Rekonstrukce plánského náměstí Svobody komplikuje místním obchodníkům život. Tvrdí, že k nim kvůli stavbě nechtějí chodit zákazníci. Někteří podnikatelé už museli svou živnost zavřít, jiní „úspěšně" prodělávají. Vedení města vyjednávalo.

AKTUALIZOVÁNO

Naštěstí šlo jen o atrapu

Chodová Planá – Nemalé pozdvižení způsobil v Chodové Plané podezřelý balíček, který byl nalezen pod autem u domu v ulici Pohraniční stráže. Incident se stal v neděli odpoledne. Na místo vyjeli záchranáři, hasiči, policisté včetně týmu pyrotechniků a psovod. Část městyse byla zcela uzavřena.

Mrtvý už byl v rozkladu

Stříbro - Nepříjemným překvapením skončila v sobotu odpoledne návštěva jednoho ze stříbrských předválečných bunkrů.

Jízda Saši Kolowrata nezklamala

Přimda – Na přimdském náměstí se to v sobotu hemžilo  historickými automobilovými krasavci. Startoval odtud totiž čtrnáctý ročník Jízdy Saši Kolowrata. Zúčastnila se jej zhruba stovka vozidel ze všech koutů republiky a nedalekého Německa.

V Tachově se pojede noční závod na koloběžkách

Tachov – Tachovský klub koloběhu pořádá v pátek 20. června Noční závod – Slavnost slunovratu.

Žena po převozu zemřela

Černošín – Zraněním seniorky skončil incident, který se stal 20. května v Černošíně. Může za něj nepozorný řidič sanity. Policie nyní hledá svědky události a prosí veřejnost o pomoc.  Věc měla nečekaný konec.

Příslušník SNB neuměl značky vozidel. Cadillac si na hranici spletl s Volhou

Rybník, Přimda – Vyrazili jsme na jízdu veteránů po pašeráckých stezkách. Dělali jsme záda přimdskému organizátorovi Antonínu Hofmeisterovi.

Těste se. V rychlících se svezete pohodlněji

Tachovsko – Cestující, kteří jezdí rychlíky mezi Plzní a Chebem, se budou  ve vlacích cítit ještě o něco pohodlněji.

Lidské hyeny úřadovaly u seniorky, okradly ji o desítky tisíc korun

Chodová Planá - Nelze to nazvat jinak, než hyenismem. Dvojice podvodníků v neděli po poledni navštívila pětasedmdesátiletou ženu z Chodové Plané a pod záminkou donášky přeplatku za energie, jí nakonec okradli o desítky tisíc korun.

Ruina se konečně změnila v rozhlednu

Havran – Bývalá vojenská hláska na vrcholu Havran se změnila v turistickou rozhlednu. Slavnostně otevřena bude 14. června. Deníku to řekl Jan Kárník z Klubu vojenské historie a sportů, které přestavbu iniciovalo. Otevření se bude konat v rámci Dne Českého lesa.

V klášteře se konal jarmark. Naplánovány jsou další akce

Kladruby – Dvůr kladrubského kláštera o víkendu přivítal historický jarmark. Kromě nákupů rozličného zboží si mohli návštěvníci poslechnout dobovou hudbu nebo se zasmát při divadelních představeních. Nechybělo ani vystoupení šermířské skupiny.

Bezdružičtí žili Floriánskou poutí

Bezdružice – Bezdružické náměstí Kryštofa Haranta v sobotu přivítalo osmnáctou Floriánskou pouť. I přes nepřízeň počasí si akci užily stovky lidí.

Lázně museli Američané dobýt

Konstantinovy Lázně – Lázně si v sobotu připomněly devětašedesáté výročí konce druhé světové války a osvobození americkou armádou. Do města opět najela kolona několika džípů a příslušníci osvobozenecké armády svedli a s nacistickými vojáky menší inscenovanou bitvu.

Boj proti drogám bude intenzivnější, slibuje ministr vnitra

Alfrédov – Drogová problematika v západních Čechách přestává být únosnou. Ve středu se na tom shodli ministr vnitra Milan Chovanec se svým bavorským protějškem Joachimem Herrmannem při výjezdním zasedáním v Alfrédově. Navíc se domluvili na ještě intenzivnější spolupráci.

V letošním školním roce zasedli studenti do lavic gymnázia již po pětapadesáté

Tachov – Tachovské gymnázium oslaví kulatiny. Škola poprvé nabídla zájemcům o všeobecné středoškolské vzdělání svůj program ve školním roce 1957 – 1958, je mu tedy pětapadesát let. V době rozjezdu nemělo gymnázium vlastní prostory, vyučovat se muselo v budově základní školy v Hornické ulici.

Svojšínský zámek je po zimě otevřen. Hosty přivítali herci

Svojšín – Zámek ve Svojšíně je od soboty opět přístupný veřejnosti. Kromě toho láká na několik výstav. Další by prý měla dorazit na sklonku května. Deníku to řekl starosta Karel Petráň.

Chodovoplánští se stali figurkami do hry

Chodová Planá  – Oblíbenou stolní hru Člověče, nezlob se dokázali Chodovoplánští povýšit na obří turnaj. Ne, že by hrály stovky hráčů, ale figurkami byli lidé samotní.

Nadšenci otevřeli železniční muzeum. Nabízí i návěstí

Bezdružice, Krasíkov – Bezdružice mají od neděle další turistické lákadlo. Nadšenci totiž na zdejším nádraží vytvořili ze stařičkého skladu Muzeum Bezdružické lokálky. Artefakty dodali samotní tvůrci. Otevřeno bude vždy jednu sobotu v měsíci.

Turisté pozor, odstartuje Plánská padesátka

Planá – Příští týden odstartuje další ročník největší turistická akce Tachovska Plánská padesátka. Již dvaačtyřicátý ročník dálkového pochodu  připravil Klub českých turistů při TJ Sokol Planá v čele s Karlem Kašparem  na sobotu 26. dubna.

Velikonoční besídku připravovali měsíce

Milíře – Klienti milířského domova pro osoby se zdravotním postižením se opět představili veřejnosti. Na páteční dopoledne si totiž připravili tradiční Velikonoční besídku. Účinkovalo v ní zhruba třicet uživatelů domova i personál.

Děti využijí i divokou řeku

Planá –  Město opravuje brouzdaliště. Děti čekají nové atrakce i kvalitnější voda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT