VYBRAT REGION
Zavřít mapu

JOSEF HOLEK

Josef Holek / Tachovský deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Za samé jedničky dostaly děti pohár

Staré Sedlo – Žáci premianti se mají lépe. Toto pravidlo platilo v sobotu odpoledne ve Starém Sedle, kde jedničkářům rozdávali zmrzlinové poháry zdarma.

Starosedlští se sešli u živého betlému

Staré Sedlo - Již tradiční Zpívání koled u živého betlému se v sobotu večer konalo na dvoře Penzionu Staré Sedlo.

O Senát: Dufka versus Nenutil

Tachovsko, Chebsko – Voliči si vybrali, že do druhého kola senátních voleb chtějí Miroslava Nenutila (ČSSD) a Jiřího Dufku (ANO 2011). Učitele a senátora ze Stříbra, farmáře a fotbalového trenéra a funkcionáře z Chodského Újezdu.

Starostka Martina Němečková své křeslo nejspíše uhájí. Má silný mandát

Planá – Současná plánská starostka Martina Němečková bude městu s největší pravděpodobností velet i v následujících čtyřech letech. Její kandidátka Pro Planou – Starostové a nezávislí získala v patnáctičlenném zastupitelstvu pět křesel.

AKTUALIZUJEME

Tachov: Vítězí ČSSD, ale další kroky budou těžké

Tachovsko – /DOPORUČUJEME/ První obce a volební okrsky, především ty menší, mají už sečtené hlasy do zastupitelstev i do Senátu.

Než se jízda rozjela, vyháněl Indián z kmene Cheyenů zlé duchy

Zadní Chodov – Už poosmé hostil chodovský ranč Níveas Hobby závody, respektive jízdu zručnosti na koni. Sobotní akce se účastnila čtrnáctka jezdců ze všech koutů Plzeňského kraje.

U Regentu se potkal autobus s náklaďákem. Sanity odvezly pět zraněných

Chodová Planá - Zatáčky u Regentu si v úterý odpoledne připsaly další čárku do statistiky nehodovosti. Tentokrát se zde střetl nákladní vůz s autobusem.

AKTUALIZOVÁNO

První letošní smrťák. U Janova zemřel motorkář

Janov - Tragicky skončila nehoda, která se stala v sobotu dopoledne na dálničním přivaděči mezi Janovem a Bezděkovem. O život zde přišel německý motorkář. Jeho spolujezdkyně byla s těžkými zraněními převezena do plzeňské nemocnice.

Pitka se změnila v tragédii. Mladík vylezl na sloup vysokého napětí, dostal ránu

Planá – Dramatický konec měl středeční alkoholický dýchánek čtveřice mladých lidí z Plané. Jeden z party si totiž usmyslel, že vyleze na desetimetrový sloup elektrického vedení. To se mu vymstilo – výboj ho zasáhl do hlavy a ramene, poté ještě spadl. Utrpěl vážná zranění, se kterými byl transportován do plzeňského špitálu.

Na opravě prodělávají. A budou dál

Planá – Rekonstrukce plánského náměstí Svobody komplikuje místním obchodníkům život. Tvrdí, že k nim kvůli stavbě nechtějí chodit zákazníci. Někteří podnikatelé už museli svou živnost zavřít, jiní „úspěšně" prodělávají. Vedení města vyjednávalo.

AKTUALIZOVÁNO

Naštěstí šlo jen o atrapu

Chodová Planá – Nemalé pozdvižení způsobil v Chodové Plané podezřelý balíček, který byl nalezen pod autem u domu v ulici Pohraniční stráže. Incident se stal v neděli odpoledne. Na místo vyjeli záchranáři, hasiči, policisté včetně týmu pyrotechniků a psovod. Část městyse byla zcela uzavřena.

Mrtvý už byl v rozkladu

Stříbro - Nepříjemným překvapením skončila v sobotu odpoledne návštěva jednoho ze stříbrských předválečných bunkrů.

Jízda Saši Kolowrata nezklamala

Přimda – Na přimdském náměstí se to v sobotu hemžilo  historickými automobilovými krasavci. Startoval odtud totiž čtrnáctý ročník Jízdy Saši Kolowrata. Zúčastnila se jej zhruba stovka vozidel ze všech koutů republiky a nedalekého Německa.

V Tachově se pojede noční závod na koloběžkách

Tachov – Tachovský klub koloběhu pořádá v pátek 20. června Noční závod – Slavnost slunovratu.

Žena po převozu zemřela

Černošín – Zraněním seniorky skončil incident, který se stal 20. května v Černošíně. Může za něj nepozorný řidič sanity. Policie nyní hledá svědky události a prosí veřejnost o pomoc.  Věc měla nečekaný konec.

Příslušník SNB neuměl značky vozidel. Cadillac si na hranici spletl s Volhou

Rybník, Přimda – Vyrazili jsme na jízdu veteránů po pašeráckých stezkách. Dělali jsme záda přimdskému organizátorovi Antonínu Hofmeisterovi.

Těste se. V rychlících se svezete pohodlněji

Tachovsko – Cestující, kteří jezdí rychlíky mezi Plzní a Chebem, se budou  ve vlacích cítit ještě o něco pohodlněji.

Lidské hyeny úřadovaly u seniorky, okradly ji o desítky tisíc korun

Chodová Planá - Nelze to nazvat jinak, než hyenismem. Dvojice podvodníků v neděli po poledni navštívila pětasedmdesátiletou ženu z Chodové Plané a pod záminkou donášky přeplatku za energie, jí nakonec okradli o desítky tisíc korun.

Ruina se konečně změnila v rozhlednu

Havran – Bývalá vojenská hláska na vrcholu Havran se změnila v turistickou rozhlednu. Slavnostně otevřena bude 14. června. Deníku to řekl Jan Kárník z Klubu vojenské historie a sportů, které přestavbu iniciovalo. Otevření se bude konat v rámci Dne Českého lesa.

V klášteře se konal jarmark. Naplánovány jsou další akce

Kladruby – Dvůr kladrubského kláštera o víkendu přivítal historický jarmark. Kromě nákupů rozličného zboží si mohli návštěvníci poslechnout dobovou hudbu nebo se zasmát při divadelních představeních. Nechybělo ani vystoupení šermířské skupiny.

Bezdružičtí žili Floriánskou poutí

Bezdružice – Bezdružické náměstí Kryštofa Haranta v sobotu přivítalo osmnáctou Floriánskou pouť. I přes nepřízeň počasí si akci užily stovky lidí.

Lázně museli Američané dobýt

Konstantinovy Lázně – Lázně si v sobotu připomněly devětašedesáté výročí konce druhé světové války a osvobození americkou armádou. Do města opět najela kolona několika džípů a příslušníci osvobozenecké armády svedli a s nacistickými vojáky menší inscenovanou bitvu.

Boj proti drogám bude intenzivnější, slibuje ministr vnitra

Alfrédov – Drogová problematika v západních Čechách přestává být únosnou. Ve středu se na tom shodli ministr vnitra Milan Chovanec se svým bavorským protějškem Joachimem Herrmannem při výjezdním zasedáním v Alfrédově. Navíc se domluvili na ještě intenzivnější spolupráci.

V letošním školním roce zasedli studenti do lavic gymnázia již po pětapadesáté

Tachov – Tachovské gymnázium oslaví kulatiny. Škola poprvé nabídla zájemcům o všeobecné středoškolské vzdělání svůj program ve školním roce 1957 – 1958, je mu tedy pětapadesát let. V době rozjezdu nemělo gymnázium vlastní prostory, vyučovat se muselo v budově základní školy v Hornické ulici.

Svojšínský zámek je po zimě otevřen. Hosty přivítali herci

Svojšín – Zámek ve Svojšíně je od soboty opět přístupný veřejnosti. Kromě toho láká na několik výstav. Další by prý měla dorazit na sklonku května. Deníku to řekl starosta Karel Petráň.

Chodovoplánští se stali figurkami do hry

Chodová Planá  – Oblíbenou stolní hru Člověče, nezlob se dokázali Chodovoplánští povýšit na obří turnaj. Ne, že by hrály stovky hráčů, ale figurkami byli lidé samotní.

Nadšenci otevřeli železniční muzeum. Nabízí i návěstí

Bezdružice, Krasíkov – Bezdružice mají od neděle další turistické lákadlo. Nadšenci totiž na zdejším nádraží vytvořili ze stařičkého skladu Muzeum Bezdružické lokálky. Artefakty dodali samotní tvůrci. Otevřeno bude vždy jednu sobotu v měsíci.

Turisté pozor, odstartuje Plánská padesátka

Planá – Příští týden odstartuje další ročník největší turistická akce Tachovska Plánská padesátka. Již dvaačtyřicátý ročník dálkového pochodu  připravil Klub českých turistů při TJ Sokol Planá v čele s Karlem Kašparem  na sobotu 26. dubna.

Velikonoční besídku připravovali měsíce

Milíře – Klienti milířského domova pro osoby se zdravotním postižením se opět představili veřejnosti. Na páteční dopoledne si totiž připravili tradiční Velikonoční besídku. Účinkovalo v ní zhruba třicet uživatelů domova i personál.

Děti využijí i divokou řeku

Planá –  Město opravuje brouzdaliště. Děti čekají nové atrakce i kvalitnější voda.

Dostali narkomana i opilce

Stříbro – Silniční provoz na Tachovsku bude možná o něco bezpečnější. Policistům ze Stříbra se totiž podařilo v neděli během několika hodin zadržet dva řidiče, kteří za volantem neměli co dělat. Jeden nadýchal přes jedno promile, druhému v žilách koloval pervitin.

Zatím neznámý pachatel zapálil doskočiště

Planá – Škody za deset tisíc korun napáchal požár, který v sobotu odpoledne vypukl ve skateparku v plánské Revoluční ulici. Požár likvidovaly tři hasičské jednotky. Příčina je v šetření.

AKTUALIZOVÁNO

Fotbalista bojoval 
o život

Tachov – Na tachovském stadionu šlo při nedělením okresním derby  fotbalové I.B třídy mezi FK Tachov B a Baníkem Stříbro o život. V průběhu druhého poločasu za stavu 1:2 se ve vzdušném souboji srazili hlavami stříbrský Aleš Mikulovský a domácí Denis Veselý.

Za tatrovku zaplatili miliony

Planá – Plánským dobrovolným hasičům slouží od pátku staronový pomocník. Z generální opravy se jim totiž vrátila cisternová automobilová stříkačka na podvozku Tatry 815. Kompletní repase si vyžádala více než dva miliony korun.

Z převráceného kamionu vytekly litry nafty

Skviřín – K převrácenému kamionu u Skviřína vyjížděly ve čtvrtek ráno hasiči z Boru a Stříbra. Z náklaďáku, který převážel náhradní díly k automobilům, vyteklo několik litrů nafty. Nehoda byla ohlášena krátce po sedmé hodině. Příčinou byla šoférova únava.

Překvapením bylo akrobatické vystoupení

Staré Sedlo – Starosedlecký kulturní sál hostil v sobotu ples obcí Staré Sedlo a Prostiboř. Akce jela podle tradičního programu, tedy předtančení, dámská volenka, losování tomboly nebo půlnoční překvapení.

Vacata možná půjde za mříže. Byl obviněn z podvodu

Chodová Planá, Cheb  – Jaroslav Vacata, neúspěšný chodovoplánský pořadatel charitativních koncertů a současný akcionář a pracovník jedné pražské pojišťovací společnosti, je obviněn z podvodu. Hrozí mu až osm let za mřížemi.

Keltský telegraf zafungoval. Z Vlčáku byly vidět plameny na Dyleni i Ovčí hoře

Třebel, Černošín – Na horách Vlčí a Ovčí v sobotu večer vzplanuly ohně a Tachovsko tak přivítalo jaro keltským způsobem. Oba vrchy se tím připojily k desítkám dalších v celé republice. Akce, do které se na okrese zapojily desítky lidí, nesla název Keltský telegraf.

Tachovský dětský sbor zahájil sezónu

Tachov – Kino Mže v sobotu patřilo mladým zpěvákům. Tachovský dětský sbor v čele s Josefem Brabencem a Janou Válovou zahájil letošní sezónu Jarním koncertem. Jako host vystoupil pardubický sbor Iuventus Cantans.

Nahý a nabílený narkoman neváhal zaútočit na policisty

Bor – Jako na velmi kuriózní budou policisté vzpomínat na případ, který se stal ve čtvrtek večer v jednom borském domě. Byli totiž přivolání ke zfetovanému muži, který se zamkl v bytě a nechtěl do něj pustit svou přítelkyni. Když se ho o pár minut později snažili zadržet, kladl odpor. Navíc byl nahý a celé tělo měl potřené bílou barvou. Po incidentu byl sanitou odvezen na psychiatrii.

Planá zvelebuje náměstí i sídliště

Planá – Planá v letošním roce investuje do rozvoje města. Kromě výstavby Central parku, o kterém jsme psali v sobotním vydání, se pustila i do generální opravy náměstí Svobody a budování oddychové zóny v centru sídliště ve Fučíkově ulici.

Za vloupačky půjdou pachatelé zřejmě do vězení, hrozí jim deset let

Tachov – Tachovští policisté si došlápli na dvojici tachovských narkomanů. Výtečníci ve věku 23 a 24 let v lednu na sídlišti Rapotín napadli jedenadvacetiletého distributora, protože se jim od něj nedostalo patřičné množství fetu.

AKTUALIZOVÁNO

Kamion zabrzdil přeražený strom. Škody jdou do statisíců

Bor – Naštěstí bez zranění skončila ve čtvrtek odpoledne hrozivě vypadající nehoda kamionu na křižovatce v Boru u zdejší střední školy. Škody se vyšplhaly do statisíců korun. Příčinu určí až další policejní šetření.

Přírodní rezervaci začaly hyzdit černé skládky. Leží tu i mrtvý vlčák

Michalovy Hory – Okolí Michalových Hor si zatím neznámí výtečníci vybrali k odhazování různého odpadu. Na stráni u silnice mezi Horami a Hostíčkovem byl nalezen i mrtvý vlčák. Zda tu pošel sám nebo byl odložen, zatím nevíme.

Plánský Čiko je jeden z nejkrásnějších border kolií na světě

Planá, Birmingham – Plánští chovatelé border kolií Jaroslava Šnajdrová a Tomáš Kudr přivezli minulý týden z největší světové výstavy psů Cruft´s páté místo. To jim zajistil dvouletý tuzemský šampion Čiko (Quickstep Dancer z Černobílých).

Silnice 
je pouze 
na papíře

Černošín – Obyvatelům černošínské Svojšínské ulice došla po dvaceti letech trpělivost s těžkými popelářskými vozy, které každou chvíli projedou okolo jejich domů a míří na nedalekou skládku.

Příště se bude plesat na zámku

Bor – V Boru se v sobotu večer tančilo. Jídelna zdejší střední školy se totiž proměnila v parket čtvrtého ročníku Městského bálu.

Černošín zažil masopustní veselení

Černošín – Přes třicet masek se v Černošíně vydalo do masopustního průvodu. Ten v pátek po poledni prošel celým městem.

Organizace tábora není žádný med

Tachovsko – Ačkoliv je konec února, děti by měly začít přemýšlet, kam letos vyrazí na tábor. Nabídka na Tachovsku je poměrně pestrá a pořadatelé už tábořiště připravují na příval malých milovníků kvalitní prázdninové zábavy.

Černošínští řádili na zábavě

Černošín – Černošínští se v sobotu večer veselili na zábavě, kterou přichystal zdejší městský úřad.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT