VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MARIE PODZIMKOVÁ

Marie Podzimková / Tachovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Lučina má nový posudek, udrží extrémní množství vody

Tachov – Katastrofální povodně postihly před deseti lety střední část Čech v okolí Vltavy, Labe, Berounky a dalších řek.

Na Přimdě v pondělí teplotní rekord nepadl

Přimda – V pondělí, kdy vrcholil příliv pouštního horkého vzduchu, naměřili v přimdské meteorologické stanici nejvyšší teplotu 32,8 stupňů Celsia.

Lidé berou koupaliště útokem

Tachov – Tachovské koupaliště bylo dostavěno v pravý čas. Letošní léto koupání přeje a tak je tu v těchto horkých dnech plno.

Slavosti se obešly bez excesů

Tachov – Kolem sedmi tisíc návštěvníků se zúčastnilo o víkendu Husitských slavností v Tachově. Podle organizátorů se líbily, obešly se bez excesů, stížnosti se objevily jen na hlučnost a vstupné.

Archa sídlí nově také ve Stříbře a klade si za cíl pomáhat rodinám s dětmi

Stříbro – Archa pro rodiny s dětmi je služba, kterou zřizuje Diakonie Českobratrské církve evangelické. Pobočku lze nalézt také ve Stříbře.

Audit našel milionové nejasnosti

Milíře – Mnohamilionové nesrovnalosti v závěrečném účtu, chyby ve vedení účetnictví. To jsou jen zlomky toho, o čem informovali zastupitelé Milířů občany na čtvrtečním veřejném zasedání.

Po divokém českém západě už opět táhnou husité

Tachovsko – Podivuhodné putování husitského spížového vozu po divokém českém západě – to je název hry, s kterou vyrazili členové tachovského divadelního spolku Komedyjanti po okrese. Kromě vlastní propagace jsou i živou pozvánkou na víkendové Husitské slavnosti v Tachově.

Kotschy: Chceme změnit pohled společnosti na děti z domovů

Planá – Do ředitelské židle v Dětském domově Planá se osmačtyřicetiletý Jiří Kotschy posadil teprve 1. srpna. Bývalá ředitelka odešla do důchodu a její dosavadní zástupce vyhrál výběrové řízení vyhlášené zřizovatelem, tedy Krajským úřadem v Plzni.

Hrobníci mají málo práce

Tachovsko – V mládí jsem se učil hrobařem… To už si asi nikdo nezazpívá, klasických pohřbů do země ubývá. Na Tachovsku umírá v průměru kolem pětadvaceti lidí za měsíc. Jen malé procento z nich je pohřbeno do země.

V zeleni může číhat nebezpečí

Tachov – Tachovská sídliště jsou plná zeleně. Skrývá se v ní ale nebezpečí, které může být v krajních případech i život ohrožující. Mnoho stromů a keřů, které jsou smrtelně jedovaté, pěstujeme dokonce na našich zahrádkách.

Tachovští hrají v Řecku

Řecko – Muzikanti Dechového orchestru mladých, který zřizuje Základní umělecká škola v Tachově zdraví ze slunného Řecka. Tráví tam část prázdnin.

Do oslav by mělo být náměstí hotové

Stříbro – Rozsáhlá revitalizace Masarykova náměstí ve Stříbře spěje do konečné fáze. Hotovo by mělo být v květnu příštího roku. Oslavy 830. výročí založení města se tak budou moci uskutečnit v centru, které bude mít novou podobu.

Dosud nepřestěhované odbory města už mohou začít balit

Tachov – Poslední odbory Městského úřadu Tachov mohou pomalu balit. Rekonstrukce jejich kanceláří v centrální budově úřadu v Hornické ulici končí.

Nejhorší byla bezmoc lidí

Tachov – /DESET LET OD POVODNÍ/ Před deseti lety vyjeli na pomoc zatopené Plzni i tachovští hasiči. Zdálo by se, že vzpomínky za tu dobu vybledly. Ale když jsme si začali o tom, jak to tenkrát v Plzni vypadalo povídat, postupně si začali všechno vybavovat.

Pětibojařské naděje trénují na tachovských sportovištích

Tachov – Devět pětibojařských nadějí od věku žákyň po dorostenky končí v Tachově svoje prázdninové soustředění.

Letos nová silnice nebude

Tachov – Slibovaná kompletní rekonstrukce silnice II/198 od tachovské křižovatky na Pernolec letos nebude. Tak ji alespoň silničáři vyspravují.

V parku je kyselá půda a na úpravy město nezískalo dotaci

Tachov – K tomu, jak by měl vypadat městský park u dnes již bývalého letního kina, se měli možnost vyjádřit i občané Tachova. Bylo ale pouze zbouráno letní kino, a nic víc se na místě neděje.

Každý si může zjistit, je-li úředník radnice v kanceláři

Tachovsko – Nikoli píchačky, ale čip sleduje docházku úředníků, někde i studentů či zaměstnanců. Centrální docházkový systém se dá využít ale i jiným způsobem. Například tak, jak to nyní zavedl Městský úřad Tachov.

Když nebudou peníze, nebude ani rozhledna na Vysoké

Tachov – Architektonická studie tachovské rozhledny sice existuje, ale jestli bude na Vysoké skutečně stát, dnes nikdo nedokáže říci.

Muzea lákají ať prší nebo svítí sluníčko

Tachovsko – Více než kdy jindy jsou v čase prázdnin a dovolených navštěvována muzea. Zjistili jsme ale, že nepříznivé počasí překvapivě návštěvnost nezvyšuje, ta je konstantní ať svítí sluníčko nebo leje.

Glosa: Co všechno je vidět na chodnících

Tachovsko - Ti pejskaři jsou hrozní, nejsou schopni po svých miláčcích uklidit hromádky – odplivl si pán v letech, dokouřil a odhodil vajgla na chodník…

Couvající nákladní vozidlo zabilo dělníka

Vrbice – Policisté vyšetřují tragickou událost, která se stala u obce Vrbice na Stříbrsku.

Kemp Sycherák je pro několik rodin druhým letním domovem

Sycherák – Stejné výkyvy jako u počasí jsou i s návštěvností kempu Sycherák. „Je to jak na houpačce. Když je hezky, máme plno, zaprší a lidé odjíždějí," posteskla si správcová kempu Jitka Ježková. „Tržby jsou na loňské úrovni," dodala.

Město a klášter spojuje nový chodník

Kladruby – Spojení mezi městem Kladruby a klášterem není pouze symbolické, ale i faktické. V sobotu byl mezi oběma místy slavnostně otevřen nový chodník.

Diváci se všude dobře pobavili

Tachovsko – Lom u Tachova, Třemešné a Stráž pořádaly o víkendu pouti nebo letní slavnosti. Všude se pořadatelé snažili vymyslet originální program, který přilákal a pobavil návštěvníky.

Pokračoval cyklus koncertů

Kladruby – Kladrubské léto pokračovalo v sobotu druhým koncertem. Jeho protagonistou byl kytarový virtuóz Lubomír Brabec. Vystoupila i sopranistka Štěpánka Heřmánková a na trubku pikola zahrál Miroslav Laštovka.

Chlapec lezl do třetího patra po hromosvodu a spadl

Benešovice – Poprvé před jedenáctou dopoledne a podruhé kolem čtrnácté hodiny jela v sobotu záchranka do Benešovic. A vždy šlo o záchranu životů mladých lidí.

Malá infocentra se neuživí

Tachovsko – Zejména malá informační centra by se samostatně neuživila. Jejich zaměstnanci proto mají většinou ke své základní činnosti další pracovní povinnosti.

V klubu důchodců vzpomínali na zakládající členku

Planá – Už několik let se v plánském domě s pečovatelskou službou v Bohušově ulici scházejí ve svém klubu důchodci z celého města. Letošní červenec ale byl pro členy smutný.

Glosa:To by se za mého ládí nemohlo stát

Marie Podzimková - Nejsem závistivý člověk a běh života beru takový, jaký je. Přesto mladým něco závidím. Možnosti.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT