VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VÁCLAV ŠIMEK

Václav Šimek / Tachovský deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

První třídy hlásí rekord

Tachov – Skokově se v Tachově zvýšil počet dětí, které po prázdninách usednou poprvé ve školních lavicích. Po trendu z posledních let, kdy celkový počet dětí nově zapsaných do školy klesal, očekávají školy naopak přírůstek nových žáků.

Prevence je nejlepším řešením, úspěšnost při odhalování kapsářů je mizivá

Tachovsko – Mnozí si jistě vzpomenou na předvánoční preventivní akci tachovských policistů. Ta měla v za úkol v nákupních centrech informovat o nebezpečí kapesních krádeží.

Viděli jste nehodu? Pomozte policii

Tachov – Dopravní policisté hledají svědky dvou nehod, které se staly v uplynulých dnech na Tachovsku.

Na programu byla i revitalizace náměstí

Stříbro – Pozměněné složení zastupitelstva, rozšíření řad městských strážníků a pokračují revitalizace náměstí. To je jen několik bodů z pondělního jednání zastupitelů ve Stříbře.

Benzín se dostal do kanálu. Lidé si mysleli, že uniká plyn

Planá – Na čtvrteční večer nezapomenou obyvatelé domu ve Smetanově ulici v Plané. Ve čtvrt na jedenáct večer sem byli přivoláni hasiči, kvůli podezření na únik plynu.

Ulice uklízí nezaměstnaní jen sporadicky

Tachovsko – Městům ani obcím na Tachovsku nevadí, že o veřejnou službu mezi nezaměstnanými není zájem.

Úřad mění hodiny pro veřejnost

Tachovsko – Úřady práce v celé republice zavedou od února kratší úřední hodiny. Opatření se týká i Tachovska.

Majitelé nemovitostí by měli vědět, kolik sněhu střecha unese, říkají hasiči

Tachovsko – Díky sněhové nadílce z posledních dnů se konečně mohou radovat všichni milovníci zimy. To ovšem neplatí o majitelích nemovitostí.

Region má co nabídnout

Tachovsko – Pracovníci tachovského kulturního střediska prezentovali město Tachov i celý region na veletrhu Regiontour. Ten se konal koncem minulého týdne v Brně.

Tachovsko: dvě krádeže za čtyři dny

Tachovsko – Několik majetkových deliktů musí v těchto dnech řešit policisté na Tachovsku. Jedná se hlavně o krádeže.

Borské kino prošlo částečnou proměnou, město uvažuje i o jeho digitalizaci

Bor – Částečnou rekonstrukci a úpravy vnitřních prostor má za sebou městské kino v Boru. Stavební práce se v těchto dnech už chýlí ke svému konci.

Hradby se sesuly, statik zakázal vstup do zahrady

Stříbro – Už několikátý sesuv půdy ohrožuje stříbrské hradby. V posledních letech se jednotlivé části opěrné zdi několikrát sesuly, naposledy se tak stalo koncem prosince v centrální části klášterních zahrad v prostoru schodiště. Město se proto na základě posudku statika rozhodlo zahrady dočasně uzavřít.

Kamion narazil do auta, to začalo hořet

Stříbro – K dopravní nehodě kamionů a dodávky došlo ve čtvrtek ráno na 112. kilometru D5. Nehoda byla o to nebezpečnější, protože jedno z vozidel následně zachvátil požár.

AKTUALIZUJEME

Sníh, kluzko a neopatrní řidiči. Tachovsko plné nehod

Tachovsko – Přestože meteorologové s předstihem varovali řidiče o přicházejícím hustém sněžení, kalamita šoféry jako obvykle překvapila. Sněžit začalo už ve středu večer, kdy také došlo k první dopravní nehodě.

Celníci zatáhli sítě, uvízlo v nich deset tun tabáku

Rozvadov – Obrovskému daňovému úniku se podařilo zabránit celníkům v Plzeňském kraji. Na dálnici u hraničního přechodu Rozvadov ve směru do Německa zastavili kamion s německou poznávací značkou.

Glosa: Jen jestli jim pan prezident neublížil

Václav Šimek - Amnestie je stále po více než čtrnácti dnech od jejího vyhlášení stále probíraným tématem.

Situace před školou se zlepší, přibude kruhový objezd a místa na zastavení

Tachov – Dopravní situace v Zárečné ulici v Tachově by se mohla ještě letos zlepšit. Město ve slepé ulici, kde sídlí škola, naplánovalo úpravy.

Úřady amnestovaným prý málo pomáhají

Tachovsko – Na nezájem úřadů si stěžuje Miroslav Cvetan z Hanova u Lestkova. Muž byl společně s dalšími nedávno amnestován.

Zmizí značky ze sídlišť?

Tachov, Stříbro – Úspora finančních prostředků, plynulejší provoz, nižší rychlostí a menším počet dopravních nehod.

Vždycky jsem říkala, že když to člověk nemyslí upřímně, nemá cenu, aby tam lezl

Tachov – Zažila všech deset prezidentů Československa a později i samostatné České republiky. Když zemřel první z nich, Tomáš Garrigue Masaryk, bylo jí tehdy patnáct let.

Návštěvníky přivítá recepce

Tachov – Několik let se snažilo tachovské muzeum získat dotace na částečné stavební úpravy vnitřních prostor. Marně. Povedlo se to až nyní, a tak návštěvníci muzea mohou v těchto dnech spatřit v muzeu kromě sbírek i zedníky.

Listiny se do muzea musí vrátit. Kvůli formální chybě

Stříbro – Formální chyba, která se stala před několika lety, je důvodem, proč se některé listiny musí vrátit z Tachova do Stříbra.

Tachov se chystá na veletrh

Tachovsko – Pracovníci Městského kulturního střediska v Tachově se už nyní chystají na pravidelný veletrh Regiotour. Výstava zaměřená na cestovní ruch se uskuteční příští týden v Brně.

Rok na vsi utužil náš kolektiv

Tachov – V neděli byl v Muzeu Českého lesa v Tachově zakončen cyklus nazvaný Rok na vsi. Jeho úkolem bylo zmapovat a veřejnosti představit nejrůznější lidové zvyky a obyčeje.

Cyklus Rok na vsi skončil Tříkrálovým koncertem

Tachov – Premiérový ročník cyklu nazvaného Rok na vsi včera skončil. Pořádalo ho Muzeum Českého lesa v Tachově. O závěrečnou tečku za úspěšným projektem udělaly děti z tachovské základní školy v Kostelní ulici.

Začínají zápisy do škol

Tachovsko – Zápisy do základních škol čekají v nejbližších dnech budoucí prvňáčky. Všechny tři tachovské základní školy pořádají zápisy ve stejný den. Tím bude pátek 25. ledna. Zápisy se uskuteční od 13 do 18 hodin.

Teplá zima zabíjí sezónu

Přimda – Teplé a deštivé počasí posledních dní zcela znemožnilo užívat si radovánek milovníkům lyžování na Tachovsku. Jediný lyžařský areál v okrese, který se nachází v Přimdě, tak už od Vánoc zeje prázdnotou.

Ošelín má rozpočet, bude utrácet za opravy

Ošelín – Ještě tři dny před koncem loňského roku se naposledy sešli zastupitelé v Ošelíně. Na programu jednání byl jediný bod, a to schválení rozpočtu obce na tok 2013.

Úřad práce pomůže vězňům

Tachovsko – První odsouzení, kterým na svobodu pomohla amnestie prezidenta Václava Klause, se do čtvrtečního poledne už přihlásili na tachovském úřadu práce.

Tachovsko se stále vylidňuje

Tachovsko, Plzeňský kraj – Ačkoli v celém Plzeňském kraji roste počet obyvatel, dva okresy hlásí za prvních devět měsíců roku 2012 opačnou tendenci. Nejvíce ubylo lidí v Klatovech a tradičně u nás na Tachovsku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT