Řidič kamionu nezvládl na mostě vozidlo, narazil do svodidel a z kabiny po nárazu vypadl. "Bohužel tak nešťastně, že se trefil do asi metrové mezery mezi dvěma tělesy dálnice na mostě a spadl do hloubky kolem 30 metrů. Vozidlo po nárazu začalo hořet. Počínající požár uhasili projíždějící řidiči pomocí přenosných hasících přístrojů," uvedl mluvčí HZS Plzeňského kraje František Vaško.

Náraz byl tak silný, že došlo k utržení kabiny a motoru. Návěs zůstal napříč vozovky na kolech. K vysypání nákladu nedošlo. Hasiči a ZZS se snažili sedmadvacetiletého řidiče, který nejevil známky života, resuscitovat. K životu se ho však navrátit nepodařilo a lékaři nezbylo nic jiného než konstatovat jeho smrt.

Dálnice v místě je neprůjezdná. Policisté umožnili osobním automobilům vrátit se na sjezd Benešovice, stojí zde však řada kamionů. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali pomocí sorbentu. K proražení naftové nádrže naštěstí nedošlo. Spolu s policisty a hasiči je na místě také Správa a údržba dálnic a odtahová služba. Jak dlouho bude dálnice uzavřena se zatím neví. Nehodu vyšetřuje Policie ČR.

Zprávu jsme doplnili:

Dálnice D5: řidič kamionu spadl při nehodě pod most

Podle řidičů kamionů silničáři zaspali a vozovka byla namrzlá

Již beztak dlouhý seznam obětí na našich silních se včera rozšířil o další jméno. Na dálnici D5 mezi Benešovicemi a Novou Hospodou havaroval poblíž obce Kurojedy slovenský kamion. „Řidič kamionu nezvládl na mostě vozidlo, narazil do svodidel a z kabiny po nárazu vypadl tak nešťastně, že se trefil do asi metrové mezery mezi dvěma tělesy dálnice na mostě a spadl do hloubky kolem 30 metrů. Vozidlo po nárazu začalo hořet,“ řekl mluvčí západočeských hasičů František Vaško.

Na místě se krátce po nehodě vytvořila několikakilometrová fronta kamionů. „Přesné příčiny nehody, a jak k ní došlo, jsou předmětem vyšetřování,“ řekl Deníku na místě jeden ze zasahujících policistů. „Na místo jsme přijeli chvíli po nehodě. Bylo ráno kolem šesté. Jakmile jsme s kolegou vystoupili z auta, málem jsme uklouzli. Dálnice byla namrzlá. Silničáři opět zaspali,“ řekl Deníku Jiří Štefan, řidič jednoho z čekajících kamionů.

Silničáři z Ředitelství silnic a dálnic Ostrov u Stříbra, kteří mají dotyčný úsek na starosti, se však k tomuto tématu odmítli vyjádřit. Sedmadvacetiletý řidič ze Slovenska neměl šanci na přežití. „Náraz byl tak silný, že došlo k utržení kabiny a motoru. Návěs zůstal napříč vozovky na kolech. Hasiči a ZZS se snažili sedmadvacetiletého řidiče, který nejevil známky života, resuscitovat. Zasahující lékař poté ale musel konstatovat smrt,“ řekl na závěr Vaško. Poslední obětí nehody na dálnici byl silničář, kterého minulý měsíc u Benešovic srazila kolemjedoucí Avia.