Ráno blokoval kamion dopravu na dálničním přivaděči z Nové Hospody směrem na Planou. „Všechno se seběhlo velice rychle. Když jsem v zrcátku uviděl záblesk, řidič kolemjedoucího auta už na mě blikal. Zastavil jsem a všiml si ohně,“ popsal Deníku první okamžiky požáru řidič kamionu. Poté už šlo všechno ráz na ráz. Zatímco šofér nákladního auta se podle svých slov snažil oheň zdolat ručním hasícím přístrojem, jeho spolujezdkyně volala hasiče. „Ti přijeli asi za patnáct minut, pokračoval řidič.

„Hasičům se podařilo hořící přívěs odpojit od tahače a tím ho před ohněm ochránit. Požár se podařilo lokalizovat asi po deseti minutách a zlikvidovat po více než hodině,“ řekl mluvčí západočeských hasičů František Vaško. „Nejpravděpodobnější příčinou byl přehřátý náboj u kola. Od něj potom chytila pneumatika a pak náklad,“ popisuje řidič důvod požáru.

„Protože se náklad spekl, museli hasiči k vyložení nákladu sehnat vysokozdvižný vozík a traktor s vidlemi. Po uhašení všech ohnisek požáru hasiči provedli kontrolu požářiště termokamerou. Žádná skrytá ohniska už neobjevili,“ pokračoval Vaško. Vyložený náklad poté hasiči odhrnuli ke straně vozovky. Na místě také zasahovali pracovníci Správy a údržba silnic, kteří nejprve museli posypat vozovku, protož hasební voda způsobila na vozovce námrazu.

„I když se to nezdá, počet nehod kamionů na Tachovsku v porovnání s loňským rokem klesl ze 129 na 60,“ řekl Deníku mluvčí tachovskýh policistů Václav Blahník.