Na pondělní ráno jedenapadesátiletá Jarmila Plochová z Otína na Tachovsku do smrti nezapomene. Když otevřela vrata stodoly, vyřítil se na ni odsud sousedův novofoundlandský pes. Nic netušící a vyděšenou ženu obrovité zvíře napadlo a těžce pokousalo na pravé ruce.

„Pes mi z ruky vyrval kus masa. Kdybych nezačala utíkat, určitě by se mi zakousl do krku,“ otřásla se žena hrůznou představou. „Ještěže byl manžel doma a mohl mne okamžitě odvézt na ošetření,“ řekla. Podle ní za útokem stojí špatná péče o zvíře. „Majitelé odjeli na dovolenou a o psa se starají jejich příbuzní. Nikdo ho ale nevenčí. Pes se musel dostat do stodoly tak, že vyboural drátěnou stěnu kotce,“ míní Jarmila Plochová. „Napadl a pokousal i mého psa,“ dodala.

Že by někdy sousedovic novofoundlanďáku ublížila, to obět útoku popírá. „Naopak, když byla příležitost, tak jsem ho i krmila,“ uvedla.
Jarmile Plochové zůstanou vzpomínky na těžké okamžiky po celý život. „Bolestí nespím. Teď se budu psů bát,“ posteskla si. Kromě těžkého poranění ruky ji zvíře způsobilo kousance i na rameni a prsou.

Žena, která bere prášky proti bolesti a je pod antibiotiky, dosud trestní oznámení nepodala. „Nikdo takový případ nenahlásil,“ potvrdil nám informaci Václav Blahník, mluvčí tachovské policie.

Pes, který Jarmilu Plochovou (na snímku) pokousal, patří jejímu sousedovi. Podle oběti za útokem stojí špatná péče o zvíře. Jeho majitel je na dovolené a příbuzní psa nevenčí.