Koncert je náhradou za vystoupení, které se mělo konat 9. května, ale kvůli tehdejšímu nouzovému stavu bylo zrušeno. Páteční koncert by ale současná situace kokem pandemie koronaviru ohrozit neměla. "Jediné, co musí návštěvníci dodržet, je mít po celou dobu roušku," řekla Deníku Jaroslava Wanková, vedoucí programového oddělení Městského kulturního střediska v Tachově.

Další akcí, kterou je možné o víkendu navštívit, jsou Dny evropského dědictví v Tachově. Program bude slavnostně zahájen v sobotu 12. září v 10 hodin na zámeckém nádvoří. Každou celou hodinu pak budou zámecké prohlídky za snížené vstupné. Do programu se zapojilo také Muzeum Českého lesa v Tachově, které zpřístupní bezplatně všechny sbírky a nabídne rovněž loutkovou naučnou stezku za tachovskými pověstmi. V rámci Dnů evropského dědictví budou v sobotu v Tachově otevřeny také kostely sv. Máří Magdaleny, Nanebevzetí Panny Marie, sv. Václava, dále příhradební ulička a věže městského opevnění. Komentované prohlídky pak bude možné absolvovat v jízdárně.

Sobotní dopoledne bude možné strávit v areálu bývalé plovárny u řeky Mže ve Stříbře, kde začne osmý ročník Jízdy o pionýrský šátek, což je přehlídka historických malých motocyklů, kterou organizuje Stříbrský veterán club. Registrace účastníků a možnost prohlídky přihlášených motocyklů je od 8 do 10 hodin, poté se odstartuje na trasu se soutěžními úkoly. Nově je také připravena soutěž pro jezdce na babetách.

Mimořádné prohlídky v rámci cyklu Monastýrování nabídne v sobotu 12. září od 10 hodin klášter v Kladrubech.