Vycházka na Ovčí vrch

Vystoupejte s průvodcem Milanem Veškrnou od dvora Krasíkov až na Ovčí vrch, poutní místo připomínající povstání sedláků z roku 1680. Na vrchu lze vidět románskou rotundu a kamenný pomník. Při zpáteční cestě je možná návštěva krasíkovského dvora, kde je mýdlárna s drobným prodejem. Sraz zájemců je před lázeňským hotelem Jirásek v Konstantinových Lázních v 13.30 hodin, odkud je na Krasíkov sveze autobus. Ten pak lze využít i na zpáteční cestu, zdatnější turisté se však mohou vydat pěšky přes Čeliv a Staré Lázně.

KDY: 9. října od 13.30 hodin
KDE: Konstantinovy Lázně, Krasíkov

Mše svatá k svátku sv. Wolfganga

V klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie v Kladrubech se v neděli u příležitosti svátku sv. Wolfganga koná mše svatá. Mši v kostele, jehož patronem je právě sv. Wolfgang, odslouží páter Miroslav Martiš.

KDY: 11. října ve 12 hodin
KDE: Kladruby

Běh z Pístova

Od památníku v Pístově u Chodové Plané odstartuje tuto neděli jubilejní pětačtyřicátý ročník přespolního Běhu z Pístova s cílem v Chodové Plané. Délka trasy je 8300 metrů a běží se kopcovitým terénem v lese, po loukách i asfaltu. Rekord tratě z roku 1980 drží Vlastimil Zwiefelhofer časem 24 minut 44 vteřin. Vzhledem k současné epidemiologické situaci čeká na závodníky několik drobných omezení, která je ale od běhu jistě neodradí. Startovat se bude v intervalech po dvaceti závodnících, nebudou k dispozici šatny a sprchy, účastníci se převlečou se venku nebo v autech. Zájemce odveze autobus v 10.30 hodin ze stadionu v Chodové Plané na Pístov, kde se startuje v 11 hodin. Akci pořádá Sportklub Chodová Planá.

KDY: 11. října v 11 hodin
KDE: Pístov, Chodová Planá

Tachov Open II.

Na discgolfovém hřišti Na Vysoké v Tachově se v sobotu koná turnaj v discgolfu. Podle organizátorů je vhodný po začínající, rekreační i pokročilé hráče. Turnaj je zařazen do Regionální discgolfové ligy ČADG pro oblast Západ. Parkovat je možné před Rychtou v Pobřežní ulici.

KDY: 10. října od 8.30 hodin
KDE: Tachov

Pozn.: Deník neručí za to, že se všechny akce uvedené v tomto kulturním přehledu uskuteční. Na základě aktuální epidemiologické situace mohou organizátoři některé zrušit či přesunout na jiný termín.