Výstava obrazů v Plané

KDY: Do 21. června
KDE: Planá, Galerie ve věži
ZA KOLIK: 20 Kč

Již 26. výstavní sezonu v Galerii ve věži v Plané zahájí výstava obrazů ze sbírky současného umění města Planá. Ve sbírce se nachází celkem 63 výtvarných děl. Expozice je přístupná do 21. června denně kromě pondělí od 14 do 17 hodin. Vstupné je 20 korun.

Reggae večírek v Konstantinkách

KDY: Sobota 6. června od 18 hodin
KDE: Konstantinovy Lázně, open air scéna u KD
ZA KOLIK: 199 Kč

Desátý ročník reggae večírku se uskuteční v sobotu 6. června od 18 hodin, kdy vystoupí kapela Bubolet Babu na open air scéně u kulturního domu v Konstantinových Lázních. Dále zahrají Švihadlo a Vasilův Rubáš. Vstupné na akci je za 199 korun. Za nepříznivého počasí se bude konat v kulturním domě.

Výstava historických hraček

KDY: Úterý - Sobota 
KDE: Muzeum Černošín
ZA KOLIK: Na místě

Muzeum v Černošíně je opět po delší pauze otevřeno. K vidění jsou nyní historické hračky, které mohou návštěvníci obdivovat. Jde převážně o mechanické hračky a dřevěné hračky od padesátých let minulého století, které zapůjčila sběratelka Božena Rambalová z Plzně. Výstavu můžete vidět vždy v úterý, středu a sobotu od 10 do 16 hodin, nebo ve čtvrtek a pátek po telefonické domluvě na čísle 736 417 706.

Předobědová vycházka za motýly

KDY: Sobota 6. června od 9 hodin
KDE: Ostrov u Mutěnína
ZA KOLIK: Zdarma

Akce zrušena!

Předobědová vycházka za motýly na jednu z nejhezčích motýlích lokalit Českého lesa se uskuteční v sobotu 6. června od 9 hodin. Sraz bude západně od osady Ostrov u Mutěnína, na žluté turistické značce u rozcestníku Pod Kamencem. Provádět bude Zuzana Blažková.

Kočárkování v Konstantinkách 

KDY: Sobota 6. června od 12 hodin
KDE: Konstantinovy Lázně
ZA KOLIK: Na místě

Kočárkování pro milovníky historických a retro kočárků se uskuteční v sobotu 6. června. Od 12 hodin si lze u pošty zapůjčit kočárky. Sraz je pak na autobusovém nádraží ve 13 hodin.

Jarní cyklovýlet 

KDY: Sobota 6. června od 10 hodin
KDE: Infocentrum v Plané
ZA KOLIK: Zdarma

Jarní cyklovýlet se uskuteční v sobotu 6. června od 10 hodin od infocentra v Plané. Tradičně bude cílem kosatcová louka. Letos poprvé bude k využití nová cyklostezka vedoucí z Chodové Plané do Mariánských Lázní.