Členitá vrchovina a geomorfologický celek na jihozápadě Čech podél česko-německé hranice. To je Český les. "Je to krajina plná krásné přírody, ale i zaniklých míst, která určitě stojí za návštěvu," vysvětluje Sihelská. "Český les je moje srdeční záležitost, vyrážím tam nejmíň jednou za měsíc," svěřila se publicistka.

Její snímky vznikly v posledních čtyřech letech a s nápadem představit je obyvatelům Černošína ji oslovilo vedení města. To totiž pořídilo nové výstavní panely, a tak je výstava Martiny Sihelské vůbec první, co na nich visí. Volně přístupné prostory úřady mohou navštívit i v časech, kdy mají muzea a galerie kvůli špatné epidemické situaci zavřeno.

"Snahou je lidem přiblížit zajímavá místa, kam se budou moci případně vypravit na výlety, a potěšit je v této nelehké době," uvedla místostarostka Černošína Hana Merglová. Martinu Sihelskou oslovili proto, že má vazbu na Černošín a dobře ji znají. "Také víme o její cestovatelské duši a nadšení, se kterým místa, která navštívila, dokáže prezentovat," doplnila Merglová.

Třeba se snímky stanou námětem na výlet do oblasti Českého lesa i pro vás. (mv)