Novinkou byla ukázka rybářů, kteří umožnili dětem vyzkoušet si veškeré vybavení, včetně možnosti chytání ryb na místním rybníčku.

Velmi zajímavá byla ukázka práce kynologů, kteří předvedli výcvyk psů, sloužících pro potřeby záchranářské kynologie při hledání osob.

Hasiči se mohli dětem pochlubit dvěma výjezdovými vozy s vybavením, které vlastní obec Staré Sedlo. Děti di mohly prohlídnout interiéry aut a měli připravenou soutěž, která napodobovala hašení domu.

Jezdecký klub Staré Sedlo nadchl děti parkurem, spolek Kutilů udělal slalomovou dráhu, kterou se jezdilo na kole, a poznávací kvíz, spolek pro obnovu kostela sv. Martina v Racově nechal děti skládat velké puzzle s fotografií kostela, Střelecký klub tradičně umožnil dětem střílet vzduchovou zbraní a myslivci překvapili děti střelnici plnou sladkostí. Myslivci byli také ti, kteří uvařili kotlíkový guláš pro přítomné a nechali děti střílet z luků na balónky. Pozadu nezůstali ani Burešovi se svým občerstvovacím stánkem. Měli také své stanoviště a děti zde musely prolézat tunel a chodit na chůdách.

O zábavu bylo postaráno také díky skákacímu hradu, který nám zapůjčil p. Veřtat. Poslední návštěvníci odcházeli v osm hodin večer.

Po celý den zajistila občerstvení p. Burešová a její tým, který s obcí ochotně spolupracuje a podílí se také na odměnách pro děti.

Obec dětem nakoupila balíčky, buřty a melouny. Na tyto dárky největší měrou přispěla firma ZEVYP Kladruby, které tímto velice děkujeme.

Celkově akce byla velmi zdařilá, soutěžilo cca 60 dětí. Spolky mohly prezentovat svou činnost a ukázat tak, jak důležitá je soudržnost lidí, kteří jsou jejich členy.

Děkuji všem, kteří se na dni dětí podíleli. Jana Svobodová

Za příspěvek moc děkujeme