Této výjimečné události se zúčastnilo několik křesťanských duchovních - za Církev římskokatolickou děkan Josef Holešovský, P. Václav Vojtíšek, kaplanka hospice Juliana Hamariová z Českobratrské církve evangelické, farářka Jana Daněčková za Evangelickou církev metodistickou, kazatel Miroslav Bísek z Církve adventistů sedmého dne a P. Serhij Ilnytskyj za Církev řeckokatolickou.

Přítomní duchovní vznesli modlitby za zaměstnance hospice, za umírající, zesnulé i pozůstalé. Bohoslužba proběhla za hudebního doprovodu, kde zazněly zpěvy z Taizé, Modlitba pro Martu a Biblické písně Antonína Dvořáka.Úvodního slova se ujala ředitelka hospice Monika Kotenová. Během této bohoslužby zapálila vrchní sestra hospice Markéta Kovandová a sociální pracovnice Marie Fouňová 40 svící, Maruška také četla křestní jména všech zesnulých a místo, kde dožili. To vše jako symbol naší vzpomínky a útěšné péče o klienty Domácího hospice Západ. Společně jsme vzpomněli a byla zažehnuta svíce za 241 klientů z předchozí organizace, ve které drtivá většina z nás působila.

TC Kros pro hospic se poběží v neděli 17. září. Snímek je z TC Kros 2019.
Pojďte si zaběhat a podpořte tak Domácí hospic Západ v Tachově

Po skončení bohoslužby jsme se vydali na zdravé občerstvení a přípitek do přilehlého veganského bistra Píďalka Bistro Píďalka Tachov, kde jsme strávili chvilku nad neformálními rozhovory s hosty a připili si na další úspěšnou činnost spolku. Později večer jsme měli možnost vypustit lampiony do temné oblohy, a prožít tak krásný závěr našeho výročního dne.

Chceme srdečně poděkovat všem duchovním a Tachovskému chrámovému sboru, zejména regenschori Janě Vokaté, Danielovi Suchému za interpretaci písní a hudební doprovod. Dík patří také fotografovi Janu Křístkovi a kameramanu Davidu Morgensteinovi za dokumentování celé výroční události. Děkujeme všem zúčastněným, hostům a našim rodinám za jejich podporu, účast a dobrou vůli.

Domácí hospic Západ Tachov