Do Úterý jsme vyrazili vybaveni novými fandítky a nezbytnou trumpetkou, kterou je třeba našeho borce hnát vpřed. Na ten druhý stupínek mu chybělo tak strašně málo, takže bylo třeba ho pořádně namotivovat. Těšili jsme se také na setkání s naším Vášou Nedvědem a jeho motorkou s číslem 127. Svět je sice malý, ale v Kladrubech se nepotkáme, a když chceme tohoto sympatického mladíka vidět, musíme za ním na závody. V sobotu ve své třídě zajel parádní páté místo.

A tak jsme v neděli v Úterý zaparkovali a sbalili naše fandící fidlátka a foťák a užuž jsme se rozhlíželi, kde mají naši kluci rozložené depo. Cestou k nim jsme potkali známou tvář, Járu Romančíka, start. č. 91. Toho kluka obdivujeme, je to srdcař, bojovník a dříč. Popřáli jsme mu hodně zdaru a šli dál.

Pňovanský Petr Smítka byl hned vedle Koukolíka s Nedvědem. Pozdravili jsme se. Bývalý skvělý motokrosař už druhým rokem závodí právě v tomto seriálu a vede si moc a moc dobře. I s ním jsme prohodili pár slov. A už jsme byli u našich. Srandičky, srandičky, ale rady „trenéra“ je třeba brát vážně, smáli jsme se společně a všichni jsme vyrazili ke startu.

Tady už jsme nechali závodníkům prostor na soustředění a přesouvali se k trati. Postupně jsme procházeli větší část okruhu, při průjezdu „našich“ jsme hlasitě fandili a vzápětí na mobilech sledovali průběžné výsledky, které napovídaly, že o třetí příčku se bude bojovat. Bohužel Jiří třetí příčku neudržel, a tak jsme se museli spokojit s těsným umístěním pod stupni vítězů. Váša ve své třídě skončil pátý.

Stupně vítězů jsme si tedy s našimi neužili, ale to vůbec nevadí. Závody to byly krásné a když se ve třídě E2 stal celkovým vítězem dvoudenní bitvy Jára Romančík a druhou příčku obsadil Petr Smítka, nechybělo nám ke spokojenosti vůbec nic.

Monika Šavlová