Pro mladé hasiče, jichž se sešlo 24 družstev, byly připraveny dvě dráhy se sklopnými terči s elektronickou časomírou. Dnešní vítěz starší kategorie si téměř prohodil výslednou pozici s vítězem minulým. Ve Stráži jedenáctý, dnes první, zatímco první ze Stráže se dnes propadl až na místo deváté. O vhodnosti používání elektronické časomíry vypovídá fakt, že mezi prvním a druhým byl rozdíl pouze 0,01 vteřiny. Mezi mladými hasiči mladší kategorie obhájil vítěz své minulé prvenství. Ani na dalších umístěních nedošlo k nijak „abnormálním“ skokům. Snad nadšení mladým hasičům a jejich vedoucím vydrží po celou sezónu a budou se v tak hojném počtu zúčastňovat většiny soutěží. Ještě netrpělivě čekáme na družstva z Bezdružic, která se složila až letos na jaře.

Dospělých družstev se sešlo celkem osm, přičemž dvě družstva byla ženská. Byla pro ně připravena jedna dráha opět se sklopnými elektronickými terči. Dosažené výsledky dospělých potvrzují dlouhou zimní pauzu. Pět neplatných pokusů a jeden čas přes 83 vteřin je na sklopky „trochu podprůměrný“ výsledek.

Vydařený výlet spolku Labuťačky & spol., z. s. z Labutě.
FOTO: Vydařený výlet spolku Labuťačky & spol. z Labutě

Hasiči z Brodu nad Tichou připravili výborné občerstvení a objednali dokonalé počasí. Díky jejich výborné přípravě, disciplinovanosti soutěžících a bedlivému dohledu rozhodčích proběhla minimálně část pro mladé hasiče ve velmi krátkém čase bez větších zádrhelů. Jedinou vadou na kráse tak zůstala dvě zranění mladých hasičů, ke kterým při soutěži došlo. Jeden ulomený zub a jedna modřina. Snad se oboje podaří rychle opravit a zahojit.

Děkujeme všem za přípravu, účast a chování, respektive za výbornou atmosféru.

za dobrovolné hasiče z Tachovska Martin Šebesta