Po úvodním seznámení prostřednictvím ledolamek čekal žáky obou škol teambuilding, jehož cílem bylo stmelení šesti mezinárodních skupin.

Tématem setkání bylo cestování a poznávání jiných zemí. Každý z týmů reprezentoval jeden evropský stát: Českou republiku, Dánsko, Francii, Itálii, Španělsko a Švýcarsko. Úkolem bylo představit ostatním týmům zvolený stát prostřednictvím divadélka Kamishibai – skupiny mohly vytvořit příběh o dané zemi, turistického průvodce aj.

V úterý dopoledne si slovenští žáci společně s přimdskými osmáky vyzkoušeli nové výtvarné techniky (obrácenou kresbu a malování do mouky) a běhací diktát. Školu také navštívil Mikuláš v doprovodu čertů a andělů a přinesl balíčky i všem účastníkům setkání. Odpoledne byly na programu sportovní aktivity v tělocvičně.

Sjezdovka na svahu vrchu Přimda.
Sjezdovka na Přimdě letos nepojede, ani kdyby znovu napadl sníh

Ve středu se účastníci setkání vydali do Plzně, kde si nejprve protáhli těla v aréně Jump Family a poté si vyzkoušeli své znalosti z přírodních věd v expozicích Techmanie.

Ve čtvrtek se cílem společného výletu stala Praha. Na Pražském hradě čekala týmy úkolová Hra na Hrad a po ní pak v Rychlovka na Karlově mostě a bojovka na Kampě.

Pátek byl věnován adventním dílnám a výrobě vánočních dekorací a dárků. Žáci si vyzkoušeli výrobu ozdob z překližky, tvořili vyšívaná přáníčka, plstěné sovičky, vlněné čepičky a sněhuláky z vatových kuliček, vyráběli svíčky z včelího vosku a šili vánoční skřítky.

Od 1. ledna 2024 se mění provozní doba dětské pohotovosti v Tachově.
V Tachově chybí pediatři. Dětská pohotovost proto mění provozní dobu

Pozdě odpoledne představila každá skupina svoji „zemi“ prostřednictvím divadélka Kamishibai. Na závěr pak žáci setkání zhodnotili pomocí jednoduchých dotazníků. Setkání bylo oficiálně zakončeno společnou večeří ve školní jídelně. Ve skutečnosti ale neskončilo, jen dětem po týdnu aktivního učení nastal volný čas a odpočinek, který trávily podle svých zájmů – někteří na diskotéce, jiní prostým povídáním si. Poslední dvě noci (od čtvrtka do soboty) totiž spali jak slovenští, tak čeští žáci společně ve školní tělocvičně, a měli tedy možnost trávit společně i volný čas.

Všechno jednou končí a stejně tak skončilo i toto příjemné mezinárodní setkání. V sobotu ráno se slovenská výprava vydala na dlouho cestu k domovu a nedlouho po ní vyrazili do svých domovů i přimdští žáci.

Společné pečení a zdobení perníčků, koncert v obecním kostele. Advent si Prostibořští užívají plnými doušky.
Dílničky, pečení, koncerty. V Prostiboři si užívají adventní čas po svém

Setkání se – dle hodnocení jeho účastníků – vydařilo. Poděkování patří všem pedagogům i žákům, kteří se na jeho organizaci podíleli. Už nyní se mohou těšit na červen, kdy by pro změnu oni měli vycestovat do Rimavské Soboty.

ZŠ Přimda