V poutním kostele sv. Bartoloměje v Pístově vystoupí Tachovský chrámový sbor společně s osmihlasým sborem z Bavorska. Doppelquartett vystoupí i v kostele sv. Máří Magdaleny na vrchu Krasíkov, kde se na podiu potká s regionálním uskupením Souhlas z Konstantinových Lázní. Na prostranství před kostelem pak v pozdním večeru zazní hity 60. let kapely Wenda Gang a při dobré viditelnosti se návštěvníci mohou těšit na pozorování noční oblohy dvěma astronomickými dalekohledy.

Pro kapli sv. Anny v Olešné s neobvyklou atmosférou krásy, rozpadu a obnovy, kterou postupně rekonstruuje spolek “Zachraň Annu”, je připravena autorská klavírní tvorba mladé interpretky a jazz v podání výborné německé kapely Taktikum.

V Domaslavi v kostele sv. Jakuba Většího uslyšíte netradiční Minimal Musik z Tirschenreuthu a barokní skladby od Musica Festiva, to vše obohaceno o výtvarné workshopy pro malé i velké a výstavu prací žáků a žákyň ze ZUŠ Planá.

Svatojakubský kostel v Brodu nad Tichou přivítá mariánskolázeňský soubor Cantilo a jazzové kombo z Kreismusikschule Tirschenreuth, které zahraje ke kávě a čaji na prostranství před farou.

Někde na sebe programy jednotlivých míst navazují, jinde probíhají nezávisle. Časový harmonogram najdete na www.nockostelu.cz. Červnová noc ke spojení s hudbou přímo vybízí, tak si to nenechte ujít!

Kamila Jůzlová z programu Rok na hranici. Za příspěvek moc děkujeme.