„Nejenže jde o jedinečnou výrobu obrazů pomocí moderních technologií, ale autor se nebojí přidat i něco navíc. Takže v černošínském muzeu jsme rádi využili nabídky promítání rozpohybovaných obrazů na televizní obrazovce a zároveň jsme u některých obrazů vytvořili tak zvané QR kódy. Když tedy návštěvníci tyto kódy naskenují do svého telefonu, otevřou se jim stránky, kde uvidí obrazy v pohybu a k tomu hraje i hudba, kterou Mersí sám stvořil. Tím je právě celá ta výstava dovedena k úžasné originalitě," říká Klára Humlová.

S muzikantem Marcelem Markem se zná od covidové přestávky, kdy měli muzikanti zakázáno vystupovat. „Pan Marek přestal jezdit na koncerty, a začal tedy tvořit obrazy digitální technikou a k tomu začal dávat hodiny hraní na bicí a klavír. Tak došlo k seznámení, neboť na vyučování k němu chodí i můj syn. Jeho obrazy mě ihned zaujaly," dodala kurátorka výstavy.

V nynější době už skupina Děda Mládek Illegal Band opět vystupuje, ale tvorby obrazů ani vyučování se autor Mersí nevzdal a pokračuje s radostí na svých příbězích. „Já jsem moc rád, že jsem dostal příležitost vystavovat i v černošínském muzeu, kde je tak útulné prostředí i možnost promítání. Tvořit jsem začal v době, kdy jsme nesměli hrát kvůli covidu a opravdu hodně jsem se do toho vnořil. Všechny ty obrazy vznikají spontánně a nesou různé příběhy," uvedl Marcel Mersí Marek.

Výstava zůstane v černošínské muzeu do 24. února 2024 a všechny obrazy jsou prodejné. Kupující navíc k obrazu získá také certifikát pravosti díla, včetně notářsky ověřeného podpisu autora.