Poté jsme zavítali v Ostravě do Akademie věd ČR, kde jsme představili náš spolek a předali poslední publikaci K. Neubergera.

Protože jsme měli hodně nabitý program, spěchali jsme do podniku DIAMO, s. p., za jeho náměstkem a zároveň předsedou sdružení SHHS ČR V. Dorazilem. Opět proběhla velmi plodná schůzka.

K večeru jsme ještě stihli navštívil Geologický pavilon při VŠB a známého místního sběratele hornických artefaktů M. B.

Mateřinka v Kladrubech v den stávky zůstala zavřená.
Rodiče v Kladrubech museli kvůli stávce mateřské školy hledat náhradní hlídání

Po snídani jsme vyrazili do lomu v nedalekých Koberovicích. Po dobré ranní kávě se pokusili najít v místním lomu nějaké sádrovce. Nebudete věřit, ale zadařilo se nebývalým způsobem. Odjížděli jsme s pozváním na jarní návštěvu při naší plánované cestě po lomech zdejšího kraje a zároveň při plánované cestě opět k našim přátelům na Slovensko.

Dvoudenní cesta splnila svůj účel naší propagace. Mezi hornickými spolky jsme jediní, kteří užívají ve svém názvu Bratrstvo. Pro méně zasvěcené, vycházíme z dochovaných historických záznamů a listin vztahujících se k roku 1695.

Příští akcí bude podzimní výroční schůze sdružení SHHS ČR a poté bude následovat opět výjezd do Ostravy a do polského Rybniku na setkání „gwarků“.