Nejmladší žáci z 1. – 3. tříd museli volným způsobem překonat 25 metrů, starší žáci se museli poprat s tratí dvojnásobnou.

Atmosféra v bazénu byla bouřlivá, každý soutěžící se ze sebe snažil vydat to nejlepší, výsledky byly mnohdy velmi vyrovnané. Nejvíce soutěžících čítala kategorie chlapců z 4. – 5. tříd – celkem 14 plavců.

Nejrychlejším plavcem se výkonem 30,67 s na trati dlouhé 50 m stal Jan Barth z 8. třídy ZŠ Přimda, mezi dívkami dosáhla nejlepšího času (45,26 s) Amélie Šperková z 5. třídy ZŠ Přimda.

Za své výkony obdrželi všichni závodníci drobnou odměnu, tři nejlepší v každé kategorii získali navíc medaili, diplom a věcnou cenu. Odměny pro soutěžící byly financovány z projektu Ve zdravém těle zdravý duch, který podpořil Plzeňský kraj.

Děkujeme všem závodníkům i jejich doprovodu a těšíme se na další setkání při druhém ze série závodů Přimdského delfína – závodu štafet. Poděkování patří samozřejmě též provozovateli přimdského bazénu a jeho zaměstnancům za poskytnuté zázemí.