Po krátkém posezení a občerstvení v příjemně vyhřáté klubovně se chovatelé přesunuli do vyzdobené výstavní haly. Po slavnostním zahájení došlo na proslovy zástupců obou spolků, kteří připomněli i účast chovatelů na zářijové výstavě ve Stříbře. Stříbrští pak předali chovatelům čtyři poháry určené pro nejlepší vystavovatele. Předseda KTZV Vohenstrauss Josef Faltenbacher a jeho předchůdce Alfred Uschold převzali nový výtisk knihy o Stříbře. Slovo dostal i starosta města Vohenstrauss Andreas Wutzlhofer, který podpořil pořadatele finančním obnosem. Pak již byla výstava otevřena veřejnosti a chovatelé se mohli věnovat prohlídce vystavených exponátů. 

Mistr Evropy Matthias Sauer předvedl přítomným své holuby plemene pomořanský voláč bílý, na které získal v listopadu 2018 na vrcholném chovatelském svátku, Evropské výstavě drobných hospodářských zvířat v Dánsku cenný titul.

Stříbrští tak oplatili návštěvu na výstavě svým přátelům. Nechybělo pozvání na výstavu ptactva do Stříbra, která se koná 22. a  23. listopadu. Překladatelské role se tentokrát na výbornou zhostil Miroslav Nenutil, kterému stříbrští chovatelé děkují za trpělivost a podporu.

Zdeňka Kantová